افسانه ای ترین شهرهای دنیا+ تصاویر

شهرهای افسانه ای به شهرهایی که گفته می شود که شبیه رویا و آنقدر زیبا و جذاب و غیر معمول هستند که با واقعیت فاصله ی زیادی دارند اما واقعی اند! اگر به این شهرها سفر کنید، هر قدمی که در آنها بگذارید مانند خواب و خیال است و به هر گوشه ی آن که بروید، شگفت زده می شوید. با الی گشت همراه باشید تا افسانه ای ترین شهرهای محبوب گردشگرها را به شما معرفی کنیم:

مطالب مرتبط:
بهترین شهرهای دنیا به انتخاب توریست ها
بدون چتر وارد این شهرها نشوید

گرینلند

۱- جزیره گرینلند (Greenland)

این جزیره خارق العاده به عنوان بزرگترین جزیره دنیا شناخته می شود. این جزیره در تمام سال پوشیده از برف و یخ است اگر چه چشم انداز فوق العاده زیبای این جزیره با خانه های رنگی زیباتر می شود. این جزیره سکوت فوق العاده عجیبی دارد و می توان از آن به عنوان یکی از آرامش بخش ترین مکان های روی زمین نام برد. اگر به دیدن منظره ی زیبای شفق قطبی که فقط در آسمان برخی نقاط زمین دیده می شود علاقه دارید، حتما از این جزیره دیدن کنید.

۲- هوی آن (Hoi an)

هوی ان در ساحل جنوبی دریای چین واقع شده است و یونسکو این مکان را به عنوان میراث جهایی ثبت کرده است. هوی ان یک مکان تاریخی مهم است که فرهنگ جنوب شرقی آسیا را از قرن پانزدهم تا نوزدهم نشان می دهد. در هوی ان مکان هایی مثل پل فیل، به خوبی محافظت شده اند و تا به امروز به خوبی نگه داری شده اند. این منطقه ی زیبای ویتنام به خاطر تولید فانوس های ابریشمی هم مشهور است. اگر خواستید از یکی از کشورهای آسیایی دیدن کنید، ویتنام علاوه بر زیبایی با توجه به اینکه کشور ارزانی است می تواند گزینه ی خوبی باشد.

مردم کاتماندو | سفر

۳- کاتماندو (Kathmandu)

کاتماندو شاید برای بعضی از ایرانی ها چندان مقصد شناخته شده ای نباشد، اما قطعا برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند و به کوهنوردی از کوه های خطرناک علاقه دارند معروف است. کاتماندو پایتخت کشور نپال است و این کشور جایگاه تعدادی از کوه های بلند و صعب العبور دنیا است و در واقع رشته کوه های هیمالیا پایتخت این کشور حیرت انگیز را احاطه کرده اند. کاتماندو پرستشگاه های گوناگونی دارد و بخش مهمی از محبوبیتش را مدیون این پرستشگاه هاست که نقش معنوی مهمی را در نپال دارند. باستان شناسان مدارکی را درباره ی تمدنی کهن در این شهر پیدا کرده اند که طبق تحقیقات آنها تاریخ آن به سال ۱۸۵ میلادی بر می گردد.

۴- کولمار (Colmar)

بعضی وقت ها به این شهر لقب شهر پری ها داده اند، شاید تا بحال نام این شهر فرانسه را خیلی نشنیده باشید اما احتمالا تصاویر آن را دیده اید. کولمار شهر کوچکی در شمال شرقی فرانسه است و جمعیت بسیار کمی نزدیک به ۶۵ هزار نفر دارد که آن را به یک مکان خاص و آرامش بخش و دلنشین تبدیل کرده است. جالب است بدانید بارتولدی که مجسمه ی آزادی آمریکا را ساخته است از این شهر بوده است. کولمار شهری است که زیبایی اش آنچنان خیره تان می کند که نمی توانید از آن چشم بردارید.

جزایر فارو

جزایر فارو

۵- جزایر فارو (Faroe islands)

فارو مجموعه ای از جزایر است که تحت تسلط و در قلمرو دانمارک است. این گروه جزایر به دلیل منظره ی شگفت انگیز و خیره کننده، آب و هوای فوق العاده تمیز، آسمان مه آلود و صخره های آتشفشانی ای که دارد مشهور است.

منیع: placestoseeinyourlifetime.com

موزه ی خودرو کاخ نیاوران، جایی که زمان برای ماشین ها متوقف شده است!
شهری در ترکیه با ۱۸ طبقه زیر زمین!
عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت اول
«رویال آلبرت هال در لندن»، محل برگزاری بزرگترین رویدادهای موسیقی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code