برای دیدن حیات وحش کی به کجا برویم؟

سفر هیجان انگیز برای دیدن حیات وحش

کمتر تجربه هایی در دنیا مثل نزدیک شدن به محیط حیوانات می تواند روح آدم را تا این اندازه به وجد بیاورد. تجربه حیات وحش نفسگیر و جذاب است چه دیدن خرس خاکستری در حال شکار ماهی در رودخانه های شهر بریتیش کلمبیا باشد و چه تماشای پلنگ خالدار آمریکایی وقتی در عمق تالابی در برزیل به دنبال شکار می گردد. بهترین تجربه دیدن حیات وحش هر روز اتفاق نمی افتد و زمان دقیق اتفاق های هرساله مثل مهاجرت حیوان ها در تانزانیا یا کنیا کاملا بستگی به خود حیوانات دارد. با این حال ما باز هم می توانیم به خودمان شانس دیدن اتفاق های خاص طبیعی را بدهیم اگر می خواهیم بدانید که برای دیدن حیوانات زیبای حیات وحش در چه ماهی باید به کدام کشور بروید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مهاجرت کل یالدار

در ماه می (اردیبهشت) برای دیدن لاک پشت های دریایی به جزیره گالاپاگوس اکوادور بروید

مطالب مرتبط:
چند دقیقه ای با عالی ترین حیوانات حیات وحش استرالیا
برای تماشای حیات وحش گوا به کجا برویم؟

جزیره گالاپاگوس در اکوادور هدف نهایی بسیاری از حیات وحش دوستان است. در ماه می جزیره چندان شلوغ نیست، زیاد گرم و بارانی هم نیست پس می توانید با خیال راحت دنیای حیات وحش را با دیدن حیواناتی مثل آلباتروس (نوعی کبوتر دریایی)، ایوانا (نوعی مارمولک) و لاک پشت های سبز تجربه کنید. این ماه بهترین زمان برای دیدن پرندگان زیبا و کمیاب و لاک پشت هایی است که در ساحل مشغول تخم گذاری هستند.

لاک پشت های دریایی

در ماه ژوئن (خرداد) برای دیدن مهاجرت کل یالدار به دشت سرنگتی در شمال تانزانیا بروید

شاید هیچ وقت نشود با اطمینان گفت که حتما با رفتن به جایی می توانید حیوانی خاص را ببینید اما در بخش شمالی دشت سرنگتی حتما در بین ماه های می تا جولای (اردیبهشت تا تیر) کل ها یالدار را در حال مهاجرت می بینید. بارندگی ها و چمن زارهای سرسبز ساوانا باعث می شود که میلیون ها کل یالدار در این وقت از سال در بخش های شمالی از رودخانه گرومتی عبور کنند و خودشان را به پارک ملی ماسایی مارا در کنیا برسانند. کمپ های زیادی برای گردشگران در این ناحیه برپا می شود تا این حیوانات زیبا را از نزدیک ببینید.

در ماه جولای (تیر) برای دیدن کوسه نهنگ به غرب استرالیا بروید

غرب استرالیا و به ویژه صخره دریایی نینگالو یکی از بهترین محل های دنیا برای دیدن کوسه نهنگ، بزرگ ترین ماهی دنیا است.  در این محل که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد در بین ماههای آوریل تا آگوست (فروردین تا مرداد) نهنگ کوژ پشت، سفره ماهی دیو و لاک پشت سرخ هم دیده می شود. با اینکه کوسه نهنگ ها از آرام ترین مجودات دریا هستند اما دیدن اندازه بزرگ آن ها می تواند نفس را در سینه حبس کند.

کوسه نهنگ

در ماه آگوست (مرداد) برای دیدن پلنگ خالدار آمریکایی به تالاب پانتانال برزیل بروید

برعکس بیشتر گربه سانان، پلنگ خالدار آمریکایی (جگوار) که بعد از پلنگ و شیر از بزرگ ترین گربه سانان به حساب می آید شناگر خوبی است و می تواند ماهی، لاک پشت و تمساح های کوچک را هم شکار کند. پانتانال برزیل که بزرگ ترین تالاب گرمسیری جهان است تنوع زیستی فوق العاده ای دارد و در کانال های پرپیچ و خم آن می توانید این حیوان را ببینید. ماه آگوست خشک ترین ماه سال است و بارندگی کم باعث می شود که این حیوان با خیال راحت به کنار رودخانه برود و به دنبال غذا بگردد.

منبع: telegraph.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code