بلیط هواپیما

باور می کنید این ساختمان های زیبا ایستگاه راه آهن باشند!

ایستگاه های راه آهن زیبای جهان

تا حالا شده بدون اینکه بلیط قطاری داشته باشید دلتان بخواهد به ایستگاه قطاری بروید و آن را ببینید؟! شاید سوال عجیبی به نظر برسد چون ایستگاه ها ی راه آهن معمولا آنقدر شلوغ و پر سر و صدا هستند که دوست دارید زودتر از آن خارج شوید، با این حال بعضی از ایستگاه های راه آهن دنیا آثار تاریخی هستند و معماری بسیار جالب توجه ای دارند که باعث می شود افراد زیادی به آن ها به چشم جاذبه های گردشگری نگاه کنند، با الی گشت همراه باشید می خواهیم تعدادی از زیباترین راه آهن های جهان را معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
زیبا ترین ساختمان های شیشه ای جهان را ببینید
ساختمان های نمادین جهان

ایستگاه راه آهن گراند سنترال، نیویورک

ایستگاه گراند سنترال نیویورک توسط شرکت معماری «رید اند استم» و «ورن و وتمر» طراحی شد و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری جهان است، این ایستگاه هر سال بیش از ۲۰ میلیون بازدید کننده دارد که آن را تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کرده است. این ترمینال با ۴۷ سکو و ۶۷ مسیر، بزرگ ترین ایستگاه راه آهن جهان است. گراند سنترال که در سال ۱۹۱۳ ساخته شده طراحی ای به سبک هنرهای زیبا دارد و زمانی گالری هنری و موزه بوده و در فیلم های بسیاری نیز نمایش داده شده است.

ایستگاه راه آهن گراند سنترال

ایستگاه راه آهن چاتراپاتی شیواجی، بمبئی

ایستگاه چاتراپاتی شیواجی هند که به نام شیواجا موسس امپراتوری مراتا نامگذاری شده یکی از شلوغ ترین مکان های هند است که روزانه سه میلیون نفر در آن آمد رفت و آمد می کنند. این راه آهن که اسم قبلی آن ترمینال ویکتوریا بوده است تنها ایستگاه راه آهنی است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و نمونه ای از معماری های زیبا و جالب توجه است و در آن ترکیبی از معماری سنتی مغولی و گوتیک ویکتوریا به کار رفته است، ایستگاه توسط فردریک ویلیام طراحی و در سال ۱۸۸۸ افتتاح شده است.

ایستگاه راه آهن چاتراپاتی شیواجی

ایستگاه راه آهن سنت پنکراس، لندن

ایستگاه راه آهن سنت پنکراس که به آن کلیسای جامع راه آهن هم می گویند در سال ۱۸۶۸ افتتاح شد، چندین بار مورد نوسازی قرار گرفته ولی همچنان جذابیت های قدیمی خود را حفظ کرده است، این بنا که به خاطر معماری ویکتوریایی خود معروف است با آثار هنری زیادی تزئین شده است، تونل قوسی شکل آن در آن زمان بزرگ ترین سازه تک طاق بوده است. در این ایستگاه مغازه و رستوران های بسیاری وجود دارد.

ایستگاه راه آهن سنت پنکراس

ایستگاه راه آهن آتوچا، مادرید

ایستگاه راه آهن آتوچا در سال ۱۸۶۱ توسط آلبرتو دی پالاسیو طراحی شد و نام خود را از کلیسایی گرفته که در نزدیکی آن واقع شده و به آتوچا اختصاص دارد، چیزی که این ایستگاه را خاص و زیبا کرده باغ بزرگی است که شبیه جنگل های کوچک می باشد و این ایستگاه را احاطه کرده است این باغ توسط معمار اسپانیایی رافائل مونو طراحی شد و در آن صدها گونه حیوانات نادر و گیاهان زندگی می کنند و یادبودی هم برای قربانیان سال ۲۰۰۴ بمب گذاری مادرید هم در آن وجود دارد.

ایستگاه راه آهن آتوچا

ایستگاه راه آهن گار دی نور، پاریس

پاریس که یکی از زیباترین شهرهای جهان است یکی از زیباترین ایستگاه های راه آهن دنیا را نیز دارد. این ایستگاه در سال ۱۸۶۴ ساخته شد و دستاوردی درخشان از معماری است،  طراحی نئوکلاسیک آن با تزئیناتی که در آن بکار رفته کامل شده است، این تزئینات شامل ۲۳ مجسمه در نمای ساختمان است که نشان دهنده مقاصدی هستند که خطوط راه آهن این ایستگاه برای آن ها سرویس دارد.

ایستگاه راه آهن گار دی نور

منبع : wonderslist.com

۵ جاذبه ی پر طرفدار در جاکارتا
۵ جاذبه ی پر طرفدار در جاکارتا
با معروف ترین جاذبه های گردشگری آرژانتین آشنا شوید!
با معروف ترین جاذبه های گردشگری آرژانتین آشنا شوید!
چه مواردی باعث شگفتی گردشگران در سفر می گردد؟
چه مواردی باعث شگفتی گردشگران در سفر می گردد؟
سیری در مهد تمدن آتن + ویدیو
سیری در مهد تمدن آتن + ویدیو