از این خیابان ها خسته نمی شوید

معروف ترین خیابان های دنیا

با وجود اینکه در هر شهری هزاران خیابان وجود دارد اما معمولا در هر کشوری یک یا دو خیابان معروف تر از خیابان های دیگر می شود. ممکن است این  معروفیت به دلیل مراکز خرید، گردش های شبانه، امکانات تفریحی و یا به دلیل موقعیت تاریخی آن خیابان ها باشد. به هر حال، این خیابان ها همیشه پر از گردشگر هستند و رونق و جریان زندگی در آن ها بیش از پیش بر جذابیتشان می افزاید. با الی گشت همراه شوید تا بعضی از خیابان های معروف جهان را به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین ها در خیابان های سنگاپور
گشتی در خیابان های قدیمی جرج تاون

شانزلیزه؛ پاریس

خیابان شانزلیزه پر از سینما، کافه و مغازه های لوکس است و درختان زیبای سرسبزی دو طرف خیابان را پوشانده است. این خیابان یکی از قابل تشخیص ترین و مشهورترین خیابان پاریس و فرانسه است. شانزلیزه از میدان کنکورد شروع و در طاق پیروزی به پایان می رسد. این خیابان همچنین یکی از معتبرترین مراکز خرید پاریس است. از سال ۱۹۷۵، آخرین مرحله دوچرخه سواری جاده فرانسه در این خیابان به پایان می رسد.

خیابان شانزلیزه

ویا دولوروسا؛ اورشلیم

ویا دولوروسا (جاده اندوه) در شهر اورسلیم واقع شده است. مسیحیان اعتقاد دارند که وقتی عیسی مسیح به صلیب کشیده شد این خیابان را در حالی که صلیب بر دوش داشته طی کرده است این اعتقاد باعث شده که مسیحیان زیادی از این خیابان بازدید کنند. مسیر فعلی در این خیابان قرن ۱۸ ساخته و جایگزین مسیر قبلی شده است.

وال استریت؛ نیویورک

وال استریت خیابان معروف نیویورک و قلب تاریخی منطقه مالی است که ساختمان بورس نیویورک در آن قرار دارد. این خیابان از خیبان های معروف جهان است.

وال استریت

خیابان خاوسان؛ بانکوک

خاوسان، خیابان کوچکی در بانکوک و به معنای “برنج آسیاب شده” است چون در گذشته این خیابان از بازارهای مهم فروش برنج بوده است. در طول ۲۰ سال گذشته این خیابان برای کسانی که به دنبال محل اقامتی ارزان هستند معروف شده است. خوسان پر از هتل های ارزان، کافه، رستوران، فروشگاه، بوفه، کافی نت و آژانس های مسافرتی است.

خیابان اورچارد؛ سنگاپور

خیابان اورچارد اصلی ترین خیابان خرید سنگاپور است که مردم بسیاری در آن رفت و آمد می کنند . این خیابان پر از مراکز خرید، رستوران، کافه و هتل است و از مکان های مهم جذب توریست می باشد. همچنین این خیابان محل اقامت رسمی رئیس جمهور سنگاپور است و تزئینات مخصوص کریسمس معروفی دارد.

لا رامبلا؛ بارسلونا

لا رامبلا با طول ۱٫۲ کیلومتر، شلوغ ترین و سرزنده ترین “خیابان پیاده رو” بارسلونا است و دو طرف خیابان، درختان بلند و سرسبز قرار دارد. معمولا تعداد گردشگران در این خیابان از مردم محلی بیشتر است  و این باعث تغییر ماهیت خیابان شده است به طوری که به دلیل تعداد زیاد گردشگران کافه ها و مغازه های سوغاتی زیادی در این خیابان باز شدند و همچنین شلوغی این خیابان باعث شده است که جیب بری های مختلفی در این خیابان صورت بگیرد.

پیاده رو مشاهیر هالیوود؛ هالیوود

این خیابان پر از ستاره هایی است که برای بزرگداشت افراد مشهور در کف این خیابان نصب شده است. بیش از ۲۴۰۰ ستاره جاودانه شده اند و هر سال بیش از ۲۰۰ نفر نامزد این می شوند که ستاره ای به نام آن ها در این محل نصب شود.

پیاده رو مشاهیر هالیوود

منبع: touropia.com

۱۸ درس از ۵ سال سفر به دور دنیا (بخش دوم)
۱۸ درس از ۵ سال سفر به دور دنیا (بخش دوم)
میدان سرخ مسکو، بزرگترین میدان روسیه
میدان سرخ مسکو، بزرگترین میدان روسیه
چرا شب های دبی معروف است؟
چرا شب های دبی معروف است؟
دره های آنتلوپ، شگفتی طبیعت
دره های آنتلوپ، شگفتی طبیعت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code