بلیط هواپیما

سفری هیجان انگیز در جاده باغ آفریقایی

مناطق دیدنی جاده باغ آفریقای جنوبی

جاده باغ یک جاده ساحلی بسیار زیبا است که ارزش دیدن و اکتشاف را دارد، اما آفریقای جنوبی دارای مناطق مختلف و بسیار زیبایی است که شامل جاده های زیبا، پارک های حفاظت شده ملی و سواحل استثنائی می شود. در حقیقت هیچ دلیلی برای توقف سفر شما در مسیر جاده باغ وجود نداشته و اگر شما از کیپ تاون به سمت شمال می روید، در مسیر ساحلی زیبا و بکر و وحشی آن راهتان را ادامه داده و می توانید تا Cape Agulhas سفر کنید.

در ادامه ی این سفر با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
بهترین مناطق دیدنی در جاده باغ آفریقای جنوبی
دانستنی هایی قبل از سفر به سرزمین رنگین کمان

victoria bay

خلیج ویکتوریا و سرزمین های بکر ویلدرنس (Wilderness) :

در طول مسیر خود به ویلدرنس، می توانید یک توقف در خلیج ویکتوریا داشته باشید و اگر از علاقه مندان موج سواری هستید، در این محل می توانید آن را تجربه کرده و لذت ببرید. اگر هم موج سواری بلد نیستید، می توانید در این محل توقف کرده و به تماشای مسابقات موج سواری که معمولا در سواحل این خلیج انجام می شود بپردازید. به عقیده ما ویلدرنس یکی از بهترین مناطق این مسیر محسوب شده و فرصت توقف در ان را نباید از دست بدهید.
ویلدرنس که دقیقا در وسط جاده باغ قرار دارد، در بین رود Kaaimans و منطقه حفاظت شده طبیعی Goukama واقع شده و به دلیل دریای آرام، سواحل طولانی، دریاچه های طبیعی، مرداب های بکر و البته خود طبیعت ویلدرنس شهرت دارد. تنوع گونه های جانوری در این منطقه بسیار عالی بوده و می توان آن را محل ایده آلی برای مسافرت؛ کایت سواری، چتر بازی، اسب سواری محسوب کرد. از سوی دیگر برخی از زیباترین چشم اندازهای جاده ای در آفریقای جنوبی نیز در این محل قرار دارد.

knysna sunset

نیسنا (Knysna) :

شهر کوچک ۵۰ هزار نفری نیسنا یکی دیگر از مناطق توقف گاهی مناسب در جاده باغ محسوب می شود. منطقه Khoikhoi در این محل، سرزمین بومیان نیسنا بوده و از سال ۱۸۷۸ همزمان با کشف تکه های بزرگ طلا در نزدیکی Ruigtevlei، در نقشه های جهان ثبت شده است. این موضوع سبب توجه افراد بسیاری از گوشه و کنار جهان شده و در نتیجه این شهر ساحلی کوچک با رشد زیادی روبرو شد. در این شهر شما می توانید از تورهای گشت مرداب نیسنا که یک مرداب با مساحت ۱۸ هزار متر مربع است، استفاده کرده و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. در این محل دست کم ۲۰۰ گونه ماهی و تعداد زیادی از انواع پرندگان زندگی می کنند. مرداب نیسنا از طریق یک آبراهه به اقیانوس هند متصل شده و در این مرداب دو
صخره زیبا به شکل سر انسان وجود دارد که با نام The Heads شهرت دارند. در فاصله اواخر ماه ژوئن تا اوایل جولای در این محل جشنواره صدف های خوراکی (Oyster) برگذار می شود که دیدن آن خالی از لطف نیست.

گردشگری در لیج کوچک پلتنبرگ (Plettenberg Bay):

این محل که به اختصار با نام پلت نیز شناخته می شود، دومین توقف گاه پیش از پایان مسیر جاده باغ در آفریقای جنوبی محسوب می شود. این خلیج در زبان بومی و توسط نخستین پرتقالی هایی که به این محل وارد شدند، با نام Bahia Formosa به معنی خلیج زیبا خوانده شده و محلی مناسب برای طبیعت گردی، تماشای حیات وحش، استفاده از دریا و ساحل محسوب می شود.
منطقه Game Reserve در پلتنبرگ برای دیدن شیرهای وحشی؛ کرگدن، بوفالو، اسب آبی و … محلی ایده آل محسوب شده و به ویژه زمانی که شما با خودروی شخصی تان در این محل رانندگی می کنید؛ خاطره ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد خورد که می توان از آن با عنوان سافاری شخصی یاد کرد که انجام آن در تمام پارک های حیات وحش امکان پذیر است و وقتی در مسیر با یک شیر نر ۲۶۰ کیلویی تنها با فاصله چند متر از خودرویتان رو به رو می شوید، احساسی وضف نشدنی را تجربه خواهید کرد.
برای گشت دریایی در منطقه پلت هم می توانید به وبسایت http://www.oceansafaris.co.za/ مراجعه کرده و از یکی از تورهای مختلف آن ها استفاده کنید. اگر در فصل مهاجرت وال ها در این محل باشید که در فاصله زمانی ژوئن و جولای انجام می شود، به همیچ عنوان این فرصت را از دست نداده و با تورهای گردش و تماشای وال به دریا رفته و این موجودات عظیم را از نزدیک تماشا کنید.
در مجموع، اگرچه مناطق اطراف خلیج پلتنبرگ دارای حیات وحش متنوعی است اما نمی توان آن را بهترین محل برای دیدن حیوانات در جاده باغ دانست. اگر دوست دارید ۵ حیوان مشهور آفریقایی به نام The Big 5 را ببینید از تورهای سافاری آفریقایی استفاده کنید.

natures valley

دره طبیعت یا Nature’s Valley :

آخرین توقف گاه و به بیانی زیباترین منطقه جاده باغ، دره طبیعت محسوب می شود که یک مقصد ایده آل برای گذران تعطیلات محسوب شده و در بین Soutrivier و دامنه های کوهستان Tsitsikamma قرار دارد. دره طبیعت همواره به عنوان یکی از توقف گاه های محبوب در جاده باغ محسوب نمی شده و در حقیقت این منطقه تا زمان پایان ماموریت اکتشافی توماس بین (Thomas Bain) که تحت عنوان Grootrivier Pass در سال ۱۸۸۰ میلادی انجام شد، غیر قابل دسترسی بود. یکی از مهم ترین جاذبه های دره طبیعت، بلندترین سکوی بانجی جامپینگ طبیعی در جهان است که در ارتفاع ۲۰۶ متری قرار داشته و شما از پل Bloukrans به پائین می پرید. این تجربه قطعا غیر قابل تصور بوده و هیجان زیادی دارد. اگر به پیاده روی علاقه دارید هم، مسیرهای متنوع و متعددی برای پیاده روی در این محل وجود دارد. بخش پایانی Otter Trail (به معنی مسیر سمور) در این محل قرار داشته و همچنین مسیر پیاده روی ساحل رودخانه نمکی (Salt River Cove) و مسیر Kalanderkloof نیز که با عنوان مسیر کوتاه ۵ ساعته سمور شهرت دارد، از دیگر مقاصد مناسب برای پیاده روی در این منطقه محسوب می شوند. اگر به اندازه کافی شجاعت دارید که به تورهای موسوم به zip line tour ملحق شوید هم می توانید از جیپ های بدون سقف استفاده کرده و وارد جنگل شوید. ما این تجربه را داشته و به همه شما توصیه می کنیم آن را انجام داده و از تنوع زیستی این جنگل های انبوه مناطق گرمسیری لذت ببرید.

۱۵ حقیقت جالب از آفریقای جنوبی
۱۵ حقیقت جالب از آفریقای جنوبی
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
معرفی هتل ۳ ستاره گاردن کورت در کیپ تاون
معرفی هتل ۳ ستاره گاردن کورت در کیپ تاون
این صحنه‌ ها را فقط در یک سافاری می‌توانید ببینید + ویدیو
این صحنه‌ ها را فقط در یک سافاری می‌توانید ببینید + ویدیو