alexaa

باغ زیبای یویوآن در شانگهای

باغ یویوآن

برای گشت و گذار در یکی از پارک های معروف چین آماده اید؟

باغ یویوآن نخستین بار در سلسله مینگ (Ming) و توسط فردی با نام پان یوندوان (Pan yunduan) ایجاد شد که حکمران سیچوان (Sichuan) بود و بعدا آن را تا حد زیادی گسترش داد. باغ یویوآن بهترین باغ در جنوب شرقی چین شناخته می‌شد و زمانی که یوندوان فضای داخل آن را ساخت، چهارصد سال از عمر درخت ‌های آن می‌گذشت. او این باغ را برای تفریحات خانوادگی ایجاد کرده بود. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این باغ دیدنی بزنیم.

مطالب مرتبط:
راهنمای حمل و نقل در شانگهای
۱۵ مورد جالب و عجیب در دیزنی لند شانگهای
Yuyuan Garden

این باغ سپس تبدیل به بخش مرکزی اتحادیه گروه شورشی شمشیرکوچک ‌ها بود. آنها یک سازمان مخفی داشتند و در سال ۱۸۵۳ علیه امپریالیست‌های خارجی در شانگهای و زیامن (Xiamen) از استان فیوجیان (Fujian) شورش کردند. اکنون تعداد زیادی از سلاح‌ها، سکه ‌های ساخته شده خانگی و اعلامیه ‌های این گروه شورشی در «تالار بهار» این باغ در معرض نمایش قرار دارند. باغ یویوآن در سال ۱۹۶۱ مورد بازسازی عمده قرار گرفت و سپس به روی عموم مردم گشوده شد.

تالار سانسویی (Sansui)

تالار سانسویی که در اصل تالار لشو (Leshou) نامیده می‌شد، در زمان سلسله کینگ (qing) با پنج اتاق جادار و بزرگ ساخته شد که برای پذیرایی و سرگرم کردن میهمانان درنظر گرفته شده بود. بعدا از این تالار به عنوان محل برگزاری جشن و نیز اعلام حکم‌ های حکومتی استفاده می‌شد.

سنگ ‌باغ

سنگ ‌باغ توسط ژانگ نانیان (Zhang nanyan)، هنرمند سنگ ‌تراش سلسله مینگ ساخته شد. این بخش به عنوان بهترین گنجینه باغ یویوآن درنظر گرفته می‌شود و بهترین سنگ ‌باغ در جنوب چین محسوب می‌شود.

سنگ یشم زیبا

سنگ یشم زیبا در جلوی تالار یوهوا (Yuhua) قرار دارد و یکی از سه سنگ معروف در چین به شمار می‌رود. دو سنگ دیگر نیز عبارتند از «سنگ رویون» (Ruiyun) در سوژو (Suzhou) و «سنگ ژویون» (Zhouyun) در گلخانه هانگژو (Hangzhou). سنگ یشم زیبا، دارای شکل بسیار جالبی است و نزدیک به چهار متر ارتفاع دارد. این سنگ از دریاچه تایهو (Taihu) واقع در وکسی (Wuxi) در استان ژیانگسو (Jiangsu) آورده شده و به داشتن ظاهری چروکیده، بلند، شفاف و حفره‌های فرسوده شده معروف است.

شهر سنگ

این گالری نمایش سنگ، میزبان تراشه ‌های سنگی متعددی است. گردشگران به هنرهای بصری و ارزش‌های انسانی این موزه علاقه زیادی نشان می‌دهند.

اطلاعات سفر

مکان: خیابان آنرن (Anren) ۱۳۲، شانگهای

ساعات کاری: ۸:۳۰ صبح تا ۵:۳۰ بعدازظهر

ورودیه: ۳۰ رنمینبی

دسترسی: سوار اتوبوس خط‌های ۱۱، ۱۲۶، ۹۲۶، ۶۶، ۴۲ یا ۶۴ شوید.

بهترین زمان بازدید: بهترین زمان برای بازدید از باغ یویوآن، اوایل بهار است که این باغ زیبایی خود را هرچه بیشتر به نمایش می‌گذارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد