alexaa

اطلاعات توریستی سفر به جزیره زیبای موریس

مختصری درباره تاریخچه، آب و هوا و تفریحات

جزیره موریس یکی از بهترین مناطق گردشگری جهان و جایی کمتر شناخته شده برای ایرانی هاست. این جزیره به دلیل طبیعت فوق العاده و رنج گسترده ای از تفریحاتی که در دل خود دارد، جهانگردان زیادی را به خود جذب کرده است که الی گشت قصد دارد در این نوشتار اطلاعات سفری به این جزیره خوش آب و هوا را در اختیارتان قرار دهد. با ما باشید:

مطالب مرتبط:
رستوران و بازارگردی در خلیج آبی موریس
خریدی دلچسب در موریس

جزیره موریس

کشف جزیره موریس و تاریخچه آن

طبق تاریخی که در دست است، در سال ۱۵۰۵ میلادی دیگو فرناندز پریرا که دریانوردی پرتغالی بود این جزیره را بطور اتفاقی کشف کرد. در آن زمان جزیره خالی از سکنه بود و پرتغالی ها هم تمایل چندانی به سکونت در آن نداشتند تا اینکه در سال ۱۵۹۸، هلندی ها به این جزیره آمدند و به افتخار شاهزاده شان که Mauritz de Nassau نام داشت، آن را موریس نام گذاری کردند. حدود ۲۰۰ سال بعد هلندی ها این جزیره را ترک کردند و جای خود را به فرانسوی ها دادند، در سال ۱۸۱۰، بریتانیایی ها که موقعیت خوب این جزیره و نعمت های خدادای و طبیعی ای که در آن وجود داشت را دیدند تصمیم گرفتند آن را تصرف کنند و به همین دلیل با فرانسوی ها وارد جنگ شدند که در ابتدا موفق نشدند اما در اواخر همان سال پر قدرت تر برگشتند و در نبرد پیروز شده و جزیره را بدست آوردند. در این جزیره برده داری مرسوم بود که عمدتا هم آفریقایی بودند. بعد از مدتی برده داری محکوم و ممنوع شد و در نتیجه برده های آفریقایی آزاد شدند. تا اینکه در سال ۱۹۶۸ این جزیره یک کشور مستقل شد که امروزه هم یکی از ثروتمند ترین کشورهای قاره ی آفریقا است.

آب و هوای جزیره موریس

موریس آب و هوایی استوایی دارد و عمدتا فقط ۲ فصل زمستان و تابستان در آن وجود دارد. افرادی که در فکر سفر به این جزیره باشند دستشان باز است و در هر موقعی که بخواهند می توانند سفر کنند چون موریس هیچ وقت خیلی گرم و خیلی سرد نیست. ماه های دسامبر تا مارچ زمان بسیار مناسبی برای افرادی است که به ورزش های دریایی علاقه دارند و بقیه ماه های سال هم دریا آرام و شنا در آن بسیار لذت بخش است.

موج سواری در موریس

تفریحات موریس

سفر به موریس مطمئنا یکی از خاطره انگیزترین سفرهای هر کسی خواهد بود. داشتن اوقاتی خوش در این جزیره خیلی راحت است چون به اندازه ای دیدنی و تفریحات متنوع در ان زیاد است که مطمئنا تمام وقتتان را پر می کند. -اگر به حیوانات علاقه مند باشید می توانید با شیرها و پلنگ ها از نزدیک و در ماشینی حفاظت شده روبرو شوید و با زندگی آنها و فعالیت هایشان بیشتر آشنا شوید. خوبی این تفریح این است که اگر به اندازه ی کافی شجاع باشید می توانید به آنها نزدیکتر شوید و بدون ترس خوردن شدن آنها را نوازش کنید. مطمئنا تجربه ی به یاد ماندنی ای خواهد بود. -یکی دیگر از امکاناتی که برای توریست ها در نظر گرفته شده، سفر به اعماق دریا با زیردریایی است. این زیر دریایی ها تا عمق ۳۶ متری پایین می روند و در نتیجه چشم انداز فوق العاده ای از حیات دریایی و صخره های مرجانی می توان داشت. -برنامه لذت بردن از ساحل و آفتاب هم مطمئنا در فهرست گردشگری هر توریستی در رفتن به این جزیره قرار دارد. علاوه بر آن امکان قایق سواری با قایق های پارویی هم برای دیدن دور تا دور جزیره وجود دارد. – یکی از بهترین تفریحاتی که در موریس وجود دارد، موج سواری است. آب های این جزیره برای این ورزش بی نقص هستند بطوریکه هر ساله مسابقات جهانی و دوره ای موج سواری در آن برگزار می شود. اگر خواستید تجربه موج سواری موریس را داشته باشید بهتر است اول از راهنما در مورد مکان های مناسب این کار اطلاعاتی بگیرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد