این ساختمان ها توسط معروفترین معمار دو قرن گذشته طراحی شده اند!

ساختمان هایی که آنتونی گائودی آن ها را طراحی کرده است

بارسلونا شهری مدرن با تفریحات شاد و بناهای فرهنگی بسیار است. با قدم زدن در خیابان های این شهر ساختمان هایی متفاوت و معروفی را می بینید که در زیباترین حالت خود ساخته شده اند،  بناهایی که معمارشان کسی نیست جز آنتونی گائودی. نگاه خاص او به جنبش هنر نو ساختمان هایی خلاقانه را به وجود آورد که برای بازدید از آن ها باید به ناحیه کاتالونیای اسپانیا بروید. حتی اگر چیز زیادی هم درباره گائودی ندانید  به راحتی می توانید در شهر بارسلونا ساختمان های او را از میان دیگر ساختمان های شهر تشخیص دهید. می خواهیم تعدادی از ساختمان های یکی از بزرگ ترین معماران دو قرن اخیر را معرفی کنیم، الی گشت را هراهی کنید.

بارسلونا

کلیسای لا ساگرادا فامیلیا ( La Sagrada Familia)

مطالب مرتبط:
کازا ویسنس، خانه ای که تبدیل به موزه می شود + تصویر
پارک گوئل کجاست؟

این کلیسا که ساختش از سال ۱۸۹۲ شروع شده معروف ترین اثر گائودی است اما نکته جالب درباره آن این است که ساخت این بنا هنوز تمام نشده و قرار است طبق پیش بینی ها تا حدود سال ۲۰۳۰ به طول بینجامد. با دیدن معماری و مجسمه های نمای ظاهری این کلیسا تصویری عالی از ارتباط بین انسان، طبیعت و مذهب در جلوی چشمانتان نقش می بندد. اگر از یکی از برج های این کلیسا بالا بروید یکی از منحصربفرد ترین چشم اندازهای شهر بارسلونا را می بینید. اگر  تور صوتی این کلیسا را تهیه کنید اطلاعات خیلی مفیدی درباره آن پیدا می کنید، اطلاعاتی که به شنیدنش می ارزد. این کلیسا آنقدر معروف است که همیشه صف های طولانی گردشگران در جلوی آن در انتظار ورود به کلیسا هستند.

کلیسای لا ساگرادا فامیلیا

کازا ویسنس (Casa Vicens)

ساخت این خانه اولین کار مهم گائودی بود. این ساختمان که یک پروژه مسکونی خلاقانه بود در بین سال های ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۸ برای خانواده ای سرمایه دار که صاحب کارخانه سرامیک بودند ساخته شد. گائودی با به کار بردن انواع مختلف سرامیک های رنگارنگ در طراحی نمای این ساختمان شغل صاحب این خانه را به زیبایی نشان داده است. در طراحی نما و بعضی از اتاق های این بنا از معماری اسلامی تاثیر گرفته شده است.

کازا ویسنس

لا پدررا (La Pedrera)

این بنا یکی از مهمترین ساختمان های مسکونی و یکی از خلاقانه ترین خانه های تاریخ معماری است. در نمای این ساختمان از سنگ های متنوع و هماهنگ به همراه بالکن های فرفورژه استفاده شده و طبقه همکف و پشت بام هر کدام حیاط و ورودی مخصوص به خود دارند. این ساختمان در سال ۱۹۸۴ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

لا پدررا

پارک گوئل (Park Guell)

پارک گوئل در بین سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد و امروز بخشی از میراث جهانی یونسکو است. این پارک در واقع باغ بزرگی است که تعدادی ساختمان دیدنی از جمله خانه آنتونی گائودی در آن قرار دارد. بیشتر بناهای این پارک نمایی از تکه های سرامیکی دارند که از مشخصه های اصلی کارهای گائودی است. این پارک محلی عالی برای گردش و لذت بردن از طبیعت و آثار گائودی است، در گشت و گذار در این پارک حتما به معروف ترین قسمت آن یعنی تالار ستون دار و تراس هم بروید.

پارک گوئل

منبع: globotreks.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code