بهترین مکان ها برای بالون سواری در جهان

بالون سواری در جهان

برای بیش از دو قرن انسان ها از بالون های هوای گرم استفاده کرده تا خود را در اتمسفر قرار دهند و بتوانند جهان را از دیدگاهی منحصر به فردتر از بالا تماشا نمایند. تجربیات هیجان انگیزی از بالون سواری با بالون های هوای گرم در سراسر جهان وجود دارد که میزان راحتی و امنیتی را ارئه کرده که هیچگاه تا امروز قابل دسترس نبوده است. امروزه مسافران ماجراجو در هر گوشه ای از جهان می توانند از مناظر دیدنی جهان و ساختارهای باستانی لذت برده و مناظری متفاوت از کره زمین را مشاهده نمایند. با الی گشت همراه شوید تا بهترین مکان ها برای بالون سواری در جهان را بیشتر بشناسیم.

بالون سواری

دره یارا | Yarra Valley

مطالب مرتبط:
سفر به قسمتی از ماه اما روی زمین، به نام کاپادوکیا در ترکیه!!
زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه
۳ مکان عجیبی که فقط در ترکیه هستند و در دنیا مشابهی ندارند!

دره یارا در فاصله ای یک ساعته از شهر ملبورن واقع شده است. شهرت این رده به دلیل کارخانه های نوشیدنی سازی موجود در آن بوده است. مسافران با یک بالون سواری می توانند یک پرواز بی خطر و بی سر و صدا را تجربه کرده و همچنین از دیدن تپه های شگفت انگیز، گل های زیبا و گیاهان باغبانی، مزارع و قله های کوه ها که زمین ها را تقسیم کرده اند لذت ببرند. بالون سواری به وسیله بالون های هوای گرم در دره یارا یکی از محبوب ترین سرگرمی های شناخته شده در این منطقه است. بسیاری از اپراتورها پروازهای خود را با نوشیدنی های محلی آغاز کرده و به پایان می رسانند تا بتوانند تجربه ای خاطره انگیز را برای مسافران خود ایجاد نمایند.

دره یارا

صحرای حفاظت شده دبی | Dubai Desert Conservation Reserve

جای تعجب نیست که بالون سواری در بالای شهر دبی یکی از لوکس ترین ها در سراسر جهان باشد. مسافران از هتل هایشان در مرکز شهر در نزدیکی برج خلیفه برداشته شده و به محلی منتقل می شوند تا قبل از انجام پرواز یک ساعته خود بتوانند یکسری از دستورالعمل های ایمنی را دریافت نمایند. این بالون سواری شما را تا ارتفاع ۱۲۰۰ متری بالا برده و از روی تپه های شنی و مناطق سرسبز عبور می دهد و مسافران می توانند تصاویر شگفت انگیزی از شترها، غزال های کوهی و غزال نمادین عربی را مشاهده نمایند. سبدهای بالون ها می تواند تا ۲۴ نفر را در خود جای دهد اما تجربه های خاص و منحصر به فردی نیز وجود داشته که می تواند به صورت سفارشی درخواست کرد. یکی از آن ها بالون سواری زوج ها می باشد.

صحرای حفاظت شده دبی

تئوتیهوکان | Teotihuacan

در حدود ۵۰ کیلومتری شمال شرقی مکزیکوسیتی پایتخت تئوتیهوکان به عنوان یکی از باقی مانده های باستانی بزرگترین شهر آمریکای شمالی قرار گرفته است. یک بالون سواری در این منطقه به بازدیدکنندگان این اجازه را می دهد تا بتوانند از دید یک پرنده از سایتی که مشهور به شهر مقدس می باشد بازدید نمایند. اگرچه که بالون سواری در اینجا یک پرواز معمولی به وسیله بادی ملایم است اما مسافران می توانند از عبادتگاه Quetzalpapalotl و خیابان مردگان و همچنین هرم یزرگ خورشید و ماه لذت ببرند.

تئوتیهوکان

آلبوکرک | Albuquerque

اینجا بزرگترین مکان برای دور هم جمع شدن بالون های هوای گرم می باشد. این مکان محلی ایده آل برای علاقه مندان به بالون سواری بوده و افراد می توانند صدها بالون شناور و هیجان انگیز را که در هوای صاف میدوست (Midwes) شناور می باشند مشاهده نمایند. هر ساله در ماه اکتبر در بزرگترین شهر مکزیک این شهر میزبان جشنواره بالون سواری می باشد که علاوه بر این کنسرت ها، آتش بازی و همچنین بالون های بزرگی است که در روز و شب به پرواز در می ایند. بسیاری از مردمی که در این رویداد شرکت می کنند فقط می توانند از روی زمین تماشاگر باشند اما این شهر اجازه می دهد تا برخی از اپراتورهای مجاز نیز بتوانند در طول فستیوال بازدیدکنندگان را نیز سوار نمایند.

آلبوکرک

سرنگتی | Serengeti

سرنگتی در نزدیکی بزرگترین محل مهاجرت پستانداران جهان واقع شده است. این منطقه از تانزانیا تا منطقه ملی حفاظت شده ماسایی مارا در کنیا گسترش می یابد. یک بالون سواری با بالون هوای گرم بر فراز سرنگتی به بازدیدکنندگان این تضمین را می دهد که تعداد زیادی از حیوانات را مشاهده خواهند نمود. علاوه بر بیش از ۲ میلیون گیاه خوار، غزال و گورخری که در طول مهاجرت بزرگ از این منطقه عبور می نمایند، تعداد زیادی شیر، کرگدن، زرافه، فیل و سایر حیوانات نیز به وفور قابل مشاهده می باشند. بهترین اپراتورهای بالون ها از مشعل کم صدا استفاده می کنند که بتوانند در مناطق ناشناخته تری از حیات وحش حرکت نمایند.

سرنگتی

آنگکور | Angkor

پارک باستان شناسی آنگکور معروفترین مجموعه عبادتگاه های آنگکور وات است که بزرگترین بنای یادبود مذهبی در جهان می باشد. این عبادتگاه در اوایل قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و نمونه ای از معماری خمرهای کلاسیک به شمار رفته و همچنین یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در کشور کامبوج می باشد. اینجا نیز محل بسیار مناسبی برای بازدیدکنندگان می باشد مخصوصا آن هایی که از اولین تجربه بالون سواری ترس دارند. بالون های هوای گرم در این مکان برای اینکه ایمنی کافی را داشته باشند به یک کابل ایمن متصل می شوند. بازدیدکنندگان می توانند در روزهایی که باد ارامی می وزد از بالون سواری در اینجا لذت ببرند.

آنگکور

لوکزور | Luxor

لوکزور در ساحل شرقی رود نیل و در نزدیکی سایت باستانی چهار هزار ساله تبس (Thebes) واقع شده است. لوکزور اغلب به عنوان بزرگترین موزه فضای باز در جهان نامیده می شود. بالون سواری بر فراز این سایت های باستان شناسی به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا بتوانند سالن بزرگ عبادتگاه لوکزور با ستون های عظیم آن، قوس های ستونی، غول بزرگ ممنون و همچنین دو مجسمه نمادین آمنهوتپ سوم را مشاهده نمایند. سالون سواری توسط اپراتورهای معتبر انجام می شود که می توانند سفری امن و راحت را برای شما ارائه نمایند. مدت زمان این بالون سواری حدود ۲ ساعت بوده و بازدیدکنندگان به خوبی می توانند از سایت های تاریخی و بناهای باستانی دیدن نموده و لذت ببرند.

لوکزور

باگان | Bagan

مهمترین مقصد توریستی میانمار باگان می باشد که پایتخت اولین امپراتوری برمه از قرن نهم تا ۱۳ میلادی بوده است. اینجا سایتی است که مارکوپولو یکبار از ان به عنوان شهر طلایی نام برده و در حدود ۱۳ هزار عبادتگاه در آن وجود دارد. امروزه بازدیدکنندگان می توانند در بالای این هزاران عبادتگاه، استوپاس و پاگوداس و همچنین از جمله معروفترین آن ها به نام عبادتگاه آناندا به همراه اسپایدرهای درخشان طلایی آن قرار گرفته و در آسمان شناور شوند. بالون سواری در این شهر از ماه نوامبر تا مارس ادامه دارد زیرا در این زمان سرعت باد به ندرت از ۲۵ کیلومتر در ساعت بیشتر می شود.

باگان

دره ناپا | Napa Valley

دره ناپا که در کالیفرنیا واقع شده است شهرت خود را از تصاویر تاکستان هایش به دست آورده است و یک بالون سواری به وسیله بالون های هوای گرم را به مسافران ارائه می کند که راهی عالی برای آرامش در فضایی روستایی و خارج از شهر می باشد. ساکنان این محیط زیست طبیعی و همچنین صاحبان مزرعه ها و تاکستان ها فضایی سرگرم کننده را ایجاد کرده اند تا مسافرانی که در حال بالن سواری می باشند بتوانند از چشم اندازها و مناظر دیدنی نهایت لذت را ببرند. آب و هوای ملایمی که در طول سال در دره ناپا وجود دارد یک آب و هوای بی نظیر را برای این منطقه به ارمغان اورده است. اپراتورهای محلی تجربیات را به همراه اطلاعاتی در مورد نوشیدنی های بومی این منطقه به مسافران ارائه می نمایند.

دره ناپا

کاپادوکیا | Cappadocia

در منطقه آناتولیان ترکیه فلاتی به نام کاپادوکیا واقع شده است که از سنگ هایی تشکیل شده که در اثر فوران های آتشفشانی به وجود آمده اند. این سنگ ها در طول هزاران سال در اثر باد و باران تغییر شکل داده و مناظری زیبا را به وجود آورده است. این ساختارهای سنگی به عنوان دودکش های افسون شده نیز شناخته می شوند. برخی از این ساختارهای سنگ آهکی به خانه های اولیه ساکنان بومی این منطقه تبدیل شده اند. بعدها با رشد جمعیت افراد عبادتگاه ها و شهرهای زیرزمینی را در درون این سنگ ها تراشیده اند. بالون سواری در آب و هوای محبوب این منطقه یکی از مورد توجه ترین موارد برای گردشگران به شمار می رود. اپراتورها بسیار باتجربه بوده و اغلب سبدهای بالون ها را به عمق دره ها می برند تا مسافران بتوانند از نزدیک این ساختارهای سنگی را به خوبی مشاهده نمایند.

کاپادوکیا

بالون سواری یکی از متفاوت ترین و خاص ترین تجربه هایی است که می توان در طول یک سفر گردشگری داشت. با توجه به موقعیت کشورمان به نظر می رسد که این تجربه برای ما نیز خیلی دور از دسترس نیست. با توجه به مکان هایی برای بالون سواری که در ترکیه و دبی قرار گرفته اند پس ما به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما این تجربه را از دست ندهید.

شگفت انگیزترین جاذبه های ایرلند
در تصاویر: عجیب ترین آیین های قدیمی دنیا
بهترین جاذبه های گردشگری شوشتر
چند و چون سفر به گوا، جیره ای در هند(بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code