با سفر به این ۳ مکان دنیا دچار شوک فرهنگی می شوید!

سفر خارجی

آیا فکر می کنید از آن دسته آدم های خاصی هستید که به هر جایی سفر خارجی نمی کنند اما از هر کشوری فرهنگ خوب آن را الگوبرداری می کنند؟ اگر فکر می کنید چنین شخصی هستید پیشنهاد می کنیم به این فهرست کشورها از الی گشت نگاهی بیندازید تا معنای شوک فرهنگی را به خوبی احساس کنید:

شوک فرهنگی در سفر

۱- مسکو در روسیه

مطالب مرتبط:
سفری فضایی به کوه های مریخی چابهار
چگونه در سفر تمرینات ورزشی انجام دهیم؟

قلب تاریخی روسیه را می توان شهر مسکو دانست، شهری سرشار از هنر و معماری… البته باید بدانید که راهنماهای سفری که از این شهر به چشم می خورد، همه ی حقایق را بازگو نمی کند. در چند دهه ی اخیر، مسکو مملو از آسمان خراش های مدرن، هتل های لوکس و فروشگاه های آنچنانی شده است. اما حقیقت ناگفته از مسکو این است که این شهر خیلی گردشگر- دوست نیست البته گردشگران کشورهای اروپای شرقی. علاوه براین، وقنی بخواهید از ایستگاه های مترو استفاده کنید با گداهایی روبرو می شوید که با آستین های پاره پوره دنبالتان راه می افتند و تقاضای پول می کنند. شاید فکر کنید این موضوع در همه ی کشورها وجود دارد اما در مسکو به طرز آزار دهنده ای بدتر است.

مسکو | سفر خارجی

۲- هاوانا در کوبا

معماری استعماری کلاسیک در کنار ماشین های قدیمی و خاطره انگیز با مردمی شاد، این ها مجموعه شهر هاوانای در کوبار را تشکیل می دهند. اما این همه ی اطلاعاتی نیست که لازم است تا یک توریست قبل از سفر به هاوانا بداند. اولین چیزی که بعد از ورود به این شهر سورپرایزتان می کند، تعداد پلیس هایی است که در همه جای شهر به چشم می خورد و شاید همین موضوع باعث امن شدن شهر شده است. واقعیت دیگر این است که در این شهر، به سختی می توانید توریست های آمریکایی را پیدا کنید چون به دلیل شرایط سیاسی ای که قبلا وجود داشته است، معمولا خیلی توسط مردم شهر، خوشامدگویی نمی شوند.

هاوانا | سفر خارجی

۳- مراکش

مراکش رازآلود پر از رمز و راز است و شهری است که به دو قسمت اصلی منطقه ی تاریخی و قدیمی تقسیم بندی شده است. اولین شوک فرهنگی زمانی است که به خیابان های این شهر می روید و در آنها قدم می زنید. همین که وارد خیابان می شوید، خودتان را در داستان رویایی «هزار و یک شب» احساس می کنید. از خیابان مرکزی شهر که می گذرید، با پیشگوها، رمال ها، پرورش دهندگان مار، آکروبات کار ها روبرو می شوید. در حالی که پروزش دهندگان مار، هزاران نفر را دور خود جمع کرده اند، گویندگانی را می بینید که بر بالای پله هایی در حال سخنرانی در مورد مسائل مختلف هستند! اینجا واقعا شهر هزار و یک شب است….
بعد خودتان را در محاصره ی افرادی می بینید که ادویه های مختلف را به شما پیشنهاد می کنند، فضای آنجا پر می شود از عطر خوش ادویه های خاص مراکشی… شاید در کشورهای دیگر بتوانید برچسب قیمت را باور کنید اما در این کشور، آنها هیچ معنایی ندارند، پس چانه بزنید!

مراکش | سفر خارجی

منبع: travelvivi.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code