آیا اینها نادان ترین توریست های دنیا هستند؟

کارهای وحشتناکی از توریست ها که باورشان سخت است

از مزیت های سفر کردن و تاثیراتی که روی جسم و روح انسان دارد همه با خبرند و کسی نیست که آنها را نداند، علاوه براینها یکی از بهترین دستاوردهای سفر برای شخص، یادگیری آداب و بالا رفتن سطح اطلاعات و فرهنگ شخص است اما این موضوع ظاهرا برای بعضی افراد هنوز کمی گنگ مانده است. فرقی ندارد یک جاذبه ی طبیعی باشد یا یک بنای تاریخی یا یک حیوان و یا پایمال کردن حقوق دیگران… در اینجا الی گشت می خواهد ۳ مورد از بدترین اشتباهاتی که یک توریست می تواند انجام دهد را بازگو کند:
مطالب مرتبط:
بهترین شهرهای دنیا به انتخاب توریست ها
اطلاعات توریستی سفر به جزیره زیبای موریس

بالا رفتن از اهرام مصر

بالا رفتن از اهرام ثلاثه مصر

نوجوانی آلمانی که بصورت غیر قانونی از یکی از اهرام ۴۵۰۰ ساله ی مصر بالا رفته بود، برای همیشه خود را از ورود به مصر محروم کرد به این معنی که دیگر تا زمانی که زنده باشد حق ورود به خاک مصر را ندارد. Andrej Ciesielski که نوجوانی از شهر مونیخ آلمان است، سال گذشته از این سازه ی ۴۵۶ فوتی برای گرفتن تعدادی عکس و فیلم بالا رفت. قوانین محکم و سخت گیرانه ای در مورد بالا رفتن از سازه ها وجود دارد و معمولا مجازاتی برای آن در نظر گرفته می شود که بیشترین آن را می توان ۳ سال زندان دانست. وقتی افراد محلی این فرد را دیدند و می خواستند متوقفش کنند، خود فرد می گوید: “آنها چیزهایی را به عربی فریاد می زدند اما من اهمیتی ندادم و در حالیکه موزیک گوش می کردم، به راهم ادامه دادم.” البته گرفتن عکس در بالای این اهرام فکر بدی نبود چون خوشبختانه دیگر هیچ وقت نمی تواند آنها را ببیند!

پرستشگاه مصر

حک کردن نام در یکی از پرستشگاه های کهن مصر

تابستان گذشته، یک نوجوان چینی دیوار یکی از پرستشگاه های با قدمت مصر را از شکل انداخت. او اسم خودش را که Ding Jinhao بود را به زبان چینی با این جمله نوشت”: « Ding Jinhao visited here» ، و عکسی از این اتفاق هم توسط توریست دیگری گرفته شد و بعد آن را در یک بلاگ منتشر کرد و باعث خشمگین شدن و شرمنده شدن بسیاری از هموطنانش شد. پدر این نوجوان به طور رسمی از اینکه آداب و معاشرت را به خوبی یاد فرزندش نداده، عذر خواهی کرد.

تئاتر رم

تخریب کردن Colosseum رم

در ماه مارچ سال گذشته، ۲ کالیفرنیایی که در حال حک کردن اسمشان روی آمفی تئاتر معروف و قدیمی رم بودند، دستگیر شدند. این دو فرد که خانم بودند توسط پلیس توقیف شدند البته قبل از آن موفق شدند دو نام “J” و “N” را روی دیوار سنگی حک کنند و با آن سلفی بگیرند! آنها متهم به آسیب رساندن به یک ساختمان از منافع مهم تاریخی و هنری شدند.

منبع: foxnews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد