معرفی اپلیکیشن های تاکسی یاب بین المللی + راهنمای کامل

آشنایی با اپلیکیشن های تاکسی یاب

سفر یکی از مهمترین عناصر در زندگی هر فردی به شمار می رود، از همین رو برای بهتر شدن شرایط هر روز امکانات بهتر و جدیدتری در اختیار گردشگران و مسافران قرار می گیرد. یکی از این امکانات اپلیکیشن های سفر است که در بین آن ها تاکسی یاب ها بسیار یکی از بهترین و مهمترین برنامه های کاربردی برای سفر به شمار می روند. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا اول بهترین اپلیکیشن های تاکسی یاب را معرفی کنیم و بعد از آن نحوه ی استفاه از این اپلیکیشن ها را خدمتتان ارائه دهیم.

مختصر اگر بخواهیم بگوییم اینطور بیان می شود که با ظهور موبایل و اپلیکیشن های کاربردی زندگی افراد تا حدی قابل توجهی تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که موبایل جز جدایی ناپذیر زندگی های امروزی حتی در سفر هم نیز شده است.

اپلیکیشن های تاکسی یاب
مطالب مرتبط:
بهترین اپلیکیشن های آفلاین سفر در سال ۲۰۱۹
راهنمای کامل استفاده از گوگل مپ
راهنمای کامل استفاده از گوگل ارث

اپلیکیشن های تاکسی یاب بهترین همسفر هر فرد در مقصدی که به آن سفر می کند می باشد. اما نکته ای وجود دارد چه اپلیکیشن تاکسی یابی نصب کنیم بهتر است؟ یا اصلا نحوه ی کار با این برنامه ها چگونه است؟

ما در این مقاله در ابتدا می خواهیم معروف ترین اپلیکیشن تاکسی یاب که Uber است را معرفی کنیم و بعد از آن به تفکیک کشورها برنامه هایی که در آن مقصد کاربرد دارد را نام خواهیم برد.

اپلیکیشن تاکسی یاب اوبر Uber

اپلیکیشن اوبر یکی سرویس جستجو برای پیدا کردن ماشین برای افراد می باشد. کسانی که از اوبر استفاده می کنند می توانند با مشخص کردن مبدا و مقصد خودشان نزدیک ترین ماشینی که در اطرافشان وجود دارد را انتخاب کنند. استفاده از این سیستم بسیار آسان است و مسافران حتی نیاز به پرداخت نقدی کرایه هم ندارند چرا که می توانند از طریق کارت بانکی یا اکانت پی پال هزینه سفرشان را انتخاب کنند.

جالب است بدانید که اپلیکیشن اوبر تاکنون نزدیک به ۱۱۰ میلیون کاربر فعال دارد که نزدیک به ۱۵ درصد از سفرهای اوبر مربوط به فرودگاه یا از فروگاه می شود. این شرکت در سال ۲۰۱۹ تبدیل به یک شرکت سهامی عام شد.

راهنمای استفاده از اوبر

 • نحوه کار با اوبر
 1. در ابتدا شما می بایست که برنامه اوبر را بر روی موبایلتان نصب کنید. برای این کار می توانید مستقیما به سایت uber.com بروید و یا مستقیما پلی استور یا اپ استور دانلود کنید.
 2. پس از نصب کردن برنامه اوبر بر روی موبایلتان نوبت به این رسیده است که sign up کنید.

** توجه داشته باشید که برای ثبت نام در سیستم اوبر می بایست یک کارت بانکی معتبر یا یک اکانت پی پال داشه باشید و اطلاعات حساب بانکی یا اکانت پی پال خودتان را در آن ثبت کنید.

 1. نام و نام خانوادگی خودتان را وارد کنید.
 2. شماره موبایلتان را در سیستم جهت ثبت نام وارد کنید، تا راننده بتواند برای پیدا کردنتان با شما تماس بگیرد.
 3. یک آدرس ایمیل معتبر در سیستم جهت ثبت نام وارد کنید.
 4. یک رمز عبور ایمن برای خودتان انتخاب نمایید. در حفظ و نگهداری این رمز دقت داشته باشید.
 5. تمامی قوانین و شرایط سرویس خدمات تاکسی آنلاین اوبر را مطالعه کنید و در صورت موافقت رضایت خودتان را اعلام کنید.
 6. پس از انجام تمامی مراحل بالا دکمه Sign Up را بزنید. پس از این ایمیلی به منظور تایید اکانت شما برایتان ارسال می شود که می بایست از طریق ایمیلتان صحت آن را تایید کنید.
نحوه کار با اپلیکیشن اوبر

پس از ثبت نام حال نوبت به گرفتن تاکسی می رسد:

شما می بایست اپلیکیشن را باز کنید و بر روی گزینه ی Where to  کلیک نمایید و مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پس از مشخص کردن مقصد، حال نوبت به انتخاب نوع ماشین هم می رسد. گزینه های موجود به این ترتیب است که می خواهید ماشینتان تک سرنشین، چهار سرنشین، لوکس یا قیمت پایین باشد.

قیمت ها بر اساس مقصد، ساعات اوج ترافیک، متوسط هزینه بنزین در شهر مقصد و اتومبیلی که انتخاب کرده اید متغییر است.

پس از انجام دادن تمام مراحل بالا بر روی گزینه Request Uber کلیک نمایید.

پس از اینکه راننده ای مسیر درخواستی شما را قبول کرد، دقیقا در همان محلی که آدرس را زده ای بایستید و به هیچ وجه از آن مکان تکان نخورید تا راننده شما را پیدا کند.

اگر بعد از ۵ دقیقه خواستید که سفرتان را کنسل کنید می بایست مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت نمایید.

لازم به ذکر است که بگوییم پرداخت هزینه اوبر تنها از طرق paypal، Cash یا حساب های اندروید و اپل که قبل در سایت عضو شده اند امکان پذیر است.

کار با اپلیکیشن اوبر

برنامه های تاکسی یاب در ترکیه

بعد اپلیکیشن uber که یکی از معروف ترین اپلیکیشن های تاکسی یاب در جهان است می خواهیم به تفکیک برنامه های کاربردی تاکسی یاب هر کشور را معرفی کنیم.

دو اپلیکیشن مهمی که در شهرهای توریستی این ترکیه نظیر استانبول، آنتالیا و کوش آداسی فعال هستند iTaksi و BiTaksi است.

اپلیکیشن تاکسی یاب iTaksi

یکی از اپلیکیشن های تاکسی یاب که بسیار در بین مردم ترکیه و مسافرانی که به این کشور سفر می کنند محبوب است، iTaksi است. این برنامه توسط شهرداری استانبول مدیریت می شود و کار با آن بسیار ساده است.

برای دریافت این برنامه تنها کافی است از طریق Play Store یا AppStore اقدام به دانلود و نصب این برنامه بر روی موبایلتان بنمایید، برای فعال سازی این برنامه پس از ورود اطلاعاتتان در برنامه یک کد فعال سازی برایتان ارسال خواهد شد.

از مزایای اپلیکیشن iTaksi به نسبت دیگر برنامه ها این است که شما می توانید به محض اینکه راننده ای شما را برای سفر قبول کرد عملکرد و امتیازهای وی را آنلاین مشاهده کنید. همچنین می توانید مدت زمان تخمینی انتظارتان برای رسیدن به به مقصد را هم قبل از سفر اعلام می کند.

به منظور برقراری امنیت بیشتر مدیریت تاکسی اینترنتی iTaksi دوربین هایی را در ماشین ها نصب کرده تا تمام اتفاقاتی را ضبط نماید. لازم به ذکر است که بگوییم هیچگونه صدایی در این ماشین ضبط نمی شود اما جوانب احتیاط را رعایت کنید و به هیچ وجه حرف های سیاسی و خط قرمزدار نزنید.

برای پرداخت هزینه ی سفرتان می توانید هم از طریق استانبول کارت و هم به صورت نقدی اقدام نمایید.

اپلیکیشن تاکسی یاب iTaksi

BiTaksi، اپلیکیشن تاکسی یاب در استانبول و آنکارا

یک نرم افزار تاکسی یاب دیگر که در ترکیه به خصوص استانبول بسیار کاربرد دارد، BiTaksi است. این برنامه بر روی موبایل های هوشمند بسیار راحت نصب می شود و کار با آن هم بسیار ساده تر از آن است که فکر کنید.

نکته بسیار مهم در خصوص اپلیکیشن BiTaksi این است که تمام راننده های این شرکت دارای تاکسی های رسمی با پلاک های ثبت شده هستند و هیچ راننده ی متفرقه ای در بین آن ها نیست.

عملکرد این برنامه هم مشابه با دیگر اپلیکیشن های تاکسی یاب است باید برای استفاده از آن در ابتدا عضو شوید و یک کد فعال سازی دریافت نمایید. پس از ثبت نام و وارد شدن به این برنامه می توانید مبدا و مقصد سفرتان را انتخاب نمایید تا راننده مورد نظرتان را انتخاب کنید و سفرتان آغاز شود.

به منظور پرداخت هزینه سفر با BiTaksi می توانید هم به صورت نقدی و هم با کارت های اعتباری اقدام نمایید.

شما علاوه بر اینکه می توانید به سفر و راننده مورد نظرتان امتیاز دهید، امکان نوشتن نظرات جزئی تر هم در مورد نحوه سفرتان دارید.

تمامی مسیر توسط شرکت مبدا مسیریابی می شود و اطمینان لازم برای سفر را برایتان فراهم می آورد.

اپلیکیشن تاکسی یاب BiTaksi

برنامه های تاکسی یاب در چین

اپلیکیشن تاکسی یاب Didi Chuxing در چین

بعد از ترکیه، دیگر کشور توریستی در بین گردشگران چین است. اپلیکیشن بومی سازی شده ای که در شهرهای این کشور فعاله DiDi نام دارد. شرکت ارائه دهنده ی این اپلیکیشن امکان استفاده از آن را در کشور ژاپن هم فراهم آورده است.

ساز و کار DiDi هم به مانند دیگر برنامه هایی که از آن ها نام بردیم است و شما باید در ابتدا اقدام به فعال سازی آن بنمایید و پس از آن وارد برنامه شوید، مبدا و مقصدتان را انتخاب نمایید و منتظر قبول شدن از طرف نزدیک ترین راننده در اطرافتان باشید.

پس از سفر سعی کنید حتما به راننده امتیاز دهید و نقاط ضعف آن را اعلام نمایید.

اپلیکیشن تاکسی یاب DiDi

برنامه تاکسی یاب در روسیه

اپلیکیشن تاکسی یاب Taxify

خوب تا اینجا آمدیم حیف است نامی از کشور روسیه نبریم!

در کشور روسیه هم اپلیکیشن های تاکسی یاب وجود دارد تا امکان دسترسی مسافران به تاکسی را راحتر نماید یکی از آن ها همان یاندکس است و دیگری Taxify  است. این برنامه درست همانند برنامه های دیگری که در بالا درباره آن ها صحبت کردیم کار می کند و مسافران برای درخواست تاکسی اینترنتی خودشان در ابتدا باید عضو این برنامه شوند و بعد از آن می توانند با مشخص کردن مبدا و مقصد و شرایط سفرشان منتظر راننده خودشان باشند.

این برنامه به اندازه ای دقیق است که اگر شما آدرس دقیق مقصد را هم ندانید باز شما به مقصد مورد نظرتان خواهد رساند.

برنامه تاکسی فای در استونی شهرهایی مثل Tallinn، Tartu، P rnu، صربستان (بلگراد) جمهوری چک (پراگ)،  لتونی شهرهایی مثل Riga، Valmiera، لیتوانی شهرهایی مثل ویلنیوس، Kaunas، فنلاند شهرهایی مثل هلسینکی، اوولو، جوی اسکیل، بلاروس شهرهای گودن، گومل، تفلیس، آمستردام و دورانگو در مکزیک امکان ارائه خدمات را فراهم آورده است.

به منظور پرداخت هزینه سفرتان می توانید از طریق کارت های اعتباری اقدام نمایید، رسید پرداخت به شما ایمیل خواهد شد.

اپلیکیشن تاکسی یاب Taxify

برنامه تاکسی یاب در گرجستان

اپلیکیشن تاکسی یاب Yandex

تفلیس و باتومی دو شهر توریستی دیگری هستند که سالانه مسافران زیادی به سمت آن ها سفر می کنند. در این کشور هم اپلیکیشن های تاکسی یاب بومی سازی شده فعال هستند که یکی از آن ها یاندکس نام دارد. این برنامه کاربردی به مسافران امکان خدمات تاکسی را با قیمت های بسیار عالی می دهد، شما عزیزان از طریق سایت taxi.yandex.com یا appstore و palystore می توانید اقدام به نصب این برنامه کنید.

البته باید بگوییم که این برنامه تنها در گرجستان نیست که خدماتی را ارائه می دهد بلکه در شهرهایی نظیر ایروان، آلماتی، مینسک، کی یف هم امکان استفاده از این اپلیکیشن وجود دارد.

برای درخواست تاکسی اینترنتی در یاندکس می بایست در ابتدا عضو این برنامه شوید، در بخش Service class نوع سرویس مد نظرتان را انتخاب نمایید. در این مرحله آدرس مقصد و سایر اطلاعات لازم را وارد نمایید(برای مثال انتخاب می کنید به صندلی ایمنی بچه نیاز دارید).هم چنین در قسمت Comment می توانید اطلاعات اضافی را وارد نمایید.

اپلیکیشن تاکسی یاب Yandex

پس از آن جهت درخواست تاکسی بر روی گزینه Order taxi کلیک نمایید. پس از گذشت ۲ تا ۳ دقیقه یک پیام که شامل اطلاعات ماشین و شماره تماس راننده است برایتان ارسال می شود.

در برنامه یاندکس شما امکان انتخاب ماشین معمولی، ماشین راحت و مینی ون را دارید. شما پس از مشخص کردن مبدا و مقصد می بایست بر روی Order a Taxi کلیک نمایید.

اگر پس از رسیدن تاکسی اقدام به کنسل کردن آن بنمایید مبلغی را باید به عنوان جریمه پرداخت کنید.

نرخ کرایه بستگی به نوع سرویس، نیازمندی های سفر، فاصله تا مقصد، میزان ترافیک، شرایط آب و هوایی، شب یا روز بودن زمانی که تاکسی گرفته اید نیز دارد.

برای پرداخت هزینه سفر با یاندکس می توانید از طریق apple pay،  کارت های اعتباری یا به صورت نقدی اقدام نمایید.

استفاده از وسیله حمل و نقل به عنوان جاذبه گردشگری
قطار سواری در هند
سیستم حمل و نقل در ارمنستان چگونه است؟
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟
  • تیم خبری الی گشت
   تیم خبری الی گشت

   سلام حمیدجان
   بله اپلیکیشن یاندکس رو می تونید در روسیه، ایروان، آلماتی، مینسک، کی یف هم استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code