این غذاهای خوشمزه سن پترزبورگ را امتحان کنید

غذاهای محلی سن پترزبورگ

به سفره مردم سن پترزبورگ که نگاه کنید غذاهای محلی رنگارنگ و خوشمزه ای را می بینید که تنوع رنگ ها و طعم هایشان باعث شده که گردشگران در سفر به این شهر حتما آن ها را امتحان کنند. هر چند که غذاهای محلی روسیه در بیشتر شهرهایش یکسان است و تفاوت چندانی بین آن ها وجود ندارد اما می خواهیم شما را با غذاهای محلی ای که در سن پترزبورگ با آن ها روبرو می شوید آشنا کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای سن پترزبورگ

گولابتسی (Golubtsi)

مطالب مرتبط:
چرا موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ در دنیا معروف است؟
در سن پترزبورگ از کجا خرید کنیم؟

این غذا همان دلمه کلم است که برای درست کردنش باید گوشت، برنج و ادویه را در داخل برگ کلم پیچید و آن را با سس گوجه، آلو بخارا، سبزیجات، فلفل و دیگر ادویه‌ها پخت. این غذای خوشمزه در موقعیت های خاص پخته می شود و طرفداران زیادی دارد.

گولابتسی

اوکا (Ukha)

اوکا سوپ یا خورشت دریایی اصیل روسی است که برای پختنش باید مهارت خاصی داشته باشید تا خوش طعم و خوش عطر شود. این غذا بیشتر وقتی که برای تفریح و گردش به دل طبیعت رفته اید درست می شود مخصوصا اگر در کنارتان دریاچه ای پر از ماهی های رنگارنگ باشد! این سوپ خوشمزه و لذیذ با ماهی، سبزی، زعفران، شوید، گوجه، تره، رازیانه  درست می شود و عطرش حسابی اشتهایتان را باز می کند.

اوکا

کولودتس (Kholodets)

برای درست کردن کولودتس مواد تهیه این غذا را داخل ژلاتینی که از گوشت درست شده می گذارند. برای تهیه این ژلاتین گوشت را مثل خورشت می پزند و بعد به حال خود رها می کنند تا سرد شود و تکه های گوشت به دلیل سرد شدن شکل ژله ای به خودش می گیرد. این غذا در تعطیلات زمستان و سال نو خورده می شود.

کولودتس

سالاد وینگرت (Vinaigrette)

برای تهیه این سالاد چغندر، هویج، گوجه و خیارشور را ریز ریز می کنند و به خوبی بهم می زنند در آخر هم از روغن به عنوان سس روی سالاد استفاده می شود. این سالاد خوشمزه در کنار غذا خورده می شود و طعم فوق العاده ای دارد.

سالاد وینگرت

هرینگ (Herring)

هرینگ هم از آن سالادهای خوشمزه روسی است که برای تهیه آن از چند لایه سبزیجات استفاده می شود، سبزیجاتی مثل گوجه، هویج و چغندر را می پزند و با پیاز خرد شده و سس مایونز ترکیب می کنند. برای اینکه سالاد رنگ خوشرنگی به خود بگیرد از ترکیب چغندر و مایونز در لایه رویی استفاده می شود و در آخر هم برای تزئین روی آن تخم مرغ آب پز خرد شده ریخته می شود.

هرینگ

پلو (Plov)

پلو از آن غذاهایی است که اصلیت روسی ندارد و از کشور آذربایجان که زمانی جزئی از شوروی بود گرفته شده اما الان مردم روسیه این غذا را بسیار دوست دارند. برای تهیه این غذای خوشمزه برنج را با گوشت، هویج و روغن ترکیب می کنند و غذایی با خوش رنگ و بو را آماده می کنند.

  1. وحید احمدزاده

    روس ها غذاهای خوشمزه ای دارن. من سال ۸۲ به مسکو سفر کردم. به جرئت می گم چیزی که ازش به یادم مونده کلاه های گرمشون و غذاهای خوشمزشون هست

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد