۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت(بخش پنجم)

اقامتگاه ارزان

گردشگران می توانند اقامتگاه هایی به قیمت های ۵۰ دلار، ۲۰ دلار و حتی رایگان را در هر گوشه دنیا پیدا کنند، فقط در صورتی که بدانند باید کجا را بگردند.

در کنار بلیط هواپیما، اقامت شاید بیشترین هزینه را در بودجه تعطیلات به خود اختصاص می دهد. اما ضرورتی ندارد حتما مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار برای هر شب اقامت خود بپردازید. مسافران خلاق به دنبال راهکارهایی برای جایگزینی هتل و پرداخت هزینه کمتر یا حتی صفر بدین منظور هستند.

در ادامه، ما گزینه هایی را برای کاهش هزینه اقامت، مزایا و معایب را بررسی خواهیم کرد. بخوانید و ببینید آیا با این روش ها موافق هستید یا با آن ها ندیده، مخالف خواهید کرد!

مطالب مرتبط:
۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت (بخش سوم)
۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت(بخش چهارم)

B&Bها با حمام مشترک

«تختخواب و صبحانه» ها بعضا می توانند مقرون به صرفه تر از هتل ها باشند، به خصوص اگر شما مایل باشید از حمام مشترک در انتهای سالن استفاده کنید. و این اقامتگاه ها شاید از چیزی که شما فکرش را می کنید راحت تر باشند: بعضا اتاقی که قرار است شما با یکی دیگر شریک شوید، به طور کلی رزرو نمی شود و شما می توانید از تمام امکانات به تنهایی استفاده کنید.

 موافقم

جمع و جور بودن و صمیمانه بودن جو B&B ها برای بسیاری از مسافران جذابیت دارد- به اندازه ای که می توانند احتمال داشتن هم اتاق و استفاده از حمام مشترک را بپذیرند. نه تنها از طریق هزینه اقامت شما کاسته می شود، بلکه خورد و خوراکتان هم ارزان تر خواهد بود، زیرا که همواره صبحانه رایگان جزو سرویس هاست

 مخالفم

تختخواب و صبحانه ها، به خصوص با آن حمام مشترک، امکانات دیگر مانند تلویزیون، پریزهای کافی برای شارژ وسایل الکترونیکی و حتی وای-فای را نیز معمولا در لیست خود ندارند.

 تبادل خانه

تبادل خانه با مسافر دیگر یکی از ایده آل ترین راه ها برای لذت بردن از سفر با راحتی هایی که «خانه» در اختیار شما می گذارد، است- و اصولا هزینه ای دربر ندارد. برای عضو شدن در این شبکه، شما باید هزینه اشتراک سالانه ای بپردازید  که به اندازه پول یک شب اقامت در هتل است، و بعد از اقامت در یک خانه در طول تعطیلات خود، هزینه عضویت شما از آن طریق جبران می شود. اطلاعات بیشتر در «تبادل خانه: راهنمای عملی»

 موافقم

تمام راحتی های خانه- آشپزخانه با تمام وسایلش، رختشویخانه، وای-فای و…- و معمولا به دور از هیاهو و شلوغی اماکن توریستی. چرا که نه؟

مخالفم

همیشه احتمال دارد که اتفاقی ناگوار بیافتد- قطعی برق، ترکیدگی لوله، کوبیده شدن در توسط همسر سابق صاحبخانه در ساعت ۳ نصف شب.- وکسی هم جز شما برای رفع مشکل وجود ندارد. تبادل خانه برای مسافران نگران پیشنهاد نمی شود: آیا چیزی از دستم می افتد و می شکند؟ آیا آن ها خانه مرا به گند می کشند؟ آیا چینی های مادربزرگم سالم سر جای خود هستند؟ اگر چنین نگرانی هایی آسایش شب را از شما می گیرد، پس هتل را انتخاب کنید.

 

 

با پر جمعیت ترین جزیره ی دنیا، میگینگو آشنا شوید!
برای افسردگی بعد از سفر و مقابله با آن چه کنیم
مهمترین بایدها و نبایدهای سفر به تایلند
آشنایی با ۹ مورد از قدیمی ترین متروهای جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code