بلیط هواپیما

همه چیز درباره باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا

آشنایی با باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا

وارنا یکی از شهرهای توریستی در بلغارستان است که در امتداد دریای سیاه قرار گرفته و در اواخر فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. یکی از جاذبه هایی که پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به این شهر از آن بازدید کنید، باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا است. در نزدیکی شهر وارنا کاخی به نام بالچیک قرار دارد که درون آن یک باغ گیاه شناسی که به دلیل تنوع بالایی که در گونه های گیاهی خود دارد بعد از باغ گیاه شناسی موناکو جز برترین باغ های گیاهی شناسی وارنا به شمار می آید. در ادامه این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت، به عنوان مجری مستقیم تور وارنا، می خواهیم درباره باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا و همچنین کاخ بالچیک صحبت کنیم با ما همراه باشید.

باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا
مطالب مرتبط:
تور وارنا الی گشت با ۴ گشت رایگان همراه ناهار
هزینه های سفر به وارنا
راهنمای سفر به وارنا

کاخ بالچیک و باغ گیاه شناسی وارنا در فاصله ی ۴۰ کیلومتری این شهر قرار دارد و در واقع اقامتگاه تابستانی ملکه رومانی بوده و تا سال ها مورد استفاده خانواده سلطنتی بوده است. تنها با ۴۵ دقیقه می توانید به این کاخ زیبا و تاریخی برسید و از چشم انداز بی نظیر دریای سیاه و آرامش و خلوت دلنشین این کاخ لذت ببرید.

در سال ۱۹۴۰ در فضای سبز کاخ، باغی به مساحت ۶۵۰۰۰ مترمربع در شهر وارنا ساخته شد که در این باغ بیش از ۲۰۰۰ گیاه از ۸۵ خانواده و ۲۰۰ گونه نیز وجود دارد. یکی از جذاب ترین بخش های باغ گیاه شناسی وارنا کاکتوس های غول پیکری هستند که در فضای باز و فضایی به مساحت ۱۰۰۰ متر نیز کاشته شده است.

آشنایی با باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا

یک چشمه مقدس در این باغ وجود دارد که از خیلی قبلترها در کاخ بالچیک ساخته شده است. مردم محلی شهر وارنا اعتقاد دارند که این چشمه مقدس و آبی که از آن بیرون می آید می تواند برای بسیاری از بیماری ها و ارواح بد را از انسان ها دور کند. به طوری که یک افسانه محلی و فولکلور در این مورد وجود دارد که می گوید زمانی دختر نابینایی آرزوی دیدن این مکان را داشته است. دختر نابینا سرانجام به این چشمه می رسد و پس از شستن صورتش با آب چشمه بینایی خود را بازمی یابد. هرچند این روایت بیشتر برگرفته از باورهای محلی است و مستند نیست اما به هر حال نمی توان منکر شد که این چشمه زیایی خاصی به باغ و کاخ بالچیک داده است.

از دیگر قسمت های جالب در باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا پل کوچکی است که در وسط باغ قرار دارد و شما زمانی که به بازدید از این باغ بروید خواهید دید که افراد بسیاری هستند که با چشمان بسته در حال عبور از روی این پل هستند. در مورد این پل هم روایات جالبی وجود دارد: مردم محلی معتقدند که اگر با چشمان بسته از روی این پل رد شوید و آرزو کنید می توانید به آرزوی خود برسید.

باغ گیاه شناسی در کاخ بالچیک

بازدید از باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا بیشتر برای خانواده ها و افرادی که گل و گیاه علاقه وافری دارند پیشنهاد می شود. بهترین زمان بازدید از این باغ فصل تابستان است چرا که تنوع گیاهی در این فصل بسیار بالا می رود.

آنچه جذابیت این باغ را بیشتر کرده، بازار گل و گیاهی است که در آن برپاست؛ شما می توانید هر گیاهی که مد نظرتان است که از بازار این باغ تهیه کنید و همراه خود به محل اقامتتان ببرید.

لازم به ذکر است که بگوییم باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا دارای یک مدرسه سبز، باغی برای برگزاری جشن ها و عروسی ها، محیطی بسیار عالی برای پیک نیک خانواده ها و همچنین بهترین مکان برای اسب سواری محسوب می شود. پس اگر با تور وارنا به سمت این شهر سفر کردید حتما یک روز به سمت این باغ بروید و تمام روزتان را درون این محوطه با نشاط و سرسبز بگذرانید.

باغ گیاه شناسی

زمان بازدید از باغ گیاه شناسی در وارنا

  •  ماه آپریل از ساعت:  ۰۸:۳۰ – ۱۸:۰۰
  • ماه می از ساعت: ۰۸:۳۰ – ۱۹:۰۰
  • ماه جون از ساعت: ۰۸:۰۰ – ۱۹:۰۰
  • ماه های جولای و آگوست از ساعت: ۰۸:۰۰ – ۲۰:۰۰
  • ماه سپتامبر از ساعت: ۰۸:۳۰ – ۱۹:۰۰
  • ماه اکتبر از ساعت: ۰۸:۳۰ – ۱۸:۰۰

فعالیت های ممکن در باغ گیاه شناسی وارنا

  • اسب سواری ۲۰ لو
  • کالسکه سواری ۱۰ لو
  • هزینه باربیکو ۱۵ لو
  • برگزاری مراسم عروسی در باغ گیاه شناسی وارنا ۲۵۰ یورو

آدرس: ul. “Akad. Daki Yordanov” 28, 9600 Dvoretsa, Varna, Bulgaria

مختصری درباره کاخ بالچیک

کاخ باشکوه بالچیک درون یک باغ بسیار زیبا و سرسبز قرار دارد و به دلیل نزدیکی به دریای سیاه از نمایی بسیار جذاب و دیدنی برخوردار است. این کاخ در واقع، اقامتگاه تابستانی ملکه رومانی بوده است و توسط همسرش برای استراحت ملکه ماری ساخته شده است. کاخ بالچیک بین سال های ۱۹۲۶ و ۱۹۳۷ و در دوران کنترل رومانی بر این منطقه ساخته شده است. جالب است بدانید که ملکه رومانی، در واقع پرنسس ادینبورگ، اسکاتلند و نوه ملکه ویکتوریا بوده است. او پس از ازدواج با پادشاه رومانی، فردیناند اول در سال ۱۸۹۳ ملکه رومانی شد.

ملکه ماری در سال ۱۹۲۱ از این منطقه دیدن کرد و از آب و هوای مطبوع و موقعیت آن بسیار خوشش آمد. به همین دلیل از همسرش، شاه فردیناند درخواست کرد اقامتگاهی تابستانی در این منطقه بسازد. در معماری کاخ از معماری بالکان و شرقی تاثیر گرفته شده و دو معمار ایتالیایی به نام های آگوستینو و امریکو ساخت کاخ را برعهده گرفته اند. طراحی و فضاسازی باغ هم کار هنرمندی برجسته از کشور سوئیس است که به زیبایی هرچه تمام تر این باغ را طراحی کرده است.

امروزه بسیاری از ویلاهای سلطنتی و ساختمان دیگر مجموعه برای اقامت توریست ها در نظر گرفته شده است. بنابراین در صورتی که زمانش را دارید می توانید شب را در یک کاخ سلطنتی سپری کنید و از فضای زیبای باغ و چشم انداز دریای سیاه لذت ببرید. برخی دیگر از ساختمان ها به رستوران و کافه تبدیل شده اند تا جوابگوی نیاز خیل عظیم گردشگران باشند.

کاخ بالچیک-برنامه سفر به بلغارستان

قسمت های مختلف کاخ بالچیک

کاخ دیدنی و جذاب بالچیک درون باغ گیاه شناسی وارنا قرار دارد، این کاخ دارای بخش های مختلفی نظیر اقامتگاه های مختلف، حمام، عبادتگاه و یک باغ می باشد، که امروزه به باغ گیاه شناسی مشهور شده اند. اقامتگاه تابستانی ملکه ماری ساختمانی ساده و متواضعانه است که در بخشی از باغ قرار گرفته است. این کاخ مشرف به دریای سیاه است و از تراس این کاخ چشم اندازی خیره کننده از دریا خواهید داشت.

این کاخ کاملا بر دریای سیاه مشرف است و در ارتفاع ۱۷ متری از سطح این دریا قرار گرفته است. باغ گیاهشناسی این کاخ بسیار حائز اهمیت و منحصربفرد است و بیش از ۲۰۰۰ گونه گیاه و درخت در این باغ نگهداری می شوند. این باغ به خوبی رسیدگی می شود و همچنان که در لابلای باغ قدم می زنید می توانید آبنماها، آبشارهای مصنوعی و چشمه مقدس را ببینید که بر زیبایی این باغ اضافه کرده اند. تمام این زیبایی ها در دورنمایی از دریای سیاه قرار گرفته اند و فضایی دلنشین و لذتبخش را ایجاد کرده اند.

منبع: www.greenvarna.ru

هزینه های سفر در کشور زیبای بلغارستان
هزینه های سفر در کشور زیبای بلغارستان
گشت و گذار در شمشین شهر باستانی جهان در بلغارستان
گشت و گذار در شمشین شهر باستانی جهان در بلغارستان
چگونه می توان زمینی به بلغارستان سفر کرد؟
چگونه می توان زمینی به بلغارستان سفر کرد؟
«تَرین» های بلغارستان را بشناسیم
«تَرین» های بلغارستان را بشناسیم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code