با بناهای جذاب باتومی آشنا شوید

شهر باتومی با پس زمینه تپه های پوشیده از مه، پایتخت تابستانی کشور گرجستان محسوب شده و در سال های اخیر تعداد زیادی هتل و جاذبه های مختلف گردشگری مانند قارچ در آن رشد و گسترش پیدا کرده اند. البته این شهر، علی رغم تمامی این تغییرات، هنوز اصلی ترین جاذبه خود را بنای تاریخی و مشهور (belle époque) می داند که یک قرن پیش ساخته شده است. برای گردشگرانی که از ترکیه وارد گرجستان می شوند، باتومی یک نقطه خوب برای معرفی این کشور محسوب می شود. محیطی آرام، اقامت گاه های متعدد و فراوان، رستوران های خوب و زندگی شبانه باتومی از مهم ترین ویژگی های این شهر به شمار می روند. با الی گشت همراه باشید و با دیدنی هایی از این شهر زیبای گرجستان آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
گشت و گذاری مفرح در سرزمین گرجستان
پیاده روی در بلوار باتومی
batumi tower

برج باتومی (Batumi Tower)

در منتهی الیه شمال بلوار باتومی، بلندترین ساختمان گرجستان با ۲۰۰ متر ارتفاع و شبیه به ساختمان امپایر استیت قرار دارد که در میانه بنا و در گوشه آن یک چرخ و فلک تعبیه شده  است که سوار شدن به آن تجربه ای متفاوت محسوب می شود. این بنا در دوره زمامداری میخایل سا آکاشویلی (Saakashvili) و به منظور تاسیس دانشگاه فناوری ساخته شد اما در دوران حاکمان پس از وی تغییر کاربری داده و به هتل (Le Meridien hotel) تبدیل شد.

مسجد اورتا جامع (Ortajame Mosque)

این مسجد به عنوان تنها مسجد باقی مانده در شهر باتومی محسوب می شود و در سال ۱۸۶۰ میلادی ساخته شده است. این مسجد به عنوان مسجد جامع شناخته شده و در میان دو مسجد دیگر که نابود شده ‌اند، باقی ‌مانده ‌است. دیوارهای آن توسط برادران لاز نقاشی شده‌ است و نمای آن با رنگ های صورتی ، سبز و آبی بسیار زیبایی تزئین شده و روی دیواره های آن کتیبه های قرآنی وجود دارد. ظرفیت این مسجد کم بوده و به همین دلیل در مراسم نماز جمعه، خیابان های اطراف مملو از نمازگزاران می شود. به همین دلیل مسلمانان شهر باتومی در تلاش هستند تا مجوزی برای ساخت یک مسجد دیگر در این شهر بگیرند.

adjara arts museum

موزه هنر آدجارا (Adjara Arts Museum)

مجموعه هنری موجود در این موزه به خوبی بخش های مختلف هنر گرجستان از جمله آثار (Pirosmani) و (Akhvlediani) را تحت پوشش قرار داده و همچنین برخی از نقاشی های هنرمندان روسیه و اروپا در قرون ۱۹ و ۲۰ میلادی نیز در این موزه نگهداری می شود.

تله کابین (Cable Car)

این تله کابین به طول ۲ کیلومتر و ۶۰۰ متر شما را به راس تپه  آنورای (Anuria Hill) می برد که در آن نمایی کامل از شهر در برابر شما قرار داشته و مجموعه ای از مغازه ها، کافه ها و رستوران ها در آن وجود دارد. بازدید از این منطقه به ویژه در ساعات پس از تاریکی، لطف خاصی دارد. برای رزرو هتل در باتومی به این صفحه بروید.

شهر باتومی
شهر باتومی
معرفی رستوران های خوب باتومی
معرفی رستوران های خوب باتومی
معرفی بهترین هتل های باتومی، برای سفر به شهری اروپایی در آسیا
معرفی بهترین هتل های باتومی، برای سفر به شهری اروپایی در آسیا
۷ دلیـل برای سفـر به گرجـسـتان
۷ دلیـل برای سفـر به گرجـسـتان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code