با دوستانه ترین شهرهای دنیا آشنا شوید(بخش دوم)

بلژیک

تجربه ی سفری متفاوت با مهمانوازی دوچندان

ممکن است برای شما هم به عنوان یک گردشگر یا توریست بارها و بارها اتفاق افتاده باشد که از همان ابتدای ورود به کشور یا شهری با مردم آن منطقه احساس صمیمیت کرده و حس جدایی و غربت کمتری به سراغتان می آید.  همین مهم یعنی رفتار مناسب و مهربانانه افراد محلی در شهرهای توریستی به عنوان یک عامل و قاعده مهم در تجربه سفر گردشگران به شمار می رود.

در این مطلب به معرفی ۵ شهر دیگر از نقاط مختلف جهان می پردازیم که مهمان نوازترین اهالی را دارد که همواره آغوش شان برای مسافران و گردشگران باز است. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۳ مکان لوکس برای ماجراجویی های گردشگری
شهرهای عجیب و غریب گردشگری

۵- پارک سیتی | یوتا

پارک شهر، محلی کوهستانی در یوتا می باشد که بهترین و دوستانه ترین محل در فصل زمستان شناخته شده است، این مطنقه بخصوص در فصل زمستان گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

توریستان هنگامی که به پارک شهر وارد می شوند با میهمان نوازی گرم و صمیمانه ای رو به رو می شوند که کم نظیر است. برای مثال افراد محلی به توریستان شیرینی و کوکی تعارف می کنند و به تعریف کردن داستان های جالب و شنیدنی خود می پردازند.

۶- گالوی | ایرلند

تنها با یک نظر به شهر گالوی به این نکته پی می برید که اصلا نمی شود این مکان را دوست نداشت. علاوه بر زیبایی، از جذابیت های این شهر در ایرلند می توان به موسیقی و خوانندگانی با صداهای آسمانی اشاره کرد. اگر در شهر گشت و گذار کنید بارها و بارها نوازندگانی را می بینید که به صورت زنده ساز می زنند و آواز سر داده اند. موسیقی و خوردن غذای خیابانی از بارزترین خصوصیات این شهر است و به جرات می توان گفت مردمانی بسیار میهمان نواز دارد. آنها درواقع با موسیقی های شان فریاد می زنند که دوستدار گردشگران هستند.

 

۷- ساوانا | گرجستان

اگر بخواهیم در یک کلام ساوانا را توصیف کنیم باید بگوییم: «مکانی زیبا با مردمانی میهمان نواز». مردمان این منطقه کمی زیادی حرف می زنند اما بسیار سرگرم کننده و دوست داشتنی بوده و همیشه لبخند به لب دارند.

ساوانا شهرستانی است که می توان بی دغدغه و نگرانی در آن به پیاده روی و گردش پرداخت. برخی عقیده دارند به علت شکاف فرهنگی که در ساوانا وجود دارد، ممکن است پشت این آرامش و امنیت، خطراتی نیز در کمین باشد، اما این تنها یک نظریه است. جالب است بدانید در نمای این شهر از عناصر صلح آمیز زیادی استفاده شده است.

۸- کراکوف | لهستان

اگر حتی یک بار به کراکوف سفر کنید دفعات آینده حتما مشتاق تر از پیش به آن باز می گردید. شهری پر تکاپو و جالب از لحاظ فرهنگی، هنری و تاریخی. ساختمان هایی قدیمی این شهر و معماری های آن بسیار شگفت انگیز است. پیاده رو های زیبا در سراسر این شهر دیده می شود. می توان ساعت ها در کنار رودخانه ویسلا قدم زد و لذت برد. کراکوف شهری است از نظر تاریخ مهم و پیچیده اش که تاریخ کهن اروپا را حفظ کرده است، زبانزد می باشد. در این شهر تمامی ساکنان با مهربانی از گردشگران استقبال می کنند.

۹- بروژ | بلژیک

بروژ به شهرهای درون قصه شباهت دارد. این شهر زیبا دارای مناظری دیدنی و سحر آمیز است و صحنه های جالب زیادی را می توان در این شهر مشاهده کرد. قایق ها در حال عبور از کانال ها، زنانی در حال بافتن تور، مردانی در گوشه و کنار در حال روایت کردن داستان قهرمانی های شان ، مغازه دارانی خندان، کافه هایی با شکلات و قهوه داغ همه و همه در کنار هم تصویری از بروژ را می سازند.

این هتل ها در خود موزه ی اختصاصی دارند!
بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟
۳ مقصد زیبا برای گذراندن یک ماه عسل فوق العاده
بهترین محل ها برای تفریحات زمستانی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code