این ایستگاه های اتوبوس شبیه میوه هستند!

ایستگاه های اتوبوس شبیه میوه

در هر شهری ایستگاه های اتوبوس مختلفی هست که اندازه و شکل های آن ها با هم فرق دارد. در بعضی از شهرهای دنیا حتی برای ساخت ایستگاه های اتوبوس هم ایده های خلاقانه به کار می برند تا چشم اندازهای شهری را جذاب تر و زیباتر کنند. یکی از شهرهای خلاق در زمینه ایستگا های اتوبوس! شهر کوچک کوناگای در ژاپن است. این شهر در حومه «ایساهایا» در استان ناگاساکی قرار دارد و ایستگاه های اتوبوس در آن هم خوشمزه اند و هم رنگ های جذاب دارند! ۱۶ ایستگاه در این شهر در ۵ میوه مختلف هندوانه، توت فرنگی، پرتغال، خربزه و گوجه ساخته شده و جذابیت خاصی به شهر داده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا از ایستگاه های اتوبوس جذاب این شهر بیشتر برایتان بگوییم.

ایستگاه توت فرنگی
مطالب مرتبط:
جواهر سفید ژاپن میوه‌‌ای است هم قیمت طلا!
غذاهای ژاپنی که تا به حال درباره شان نشنیده اید

این ایستگاه های عجیب و غریب اولین بار در سال ۱۹۹۰ به مناسبت «تراول اکسپو» ساخته شدند تا با زیبایی و جذابیتی که برای شهر می آورند گردشگرانی که از شهرهای دیگر کشور به این شهر می روند را جذب کنند. اکسپو ۹۰ از آوریل تا سپتامبر ۱۹۹۰ به میزبانی اوزاکا برگزار شد و به مدت ۶ ماه ادامه پیدا کرد و آنقدر موفق بود که توانست بیش از ۲۳ میلیون نفر را جذب کند. در همان زمان، نمایشگاه های دیگری هم در شهرهای کوچک تر ژاپن در حال برگزاری بود. کوناگای شهر کوچکی که دقیقا در شرق ناگاساکی قرار دارد با دیدن این همه گردشگر شهرهای دیگر تصمیم گرفت تا با برگزاری نمایشگاه کوچکی برای خودش گردشگر پیدا کند. این شهر نمایشگاهی به اسم «کوناگای جرنی» برگزار کرد که این ۱۶ ایستگاه اتوبوس میوه ای هم جزئی از آن نمایش بودند. از آن زمان تا به حال این ایستگاه ها تبدیل به جاذبه گردشگری محلی در این ناحیه شده اند. ایستگاه های اتوبوس میوه ای کوناگای در این سال ها معروفیت بیشتری پیدا کرده اند چون این شهر در سال ۲۰۰۵ با ۴ شهر دیگر ترکیب شد و شهر بزرگ تر ایساهایا را به وجود آورد و این باعث شده که گردشگران و توریست های بیشتری آن را کشف کنند. این ایستگاه های اتوبوس همچنان در شهر دیده می شوند و در این مدت از جاذبه های تماشایی شهر شده اند و به خوبی در این مدت ظاهر خودشان را حفظ کرده اند.

ایستگاه های اتوبوس جذاب در ژاپن

امروز تنها اثری که از نمایشگاه آن زمان باقی مانده ۱۶ ایستگاه اتوبوسی هست که به شکل میوه های بزرگ توخالی هستند و همچنان جاذبه گردشگری شهرند. چرا نباشند؟ تصور کنید که چقدر هیجان انگیز و جالب است که صبح ها به جای اینکه برای رفتن به محل کار در ایستگاه های همیشگی بایستید در میوه های خوشرنگی منتظر بمانید که خیلی واقعی به نظر می رسند. ژاپن با هنر و طراحی های خلاقانه، غریبه نیست؛ در این کشور همه چیزهایی که به نوعی از زیبایی شهر کم می کنند به روش های خلاقانه آنقدر تزئین و زیبا می شوند که خودشان به بخشی از جذابیت های شهر تبدیل می شوند. این ایستگاه های اتوبوس هم بخشی از همان فرهنگ زیباسازی در ژاپن است در این ایستگاه ها در جایگاهی زیبا که به شکلی جذاب طراحی شده می نشینید و منتظر اتوبوس می مانید؛ این جا آنقدر جذاب و خلاقانه است که با نشستن در آن شاید دوست داشته باشید که اتوبوس حالا حالاها نیاید تا همچنان در این محل بنشینید و از شکل ظاهری جذابش که شما را یاد داستان های دوران کودکی می اندازد لذت ببرید. مطمئنا نشستن در این ایستگاه ها خیلی هیجان انگیز تر از نشستن در ایستگاه های اتوبوس معمولی دیگر است.

ایستگاه اتوبوس میوه ای در ژاپن

این ایستگاه های اتوبوس خوشمره را شاید در جاهای دیگر دنیا، بیشتر در پارک های موضوعی ببینید اما آن ها در شهر کوناگای بخشی از ساختار شهری شده اند و امروز بعد از گذشت این همه سال دیگر هم مردم و هم کودکان به بودن این میوه های خوشمزه در کنار خیابان ها عادت کرده اند. احتمالا حالا که این شهر معروف تر از سال های گذشته اش شده است بتوان این ایستگاه ها را بخشی از نماد این شهر دانست. اما احتمالا برایتان جالب است که بدانید ایده ساخت این ایستگاه های اتوبوس بامزه از کجا آمده است. طراح این ایستگاه ها می گوید برای ساخت آن ها از کاسلکه سیندرلا الهام گرفته است در آن کارتون سیندرلا در کالسکه ای سوار می شود که شکلی شبیه کدو حلوایی است و با دیدن همین صحنه از فیلم جرقه ساخت ایستگاه هایی به شکل میوه در ذهن طراح ان زده شد. اما جالبه که با این که ساخت این ایستگاه ها به خاطر دیدن کالسکه ای به شکل کدو حلوایی بوده اما هیچ کدام از ایستگاه ها به شکل کدو حلوایی ساخته نشده اند. شاید در نظر طراح، میوه های دیگری مثل توت فرنگی و پرتغال نمای جذاب تری به شهر می دادند.

ایستگاه اتوبوس سبز

صندلی هایی که در داخل این ایستگاه ها هستند هم با صندلی های معمولی ای که در ایستگاه های اتوبوس دیگر می بینیم فرق دارند. برای صندلی از چوبی مدور استفاده شده که در وسط آن ها جایی برای نشستن قرار داده شده است. هر کدام از ایستگاه ها هم دو پنجره کوچک و بامزه دارند که به رنگ همان میوه رنگ آمیزی شده و در آن همیشه بسته است و کمک می کنند تا نور به بخش داخلی ایستگاه بیاید. در ساخت این ایستگاه ها آنقدر به جزئیات توجه شده که حتی برگ میوه هم در بالا و بر روی پشت بام ایستگاه ها دیده می شوند و باعث شدند میوه کاملا واقعی به نظر بیاید. ابن میوه های بزرگ و خوشمزه در حال یادآوری این نکته هستند که حتی ایستگاه های اتوبوس هم باید ظاهری بیروح و کسالت آور نداشته باشند. بعضی از این ایستگاه ها در کنار دریا هستند و چشم اندازهای خارق العاده ای را برای شهر به وجود آورده اند. امروز از این ایستگاه های هیجان انگیز در دیگر شهرهای دیگر دنیا هم پیدا می شود اما احتمالا ایده خلاقانه آن برای اولین بار از همین شهر ژاپنی آمده است.

منبع: amusingplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code