بلیط هواپیما

۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت(بخش چهارم)

اقامت ارزان

هتل را بیخیال شوید

گردشگران می توانند اقامتگاه هایی به قیمت های ۵۰ دلار، ۲۰ دلار و حتی رایگان را در هر گوشه دنیا پیدا کنند، فقط در صورتی که بدانند باید کجا را بگردند.

در کنار بلیط هواپیما، اقامت شاید بیشترین هزینه را در بودجه تعطیلات به خود اختصاص می دهد. اما ضرورتی ندارد حتما مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار برای هر شب اقامت خود بپردازید. مسافران خلاق به دنبال راهکارهایی برای جایگزینی هتل و پرداخت هزینه کمتر یا حتی صفر بدین منظور هستند.

در ادامه، ما گزینه هایی را برای کاهش هزینه اقامت، مزایا و معایب را بررسی خواهیم کرد. بخوانید و ببینید آیا با این روش ها موافق هستید یا با آن ها ندیده، مخالف خواهید کرد!

مطالب مرتبط:
۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت (بخش اول)
۱۰ راه ارزان برای اقامت در حین مسافرت(بخش دوم)

اقامت در مزارع

از B&B ها گرفته تا مزارع پرورش گاو و غیره، این نوع اقامت می تواند امکانات گسترده ای را در خود جای دهد- حتما لازم نیست تا گاوی را بدوشید تا از این مزایا و امکانات بهره مند شوید. این نوع اقامت در اروپا، استرالیا، و نیوزلند بسیار مرسوم است. در بخش اقامت خانگی و اقامت در منزل، مطالب بیشتری راجع به آن بخوانید.

موافقم

اگر بیدار شدن با طلوع آفتاب و غذا دادن به گوساله های کوچک و مرغ و جوجه ها را دوست دارید، اقامت در مزرعه را امتحان کنید. صبحانه ای دلچسب، یادگیری درست کردن پنیر و یا پشم ریسی را نیز می توانید در برنامه داشته باشید. محیط زیبا و آرام به شما در لذت کار کردن روی یک پروژه هنری دستی یا کتابخوانی کمک می کند.

مخالفم

ممکن است فضا به خصوص عصرها ساکت و راکد به نظر بیاید، پس اگر شما جغد شب باشید، تنها همراهان شما موش ها خواهند بود. نوع سکونتگاه هم می تواند متغیر باشد- هر چند در اروپا یا اقیانوسیه موارد بهتری به نسبت ایالات متحده گیرتان خواهد آمد. اگر می خواهید بدانید دقیقا چه امکاناتی به شما داده می شود، از این گزینه عبور کنید.

  چادر زدن (کمپ)

خوابیدن زیر آسمان پر ستاره می تواند تجربه ای شگرف و به یادماندنی باشد—این یکی از ارزان ترین راهکارهای پیشنهادی ماست، به خصوص اگر که هر شب غذای خود را به جای رستوران، خودتان روی اجاق آتش فراهم کنید. و نگران نباشید….اگر نمی خواهید که هر شب پشه ها را روی دست خود بکشید، می توانید چادرها یا کابین های لوکس را کرایه کنید. با مقاله «هفت نقطه برتر برای سفر کمپینگ» این ایده را در خود تقویت کنید.

موافقم

اگر برای مدت زیادی می خواهید دور از وسایل الکترونیکی باشید، در طبیعت چادر بزنید. آتش در کنار چادر زیر آسمان شب   می تواند سحرآمیز و آرامش بخش باشد- به یاد تبلت و تلویزیون خود نخواهید افتاد.

مخالفم

اگر  زحمت پختن غذا روی آتش یا اجاق مسافرتی، شستن ظرف ها در سطل و بیدار شدن در کیسه خواب های خیس بیش از  لذت تماشای آسمان پر ستاره است، پس کمپینگ را به کلی فراموش کنید. و هم چنین اگر تمیزی و بوی خوش دادن برای شما مهم است.

چطور از فرودگاه کلمبو سریلانکا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کلمبو سریلانکا به مرکز شهر برویم؟
با پر جمعیت ترین جزیره ی دنیا، میگینگو آشنا شوید!
با پر جمعیت ترین جزیره ی دنیا، میگینگو آشنا شوید!
خائو سان، معروفترین خیابان بانکوک
خائو سان، معروفترین خیابان بانکوک
ارمنستان و صومعه‌های فراموش نشدنی آن
ارمنستان و صومعه‌های فراموش نشدنی آن