alexaa

بازاری که با ورود به آن طلسم می شوید!

بازار توگو

در کشور توگو در غرب آفریقا شهری به اسم لومه هست که در آن بازاری ترسناک و عجیب وجود دارد. بازاری که بوی جادو و طلسم می دهد و در آن جادوگرهایی حاضر هستند که به گفته ی محلی ها هر مشکلی را حل می کنند. در این شهر هر کسی که مریض می شود، با خانواده اش مشکل پیدا می کند و یا کمبودهای مالی پیدا می کند به سراغ جادوگرهای این بازار می رود تا راه حلی برای مشکلش پیدا کند، البته ظاهر بازار کمی ترسناک است پس اگر دل و جرات کافی ندارید دور رفتن به این بازار را خط بکشید الی گشت را همراهی کنید تا با بازار توگو بیشتر بیشتر آشنا شوید.

بازار عجیب توگو
مطالب مرتبط:
زندگی عجیب مردم آفار در آفریقا (عکس)
از ۵ قبیله معروف آفریقا بشنوید

سابقه ی جادو و جادوگری در کشور توگو خیلی طولانیه برای همین هم همچین بازاری در این شهر به وجود آمده است. همین که پا به این بازار عجیب بگذارید ردیفی از میزهایی را می بینید که روی آن ها پر از اجزای بدن حیوانات است که بر روی هم تلمبار شده اند! سر سگ، پای فیل، پنجه ی شامپانزا، مار کبرای خشک شده و جمجمه ی گوریل و حیوانات دیگر که همه ی آن طلسم شده اند و به گفته ی آن ها یک جور قدرت الهی دارند که می توانند از دیگران محافظت کنند و شفا دهند.

بازار توگو در آفریقا

هر مشکلی که داشته باشید جادوگرهای این بازار برای آن یک راه حلی دارند! در واقع این بازار مثل داروخانه است و اگر می خواهید قدرت شفادهنگی آن را امتحان کنید باید به داخل یکی از کلبه هایی که در پشت این میزها قرار دارد بروید. در آنجا یک جادوگر نشسته که باید پیش او بروید و درباره مشکلتان با او حرف بزنید. جادوگر بعد از اینکه خوب به حرف هایتان گوش داد با نیروهای الهی مشورت می کند و نسخه ی مناسب را می پپیچد. بعد به بیرون از کلبه می رود و قسمت های مختلف بدن حیوانات را برروی آتش می گذارد تا از آن پودری سیاه رنگ به وجود بیاید. در قدیم رسم بر این بود که سه جای مختلف بدن زخم می شد و ین پودر سیاه بر روی زخم ها گذاشته می شد.

سر کرگدن

تا همین چند سال پیش بیماران می توانستند با پرداخت ۱۰۰۰ دلار حتی به سر شیر و جمجمه ی کرگدن هم دست بزنند اما با قوانین دولتی جدیدی که ایجاد شده تجارت روی اجزای بدن «حیوانات محافظت شده» کمتر از قبل شده است و به ندرت می توانید یک همچین حیواناتی را در این بازار ببینید. امروز به جای اجزای بدن شیر از حیوانات دیگری استفاده می شود که کمتر درنده هستند.

بازار توگو

این بازار برای اولین بار در حدود ۱۵۰ سال قبل تاسیس شد و الان که به شهرت جهانی رسیده تغییرات زیادی کرده است. با اینکه اطراف بازار ظاهر چندان مناسبی ندارد اما خود بازار به جاذبه ی مهم گردشگری تبدیل شده و با حدود ۱۰ دلار می توانید با یک راهنما از این بازار دیدن کنید. در اینجا به غیر از اجزای بدن حیوانات چیزهایی مثل عروسک هم فروخته می شود که همه ی آن ها طلسم شده اند!

منبع: slate.com   

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد