بلیط هواپیما

امپراتوری پاییز در این شهرها دیدنی است

می توان گفت که گردشگری و سفر، تاریخی به قدمت عمر بشر دارد.

از همان زمان که انسان ها شروع به جابجایی در نقاط مختلف دنیا کرده و به دنبال کشف تازه‌های این کره خاکی افتادند تقریبا از همان زمان هم گردشگری شروع شد. به این دلیل در طول تاریخ سفر یکی از مشغولیت‌های عمده و سرگرمی‌های نوع بشر شد.

سفر همیشه خاطرات و لذتهای بی شماری برای ما به ارمغان می آورد. همیشه بهترین خاطرات ما از سفرهای ماست اگر مروری به خاطرات ذهنی خود بکنیم خواهیم دید که بهترین خاطراه ها مربوط به سفرهای ما هستند فرقی نمی کند سفر دراز باشد یا کوتاه به کشور دیگری باشد یا در کشور خودمان در هر حال هر سفری برای خودش خاطراتی در ذهن ما به  جا می گذارد و این خاصیت سفر است.در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۱۳ منظره رنگارنگ و دیدنی دنیا که نباید از دست داد
۸ منطقه دیدنی و پرآدرنالین گردشگری

سفر به کشورهای مختلف همیشه بهترین خاطرات را برایمان به ارمغان می آورد. طبیعتا کشورهای زیبا و دیدنی در دنیا بسیار زیاد است و همین مساله، انتخاب مقصد را برایمان کمی دشوار می کند.در این مطلب پاییزی می‌خواهیم شما را در سفری رویایی و جذاب، به دیدن چند مکان زیبای پاییزی در دنیا ببریم.

دلپذیرترین پاییز دنیا در سرزمین آفتاب تابان

در منطقه کویو (koyo) در کشور زیبای ژاپن یک سنت و آیین فرهنگی هست که به دگرگونی فصل مربوط می‌شود. به این ترتیب که در این فصل می توان شاهد شکوفایی درختان گیلاس بود. این بدان معناست که شما در این جا می توانید شاهد بهار در پاییز باشید و چنین مساله‌ای تقریبا در هیچ جای دنیا سابقه و نمونه ندارد. اگر در فصل پاییز به کشور ژاپن سفر کنی  هر جا که پا بگذاری، چه در جنگل چه جاده چه پارک و چه مکانهای عمومی، می بینی که زمین زیر پایت، سراسر از برگهای قرمز و نارنجی و زرد و قهوه ای و حتی سبز پوشیده شده است.

اگر قصد سفر به این کشور را در فصل پاییز دارید به خاطر داشته باشید که بهترین جایی که باید ملاقات کنید کویو است. در این جا و در هنگام پاییز رنگهای پاییزی امپراتوی کیوتو (Kyoto) را می سازند. این منطقه در جزیره هونشوو (Honshu) واقع شده است. در اینجا رنگها پادشاهی کرده و به وضوح تبدیل به سقفی برای زمین شده اند.

Japan_autumn_garden

ایالت اوهایو و راندن در جاده زیبایی های پاییزی

در ایالت اوهایو در آمریکا جاده ای می‌گذرد که با این که باریک است اما زیباییهای چشم نوازی دارد. اطراف این جاد مملو از درختان افرا و بلوط است و کمی آن طرف شاخه‌های ذرت در هوای پاییزی موج می زنند. در جاده Holmes County  باید سوار درشکه و اسب شد و زیبایی پاییز را در زیر درختان قرمز و زرد نظاره گر بود و در هنگام خستگی در کنار جاده ایستاد و در مزرعه زیبای ذرت به استراحت پرداخت.

در کشور کانادا و در شهر کبک هم جاده ای به نام   Gaspé Peninsula هست که آن هم جاده‌ای بسیار قشنگ است و در فصل پاییز جلوه خاصی پیدا می کند. این جاده در هنگام پاییز برگ قرمز درختان افرا را به رخ هر عابری می کشاند که از دیدن این زیبایی حیرت زده می شود. در کوه‌های اطراف این جاده سبز (کوه‌های پارک ملی)، دریاچه ای وجود دارد که در آن انواع نهنگ‌ها موجود می‌باشد.

سفر

شهر رویایی مسکو در پاییز

بعد از پایان دوران امپراتوری های تزار روسیه و تبدیل شدن املاک این خانواده‌های سلطنتی به پارکها و فضاهای عمومی حالا دیگر روسیه از آن تصویری که در زمانهایی دور به مردم دنیا از خود ارائه می‌داده خلاص شده و به تدریج تصویر یک شهر رویایی زیبا با پاییزها و زمستان های رویایی را در برابر چشم مردم جهان قرار داده است. شهر مسکو (Moscow)، کلان شهری در روسیه که در دوران شوروی تصویری کلیشه ای از خود به جهانیان عرضه کرده است. شهری که حالا با طبیعت زیبایش به مقابله با آن تصاویر کلیشه ای پرداخته است. به عنوان مثال به پارک کولومِنسکویه (Kolomenskoye) نگاه کنید که در کنار کاخ سفید و آبی و گنبدی به شکل پیاز، با یک جنگل از درختان سیب نشانه گذاری شده است و پاییزی فوق العاده زیبا را عرضه می‌کند.

kolomenskoye-park-in-moscow-

 دره ای در چین که پاییز در آن حکومت می‌کند

دره جیوژایگو (Jiuzhaigou) در چین، میزبان بسیاری از گیاهان متنوع و جانوران مختلف می باشد. با آمدن فصل پاییز، رقابتی از زیبایی و رنگ بین برگهای دراماتیک قرمز – نارنجی، رنگین کمان نشسته بر منظره روستای تیبِتَن (Tibetan) و دریاچه زمرّدی کم رنگ که در مرکز این مناظر قرار دارد آغاز می‌شود.

چین
ووژن، شهر آبی چین با قدمتی ۱۳۰۰ ساله!
ووژن، شهر آبی چین با قدمتی ۱۳۰۰ ساله!
در ارمنستان دیدن این مکان ها را فراموش نکنید
در ارمنستان دیدن این مکان ها را فراموش نکنید
پارک ملی کیپ گرکو، پارکی ساحلی در قبرس
پارک ملی کیپ گرکو، پارکی ساحلی در قبرس
جذاب ترین جاذبه های طبیعی دنیا(قسمت دوم)
جذاب ترین جاذبه های طبیعی دنیا(قسمت دوم)