بدون چتر وارد این شهرها نشوید

بارانی ترین شهرهای دنیا

با اینکه خیلی از ما وقتی باران می بینیم از ترس خیس شدن در و پنجره ها می بندیم  اما افرادی که در شهرهای بارانی زندگی می کنند آنقدر به باران عادت دارند که هر روز برای بیرون رفتن بارانی می پوشند. هیچ کس شک ندارد که باران چقدر برای انسان ها و جهان اهمیت دارد پس چکمه و بارانی خود را بپوشید و آماده باشید تا از روی گودال هایی پر از آب رد شوید چون می خواهیم شما را با بارانی ترین شهرهای جهان آشنا کنیم، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
شگفتی هایی از نوع عجایب طبیعی
چمدانی برای فصلی سرد

منچستر؛ انگلیس

با اینکه در منچستر نسبت به شهرهای دیگر انگلیس از نظر مقدار، باران کمتری می آید اما به طور متوسط در سال ۱۴۰  تا ۱۵۰ روز بارانی دارد. در این شهر هر وقت می خواهید به بیرون بروید باید بارانی بردارید چون ممکن است یکهو باران بیاید و خیس خیس شوید.

منچستر

کوچی؛ هند

این شهر بندری مهم جنوب هند در معرض آب و هوای موسمی استوایی است و دمای آن همیشه بالاست . در سال حدود ۳۰۰۰ میلی متر باران می بارد که این ریزش بیشتر در ماه های می و اکنبر اتفاق می افتد.

آمستردام؛ هلند

مهم نیست در چه فصلی ار سال هستیم این شهر به دلیل وجود دریای شمال، همیشه آب و هوای نسبتا سردی دارد و در آن در هر فصلی امکان بارش های ناگهانی وجود دارد. متوسط ریزش باران سالانه در این شهر ۷۵۰ میلی متر است.

توکیو؛ ژاپن

آب و هوای ژاپن در بیشتر روزهای سال برای پیاده روی و گردش مناسب و مطبوع است . اگر باران دوست ندارید تابستان به ژاپن بیایید چون آب و هوای آن در تابستان گرم و خشک است. ماههای بارانی در این کشور از ژوئن آغاز تا اکتبر طول می کشد

توکیو

هنگ کنگ

متوسط ریزش باران در هنگ کنگ در محدوده ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی متر است و بیشترین باران در بین ماه های می تا سپتامبر اتفاق می افتد چون در این ماه ها رگبار و طوفان زیاد پیش می آید.

نیویورک سیتی؛ آمریکا

با اینکه بارش باران در این شهر به بیش از ۱۳۰۰ میلی متر در سال نمی رسد اما ۱۲۰ روز بارانی در سال دارد . این شهر شمالی ترین شهر مهم است که آب و هوای نیمه استوایی مرطوب دارد.

سنگاپور

سنگاپور یک و نیم درجه بالای خط استوا قرار گرفته و تغییرات فصلی خیلی کمی دارد (یا شایدم اصلا ندارد!) و تابستان و زمستان در آن فرق چندانی با هم ندارند. در این شهر رگبار و رعد و برق خیلی زیاد اتفاق می افتد و هر سال بیش از ۲۳۰۰ میلی متر ریزش باران دارد.

سنگاپور

کوپنهاگ؛ دانمارک

کوپنهاگ با آب و هوای معتدل و ملایم حدود ۱۸۰ روز بارانی در سال دارد، آن هایی که می خواهند در این شهر از بارش باران در امان بمانند باید در ماه های فوریه، مارس و آوریل به این شهر سفر کنند و شاید بد هم نباشد که فقط یک بارانی بپوشید و بدون توجه به باران به گشت و گذار در این شهر زیبا مشغول شوید.

نیواورلئان؛ آمریکا

رودخانه میسیسیپی در یک طرف و خلیج مکزیک در طرف دیگر باعث شده که این شهر با راه های آبی زیادی سروکار داشته باشد، در سال، ۱۵۰۰ میلی لیتر ریزش باران دارد و تابستان های آن به شدت گرم و مرطوب است. موقعیت و ارتفاع کم این شهر باعث شده که در معرض سیل و تندباد قرار داشته باشد.

منبع: list25.com

آیا جرأت عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟
آیا جرأت عبور از خطرناک ترین پل های جهان را دارید؟
معرفی ۵ باغ زیبای دنیا
معرفی ۵ باغ زیبای دنیا
بهترین غذاهای خیابانی را در این شهر ها پیدا کنید
بهترین غذاهای خیابانی را در این شهر ها پیدا کنید
کوله گرد کر و لال انگلیسی ۱۲۵ کشور را در ۱۷ سال بازدید کرد
کوله گرد کر و لال انگلیسی ۱۲۵ کشور را در ۱۷ سال بازدید کرد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code