بلیط هواپیما

الفبای سفر به برزیل شهر زیبای ریودوژانیرو

ریودوژانیرو

ریودوژانیرو در زبان پرتغالی به معنای «رودخانه ژانویه» است.

این شهر ساحلی که در جوار اقیانوس اطلس قرار گرفته است جاذبه های بسیار زیبایی برای گردشگران دارد. اگر هوای سفر دارید و دل تان برای گشت و گذار در یک شهر باستانی و خوش آب و هوا قنج می رود ریودوژانیرو می تواند انتخاب خوبی برای تان باشد. مطمئن باشید این شهر رنگارنگ را تا سالها فراموش نخواهید کرد. البته به شرطی که الفبای سفر به این شهر را بدانید. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
آشنایی با ساحل های ریودوژانیرو
دانستنی هایی از شهر میزبان المپیک ۲۰۱۶; ریودوژانیرو

ریو شهر سواحل طلایی، کوه‌های سرسبز، کارناوال‌های شاد، رقص سامبا؛ شهر قهوه و فوتبال است. دیدنی‌های اینجا هر سلیقه‌ای را عاشق خودش می‌کند؛ از مجسمه‌ی ۳۸ متری مسیح بر فراز کوه کورکوادو و موزه‌های پر رمز و راز شهر که بگذریم، تفریحات ساحلی بخش جدانشدنی خوشی‌ های سفر به برزیلی‌ است. ساحل کوپاکابانا لوکیشن اصلی داستان های پائولو کوییلو، بزرگترین ساحل ریو است که چهار کیلومتر در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده و کافه و موسیقی، شنا و حمام آفتاب، فوتبال و والیبال و غواصی و موج‌سواری را در کنار هم جمع کرده است.

ریو بازار خوبی برای خرید هدیه و سوغاتی دارد. اگر به دنبال هدیه های مدرن هستید، در مرکز خرید ریوسول برندهای جهانی در انتظارات است و اگر سلیقه ای سنتی دارید، یکشنبه‌بازار ایپانما و بازار شبانه‌ ساحل کوپاکابانا با سوغاتی‌ های سنتی شان مانند لباس‌ و خنزرپنزرهای رنگارنگ و شاد نظر شما را جلب خواهد کرد. غذاهای سنتی را فراموش نکنید. فیژوآدا معروف‌ترین خوراک برزیلی است که به علاوه اسنک‌ های خیابانی مثل پان ‌دکیژو و ژوئیلو هرکسی را سر اشتها می ‌آورد.

هزینه سفر به ریو

ریو دومین شهر بزرگ برزیل است. ریو شهر چندان گران قیمتی نیست مسافت زیاد و طول مدت پرواز باعث می شود بلیط هواپیما گران تمام شود. اما هتل‌ های متوسط زیادی با قیمت متوسط در شهر ریو وجود دارد. هزینه‌های روزمره در ریو متوسط است. غذا هایش خوشمزه و قیمت آن باز هم در سطح متوسط است. برای رفت و آمد سه انتخاب مترو، اتوبوس و تاکسی دارید که مترو از همه راحت‌ تر و ارزان‌ تر می باشد. اما اگر در مدت اقامت تان، فستیوال سالانه ای در حال برگزاری باشد بدانید که همه‌ قیمت‌ها تا اندازه ای بالاتر از حالت عادی می شود.

بهترین وقت سفر به ریو

آب و هوای ریو، مثل خیلی از نقاط برزیل، استوایی است. تابستان‌هایش گرم و از دی‌ماه تا فروردین باران هایی طولانی می بارد. دمای هوا در تابستان بیشتر وقت ‌ها به بالای چهل درجه می ‌رسد و گاهی اوقات رگبارها دردسر درست می کنند و در خیابان سیل به راه می اندازند.

هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
آبشارهای ایگواسو در برزیل + تصویر
آبشارهای ایگواسو در برزیل + تصویر
معرفی هتل رویال پالاس ریو | ۳ ستاره
معرفی هتل رویال پالاس ریو | ۳ ستاره
این غذاها را فقط در برزیل می توانید میل کنید!
این غذاها را فقط در برزیل می توانید میل کنید!