بلیط هواپیما

این جای رویایی رادیده اید؟ | دره پروانه در ترکیه

دره پروانه در ترکیه

در ترکیه مکان هایی وجود دارد که علیرغم زیبایی بیش از حدشان، کمتر کسی آنها را می شناسد، مگر گردشگران ماجراجو! یکی از این مکان ها، دره پروانه در ترکیه است. دره ی پروانه، دره ای بسیار عمیق و باریک در کشور ترکیه است که به عنوان یکی از دیدنی ترنی و حیرت انگیزترین مکان های ترکیه شناخته می شود. واقعا این دره را می توان شاهکار مادر طبیعت دانست. با الی گشت همراه باشید تا از این جای زیبا بیشتر بدانید:

دره پروانه در ترکیه
مطالب مرتبط:
پارک ملی هفت دریاچه، گشتی در زیباترین طبیعت ترکیه
۶ ایده ی خوب خرید سوغاتی در ترکیه

برای رسیدن به این دره ی زیبا باید سوار تاکسی های قایقی شوید و بعد از گذر از کوه های سر به فلک کشیده به دره ای بسیار زیبا می رسید که خانه ی گونه های بسیار زیادی از پروانه های رنگارنگ است. در واقع دلیل نامگذاری این دره به دره پروانه هم همین است.

البته اگر در فصل غیر مناسب به این دره سفر کنید، نباید انتظار دیدن پروانه های زیادی را داشته باشید اما با این حال باز هم بعضی از گونه های شگفت انگیزی از این حشرات که در هیچ کجای دیگری نظیر آنها وجود دارد، بال زنان در آسمان پرواز می کنند.

دره پروانه ترکیه

رستوران ها و امکانات دره پروانه

امکانات رستوران های این دره، بیسیک است اما همه ی جالب بودن این دره هم به همین دلیل است، نکته ی مهم این است که به جای یک رستوران شیک و بزرگ، به فکر دیدن زیبایی های دره باشید. رستورانی که در این دره قرار دارد، غذای خوبی را بصورت سلف سرویس ارائه می کند و همچنین صاحب آن روی این موضوع که بعد از اتمام غذا، ظرفتان را به ظرفشویی ببرید، تاکید زیادی دارد!

در دره پروانه چه کنیم؟

از آن جا که محل های اقامتی در این دره وجود دارد ، می توانید یک روز کامل یا حتی چند روز را در آن اقامت کنید. در واقع یک کلبه ی چوبی کوچک و دلنشین در آن وجود دارد که می توانید شبتان را در آن بگذرانید اگر هم دوست نداشتید می توانید یکی از چادرهایی که امکانات کافی را دارد، اجاره کنید. اگر اهل پیاده روی باشید، می توانید در مسیرهای پیاده روی داخل دره که بعضی از آنها از روی کوه ها می گذرد، پیاده روی کنید. اگر هم اهل عکاسی هستید، بهتر است حافظه ی دوربینتان را به طور کامل خالی کنید چون این مکان آنقدر زیبا و دیدنی است که مطمئنا هر لحظه دوربین در کنارتان خواهد بود.

اگر هم اهل شنا باشید، می توانید در آب های آبی کریستالی دریا شنا و غواصی کنید و یا در ساحل بنشنید و کمی آفتاب بگیرید. در ضمن شب های این دره هم پرهیاهو است و همیشه شادی و پایکوبی در آن برقرار است.

رستوران دره پروانه در ترکیه

چطور به دره پروانه برویم؟

روزانه قایق های بسیار زیادی Olu Deniz را به مقصد دره پروانه ترک می کنند که می توانید سوار بر یکی از آنها شوید و خودتان را به این دره ی زیبا برسانید.

هتل ریکسوس پرمیوم تکیروا در آنتالیا + ویدیو
هتل ریکسوس پرمیوم تکیروا در آنتالیا + ویدیو
روزی روزگاری موزه ی ایاصوفیه!
روزی روزگاری موزه ی ایاصوفیه!
نکاتی جهت سفر به مارماریس، جواهر ترکیه
نکاتی جهت سفر به مارماریس، جواهر ترکیه
راهنمای متروی استانبول
راهنمای متروی استانبول