با ۶ جزیره شلوغ دنیا آشنا شوید

شلوغ ترین جزایر دنیا

انسان ها، مخلوقاتی عجیب و جذابند! فقط کافیست کمی به آنها زمان بدهید تا فورا جمعیتشان چند برابر شود، نقل مکان کنند و حتی خود را به دوردست ترین نقاط این کره ی خاکی برسانند! حداقل مطمئنیم جزایری که در پایین می خواهیم به شما معرفی کنیم، روزگاری غیر قابل سکونت بوده اند و سراسر آنها را جنگل های سرسبز و دشت و دمن فرا گرفته بوده است، سواحلی زیبا که حیات وحش بی نظیری هم داشته اند. امروزه در آنها چه می بینیم؟ امروزه با نگاه کردن به آنها یک شهر تمام و کمال را می بینیم اما بر خلاف مناطق دیگر زمین، منابعی که در جزیره ها وجود دارند اصولا کمیاب هستند و بنابراین باید در حفظ آنها کوشا بود، در غیر اینصورت ممکن است برای همیشه آنها را از دست بدهیم… با معرفی شلوغ ترین جزایر دنیا همراه الی گشت باشید:

شلوغ ترین جزایر دنیا

جزیره سانتا کروز (Santa Cruz del Islote)

مطالب مرتبط:
این جزیره عجیب کلاهی سفید بر سر دارد!
بلد، جزیره ای افسانه ای که قبل از مرگ باید دید

جزیره سانتا کروز دل اسلوته که به اختصار به آن سانتا کروز می گویند، بی هیچ بحثی شلوغ ترین جزیره ی دنیا به نسبت مساحتش  است. اگر از سواحل کاراییبی کلمبیا سوار قایق شوید، بعد از ۱ ساعت می توانید به این جزیره برسید. در این جزیره حدود ۹۰ خانه وجود دارد و ۷۰۰ نفر در ان زندگی می کنند که البته زمانی که زاد و ولد اتفاق بیفتد و کودکان به دنیا بیایند، این مقدار به ۱۲۰۰ نفر هم می رسد!

جزیره سانتا کروز

هنگ کنگ

جزیره ی هنگ کنگ، جمعیتی برابر ۱٫۲ میلیون نفر دارد که این تعداد در مساحت ۱۶٫۳۹۰ کیلومتر مربعی پراکنده شده اند. البته این  آمار متعلق به سال ۲۰۰۸ است و حتما تا حالا بیشتر هم شده! جمعیت هنگ کنگ، قویا در سواحل شمالی این جزیره پخش شده است  و طبق آمارها، در هر کیلومتر این ناحیه، ۲۶۰۰۰ نفر زندگی می کنند!

هنگ کنگ

منهتن (Manhattan)

منهتن، جزیره ای در دهانه ی رود هودسون و پر جمعیت ترین و قدیمی ترین شهرک از ۵ منطقه ی اطراف شهر نیویورک است. منهتن، با جمعیتی برابر ۱٫۵۸ میلیون نفر، یکی دیگر از شلوغ ترین جزایر دنیا است که در هر کیلومتر آن، ۲۶۹۲۴ نفر زندگی می کند که این رقم حتی از یک شهر آمریکایی هم بیشتر است.

منهتن

ونیز (Venice)

ونیز زیبا که در شمال شرقی کشور ایتالیا قرار گرفته، یکی از ۱۱۸ جزیره ی کوچک است که راه ارتباطی آنها، کانال ها و پل ها است. ونیز که به خاطر چشم انداز فوق العاده، هنر و معماری اش در دنیا شهره است، جزیره ای کوچک که حدود ۲۷۱۰۰۰ نفر را در خود جای داده است.

ونیز

لوبک (Lübeck)

لوبک، دومین شهر بزرگ اشلزویگ هولشتاین در آلمان و یکی از بندرهای مهم و اصلی این کشور است که قرن ها یکی از مراکز اصلی این کشور بود. لوبک به خاطر معماری آجری گوتیک بی نهایت زیبایش، به عنوان یکی از میراث های فرهنگی شناخته می شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. لوبک دیدنی، در سال ۲۰۰۵ جمعیتی معادل ۲۱۳۹۸۳ نفر داشت و با توجه به مساحتی که دارد، یکی از شلوغ ترین جزایر دنیا محسوب می شود.

لوبک

ماله (Malé)

شهر ماله، مرکز بسیار شلوغ و پر جمعیت مالدیو است که به طرز عجیبی پر جمعیت است و جمعیت این یکی از شلوغ ترین جزایر دنیا از سال ۱۹۸۷ که ۲۰۰۰۰ نفر بود، در سال ۲۰۰۶ به ۱۰۰۰۰۰ نفر رسید. شغل مردم ماله بیشتر کارگری و یا پذیرایی از گردشگرانی است که به آنجا سفر می کنند. در سال های اخیر، اندازه ی این جزیره به مقدار قابل توجهی بزرگ تر است.

ماله

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد