بلیط هواپیما

باغ های رویایی و زیبای سراسر جهان

باغ های زیبای جهان

از گذشته ها تاکنون مردم همیشه در باغ ها گل ها و گیاهان مختلف می کاشتند تا هم از آن ها استفاده های غذایی کنند و از زیبایی آن ها لذت ببرند، اما ما فقط درباره باغچه های کوچک حیاط که در آن ها گوجه فرنگی کاشته می شود صحبت نمی کنیم از باغ های زیبای سنتی شرق آسیا گرفته تا باغ های اروپایی همه زیبا و شگفت انگیز هستند که می توانید انواع مختلفی از گیاهان و گل های رنگارنگ را در آن ها ببینید، با الی گشت همراه باشید می خواهیم درباره زیباترین باغ های دنیا حرف بزنیم.

مطالب مرتبط:
گردش در باغ معجزه
سفری هیجان انگیز در جاده باغ آفریقایی

باغ کنروکوان، ژاپن

باغبانان ژاپنی به دنبال ایجاد منظره ای زیبا این باغ رویایی را در شهر کانازاوا بوجود آوردند، این باغ یکی از بهترین نمونه های باغ های ژاپنی است که در ۲۰۰ سال گذشته از اواسط قرن ۱۷ تاکنون ساخته شده است، در واقع، این باغ یکی از سه باغ بزرگ ژاپن است.

باغ کنروکوان

باغ ککنهوف، هلند

باغ ککنهوف یکی از بزرگ ترین باغ های گل دنیاست که حدود ۷ میلیون پیاز گل هر سال در این باغ کاشته می شود و بهاری تماشایی و زیبا را به وجود می آورد، این باغ فقط بین ماه های مارس تا می باز است و می توانید در آن لاله های زیبای هلندی را ببینید، لاله هایی که هلند به آن معروف است.

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ، تایلند

در سال ۱۹۵۴ دو شخص به نام های پیسیت و نونگ نوچ ۲۴۰ هکتار زمین در پاتایا خریدند و بر روی آن شروع به کاشتن درخت های میوه کردند اما بعدا تصمیم گرفتند که این باغ را به سازمان محافظت اهدا کنند، این باغ در سال ۱۹۸۰ به روی عموم مردم باز شد.

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ

باغ ورسای، فرانسه

لیست بهترین باغ های دنیا بدون نام بردن از باغ ورسای فرانسه کامل نمی شود، این باغ ۸۰۰ هکتاری توسط آندری لونوتر طراحی شد، او باغبان شخصی لویی چهاردهم بود و در سال ۱۶۶۱ برای این کار مامور شد، بیش از ۶ میلیون نفر هر سال از این باغ بازدید و در آن گردش می کنند.

باغ ورسای فرانسه

باغ گیاه شناسی پادشاهی کیو، انگلیس

باغ گیو چیزی فراتر از یک فضای سبز زیباست بلکه یک موسسه تحقیقاتی معروف در دنیا می باشد که صدها دانشمند و محقق را به خدمت گرفته است، این باغ زیستگاه بیش از ۴۰,۰۰۰ گونه های گیاهی و چندین ساختمان تاریخی مثل خانه نخل دوره ویکتوریا می باشد.

باغ گیاه شناسی بروکلین، نیویورک

پیدا کردن یک باغ ۲۱ هکتاری در وسط یک شهر بزرگ واقعا سخت است اما به لطف باغ گیاه شناسی بروکلین این نوع باغ را می توانید در وسط شهر نیویورک پیدا کنید، این باغ به داشتن ۲۰۰ درخت گیلاس معروف است که در فصل شکوفه ها مناظری بسیار زیبا و رویایی دارند.

باغ ماژورل، مراکش

ماژوریل نقاشی فرانسوی بود که ۴ دهه در باغ خود که در کنار ویلایش در مراکش بود باغبانی کرد، او نمای ساختمان، در ورودی، حوض و بسیاری از دیگر جاههای باغ را با رنگ آبی درخشانی نقاشی کرده بود که در کنار رنگ های زرد آن ظاهری مجلل و بسیار زیبا پیدا کرده است، این باغ ویلا در سال ۱۹۸۰ از او خریداری شد.

باغ ماژورل

باغ گیاه شناسی ملی کریستن، کیپ تاون آفریقای جنوبی

باغ گیاه شناسی ملی کریستن در سال ۱۹۱۳ در دامنه های کوه تیبل کیب تاون ایجاد شد و برای حفاظت از پوشش گیاهی آفریقای جنوبی در نظر گرفته شده است، این باغ بخشی از حفاظت گاه طبیعی این منطقه است.

منبع: oyster.com

با معروف ترین خیابان های سئول آشنا شوید!
با معروف ترین خیابان های سئول آشنا شوید!
راه اندازی سایت بالن سواری و خانه دارویی در گرگان
راه اندازی سایت بالن سواری و خانه دارویی در گرگان
گشت و گذار در شهر تاریخی تبریز
گشت و گذار در شهر تاریخی تبریز
گالری تریتیاکوف، یکی از بزرگ ترین موزه های مسکو
گالری تریتیاکوف، یکی از بزرگ ترین موزه های مسکو