معرفی انواع واگن ها و قطارهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران

انواع قطارهای رجا

کشورمان ایران دارای بیش از ۱۳ هزار کیلومتر راه آهن و شبکه ریلی استاندارد می باشد. واژه استاندارد به معنی فاصله پهنای ریل راه آهن می باشد زیرا در حدود ۹۶ کیلومتر از راه آهن جمهوری اسلامی که از میرجاوه تا زاهدان کشیده شده از نوع خطوط ریلی عریض است. بهره برداری از کلیه خطوط ریلی بر عهده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی بوده که به طور مختصر به آن رجا می گویند. احداث اولین خط راه آهن در ایران به سال ۱۸۴۸ بازگشته که از رشت تا بندر انزلی امتداد می یافت. پس از آن در سال ۱۸۸۶ خط آهنی بین آمل و محمودآباد احداث گردید که پروژه آن با شکست مواجه شده و خطوط آن برای احداث تلگراف استفاده گردید. همزمان در سال ۱۸۸۲ میلادی خط آهنی بین تهران و شاه عبدالعظیم به طول ۸۷۰۰ متر کشیده شد. از سال ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ میلادی طی دو دوره ۱۰ ساله پادشاهان قاجاری پیمانی را با روسیه امضا کردند تا ایران را از ساخت راه آهن منع نمایند. از جمله اولین خطوط ریلی که پس از این محدود ساخته شده و در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می گیرد مسیر تبریز به جلفا با طول ۱۴۹ کیلومتر است که در سال ۱۲۹۵ شمسی ساخته شد. پس از آن راه آهن میرجاوه به زاهدان که از نوع ریل عریض می باشد در سال ۱۲۹۹ شمسی راه اندازی شده است. در این مطلب قصد داریم تا انواع قطارهای رجا و واگن های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی را برای شما معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

انواع قطارهای رجا

انواع قطارهای رجا و واگن های آن

مطالب مرتبط:
معرفی شرکت های مسافربری قطار ایران
چرا با قطار سفر کنیم؟
آشنایی با ۷ مورد از لوکس ترین قطارهای دنیا

قطار سیمرغ: قطار سیمرغ که واگن های درجه یک لوکس آلمان غربی می باشد پس از بازسازی به عنوان بخشی از انواع قطارهای رجا در حال خدمت است. واگن های قطار سیمرغ دارای ۸ کوپه ۴ نفره، یک کوپه سرویس مهماندار و ۲ سرویس بهداشتی می باشد. واگن های این نوع از قطارهای رجا دارای شیشه های دو جداره، بدنه دوجداره بین کوپه ها و راهرو و همچنین تهویه مطبوع است. علاوه بر این امکان دسترسی به شبکه های تلویزیون جمهوری اسلامی در داخل کوپه های فراهم بوده و پریز برق ۲۲۰ ولت نیز جهت استفاده از لوازم برقی موجود می باشد. در قطارهای سیمرغ وعده های غذایی با دریافت هزینه اضافی ارائه شده و می توانید نوع بلیط خود را بر اساس با پذیرایی یا بدون آن انتخاب نمایید.

قطار سیمرغ

قطارهای طوس یا خیام: قطارهای طوس یا خیام یکی دیگر از انواع قطارهای رجا بوده که دارای ۹ کوپه ۴ نفره می باشد. هر کدام از واگن ها دارای ۲ سرویس بهداشتی و یک کوپه برای خدمات مهمانداران در نظر گرفته شده است. این واگن ها که متعلق به آلمان شرقی بوده و بازسازی شده است دارای بدنه های ۲ جداره عایق به سر و صدا و شیشه های دو جداره می باشد. سیستم های صوتی و تصویری قابلیت دریافت شبکه های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران را داشته و همچنین پریز ۲۲۰ ولت برای استفاده از وسایل الکترونیکی وجود دارد. پذیرایی شام به صورت یک غذای کنسروی سبک بوده که هزینه آن روی بلیط محاسبه می گردد.

قطارهای طوس یا خیام

قطارهای سبز: یکی دیگر از انواع قطارهای رجا واگن های سبز می باشد. این قطار که دارای واگن ها درجه یک لوکس اتریشی می باشد بازسازی شده و دارای ۸ کوپه ۴ نفره است. ساختار این واگن ها همانند قطارهای طول و سیمرغ با بدنه و شیشه های دو جداره بوده و خدمات صورتی و تصویری و پریز برق ۲۲۰ ولت را ارائه می نماید. خدمات پذیرایی شام در واگن های سبز با دریافت هزینه اضافی بوده و رستوران های این قطار انواعی از نوشیدنی های گرم و سرد را برای مسافرین ارائه می نماید.

قطارهای پلور سبز: از دیگر انواع قطارهای رجا می توان به واگن های پلور سبز اشاره کرده که در هر واگن ۱۰ کوپه ۴ نفره وجود دارد. این قطارها که از واگن های لوکس درجه یک رومانیایی می باشد دارای بدنه و شیشه های دوجداره برای جلوگیری از ورود صدای بیرون و راهرو به داخل کوپه ها بوده و همچنین دارای سیستم صوتی و تصویری با قابلیت پخش فیلم های سینمایی می باشد. علاوه بر این کوپه ها دارای پریز برق ۲۲۰ ولت برای استفاده از وسایل الکترونیکی می باشد.

قطارهای سبز

قطارهای دلیجان: یکی دیگر از انواع قطارهای رجا نوع واگن های دلیجان می باشد. این قطارها که به واگن های فرانسوی نیز مشهور می باشند دارای ۱۱ کوپه ۴ نفره بوده و هر واگن نیز دارای یک کوپه مخصوص مهماندار و ۲ سرویس بهداشتی است. واگن ها دارای ساختار بدنه و شیشه های دوجداره بوده و مجهز به سیستم تهویه مطبوع و همچنین امکانات صوتی و تصویری برای پخش فیلم می باشند.

قطارهای خلیج فارس: قطارهایی که با نام خلیج فارس و صبا شناخته می شوند، قطارهای آلمان شرقی بوده که در ابتدا به صورت واگن های ۶۶ نفره بودند. این قطارهای آلمان شرقی پس از بازسازی های صورت گرفته به واگن هایی با ۱۱ کوپه ۴ نفره تبدیل شده و همچنین دارای ۲ سرویس بهداشتی و یک کوپه برای خدمات مهاندار می باشد. علاوه بر عایق بندی های صورت گرفته برای جلوگیری از انتقال صدا امکانات صوتی و تصویری برای پخش فیلم نیز قابل دسترس می باشد.

قطارهای دلیجان

قطارهای پارسی: از دیگر انواع قطارهای رجا می توان به واگن های پارسی اشاره کرده که دارای ۱۰ کوپه با ظرفیت ۶ نفر می باشند. این واگن ها در دو سمت خود دارای دو سرویس بهداشتی و همچنین یک کوپه برای خدمات مخصوص مهماندار می باشند. ساختارهای بدنه و شیشه های دو جداره مانع ورود سر و صدا به داخل شده و واگن ها دارای سیستم تهویه مطبوع می باشند. سیستم صوتی مرکزی برای کوپه ها در نظر گرفته شده و در هر کدام ۲ پریز برق ۲۲۰ ولت نیز برای استفاده از وسایل الکترونیکی در دسترس هستند.

قطارهای سهند: قطارهای سهند راه آهن جمهوری اسلامی که از واگن های درجه یک اسپانیایی می باشد دارای ۸ کوپه ۴ نفره در هر واگن، یک کوپه برای خدمات مهماندار و ۲ سرویس بهداشتی می باشد. واگن های سهند همانند سایر انواع قطارهای رجا دارای بدنه و شیشه دو جداره برای جلوگیری از ورود صدا به داخل بوده و سیستم صوتی تصویری در داخل واگن ها برای پخش فیلم در اختیار خواهد بود.

قطارهای سهند

قطارهای درجه یک اسپانیایی: در این واگن ها ۱۰ کوپه ۶ نفره به همراه کوپه مخصوص مهماندار و ۲ سرویس بهداشتی وجود دارد. واگن ها دارای بدنه و شیشه دو جداره و همچنین سیستم تهویه مطبوع می باشند. در واگن های لوکس درجه یک اسپانیایی، کوپه مخصوص مهماندار مابین کوپه های ۵ و ۶ واقع شده است.

قطارهای لوکس درجه یک چینی: دسته ای دیگر از انواع قطارهای رجا به نام لوکس درجه یک چینی بوده که واگن های آن دارای ۱۰ کوپه ۴ نفره می باشد. در این واگن ها سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در یک سوی واگن و کوپه خدمات مهماندار در سوی دیگر واگن قرار گرفته است. علاوه بر ساختار دو جداره بدنه و شیشه ها، سیستم تهویه مطبوع، سیستم های صوتی و تصویری با قابلیت پخش شبکه های جمهوری اسلامی با کیفیت بالا و همچنین پریز برق ۲۲۰ ولت از جمله دیگر امکانات این نوع از قطارها می باشد. خدمات پذیرایی برای وعده های غذایی با دریافت هزینه اضافی بر روی بلیط امکان پذیر می باشد.

قطارهای درجه یک آلمان شرقی: واگن های این نوع از قطارهای رجا دارای ۱۰ کوپه ۶ نفره بوده که ۲ سرویس بهداشتی و یک کوپه برای مهماندار در آن اختصاص یافته است. این واگن ها دارای سیستم تهویه مطبوع بوده اما گرمایش واگن از طریق سیستم بخار تامین می شود.

قطارهای درجه یک چینی

قطارهای درجه دو آلمان غربی: این یکی از انواع قطارهای رجا دارای واگن هایی با ۱۱ کوپه ۶ نفره بوده و ۲ سرویس بهداشتی و کوپه مخصوص مهماندار را نیز در خود جای داده است. این واگن های درجه دو آلمان غربی سیستم تهویه مطبوع نداشته اما پنجره های آن قابلیت باز شدن به روش کشویی را دارد. البته که سیستم گرمایش از طریق بخار تامین می گردد.

قطارهای درجه یک لوکس چینی ۲ طبقه: این یکی دیگر از انواع قطارهای رجا می باشد که به صورت اتوبوسی در ۲ طبقه ساخته شده است. این واگن های چینی دو طبقه از ۳ قسمت تشکیل شده اند. بخش پایینی و بالایی قسمت مسافران بوده و بخش میانی در یک سمت هر واگن سرویس های بهداشتی و انبار و در سوی دیگر اتاق ماموران و تجهیزات برق را در خود جای داده است. علاوه بر دو جداره بودن بدنه و شیشه ها، سیستم صوتی متمرکز برای پخش فیلم و موسیقی وجود داشته و گرمایش واگن ها نیز از طریق المنت می باشد. این نوع واگن های دوطبقه چینی مجهز به قلاب اتوماتیک بوده که از میزان ضربه در هنگام حرکت و ایستادن قطار می کاهد.

قطارهای دوطبقه لوکس چینی

قطارهای مارال: قطارهای درجه یک لوکس مارال از واگن هایی با ۱۱ کوپه ۴ نفره تشکیل شده که دارای یک سرویس بهداشتی و یک کوپه خدمات مهماندار نیز می باشد. تهویه مطبوع واگن های مارال علاوه بر سیستم بخار از طریق الکتریکی نیز تامین می شود.

قطارهای اتوبوسی بنیاد: قطار درجه یک لوکس اتوبوسی بنیاد که به سفیر نیز شناخته می شود دارای ۱۰ واگن بوده که در ۲ رام ۵ واگنی تقسیم بندی شده است. در هر کدام از رام ها یک رستوران و محلی برای اسقرار مامورین قطار در نظر گرفته شده ایت. این یکی دیگر از انواع قطارهای رجا بوده که دارای سیستم تهویه مطبوع می باشد و ظرفیت واگن ها ۲۴، ۶۰، ۶۶ یا ۷۲ عدد است. امکانات صوتی و تصویری برای پخش فیلم نیز در دسترس می باشد.

قطارهای معمولی اتوبوسی: این نوع از قطارهای رجا که دارای واگن های درجه ۲ اتوبوسی از آلمان غربی می باشد دارای ظرفیت ۷۲ نفره بوده و فاقد سیستم تهویه مطبوع است. گرمایش سالن ها از طریق بخار تامین می شود. نوع دیگری از قطارهای اتوبوسی معمولی نیز وجود داشته که ظرفیت آن ها تا ۷۸ نفر می باشد.

قطارهای اتوبوسی معمولی

قطارهای ریل باس یا ارم: قطارهای ریل باس یا ارم از نوع واگن های اتوبوسی بوده اما دارای فضاسازی داخلی بسیار مدرن، نورپردازی زیبا و سیتم تهویه مطبوع اتوماتیک و گرمایش پیشرفته است. این نوع از قطارها که با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند در حال حاضر بیشتر در مسیرهای کوتاهی مانند تهران به قم، تهران به سمنان و گرگان به پل سفید مورد استفاده قرار می گیرد.

قطارهای پردیس

قطارهای پردیس یا ترن ست: قطارهای پردیس یا ترن ست یکی دیگر از انواع قطارهای رجا بوده که صندلی های آن به صورت اتوبوسی قرار گرفته است. این نوع از قطار دارای صندلی هایی مشابه هواپیما و سرعت حرکتی معادل ۱۶۰ کیلومتر در ساعت می باشد. خدمات پذیرایی وعده های غذایی در این قطارها ارائه می گردد. واگن ها کاملا ایزوله بوده و سیستم تهویه مطبوع خودکار در تمامی آن ها وجود دارد. سیستم صوتی و تصویری برای استفاده مسافرین وجود داشته که امکان استفاده از هدفون نیز برای آن ها مقدور می باشد. سرویس بهداشتی مجهز قطارهای پردیس در تمامی واگن ها برای استفاده مهمانان قابل دسترس می باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code