برای زندگی کردن در این شهر باید ماسک بزنید!

میاکجیما ژاپن

میاکجیما، جزیره ای در نزدیکی توکیو، پایتخت ژاپن، یکی از آلوده ترین شهر های دنیا است که ساکنین آن ملزم به استفاده از ماسک هستند. با این وجود، ماکجیما یکی از مقاصد توریستی و پر طرفدار این کشور به شمار می آید. عده ای معتقدند سفر به شهری که چهره ی ماسک زده ی افراد در آن، بیشتر به صحنه های فیلم های ترسناک و موجودات فرازمینی شباهت دارد تا ساکنین جزیره ای کوچک در ژاپن، می تواند بسیار هیجان انگیز باشد! با الی گشت همراه باشید تا بدانید دقیقا در این شهر چه می گذرد.

آتشفشان میاکجیما
مطالب مرتبط
این شهر در ژاپن با دود کار می کند!
در ژاپن با چای مراقبه کنید!

شهر میاکجیما در ۱۶۰ کیلومتری جنوب توکیو، در دامنه ی کوه آتشفشانی میاکجیما قرار گرفته است. آسمان این شهر با ابری از گاز دی اکسید گوگرد که به دلیل فعالیت های آتشفشانی در هوا پخش می شود، پوشیده شده است.

هوای سرد و سنگین این شهر نیز شرایط آن را به مراتب بدتر کرده است.  دست و پنجه نرم کردن با تبعات حاصل از ورود دائم گاز سمی و بسیار خطرناک دی اکسید گوگرد به هوا، یکی از پیامد های زندگی در شهر میاکجیما است.

آلودگی میاکجیما

برای زندگی در این شهر باید دائما ماسک ضد گاز به صورت خود بزنید. در زمان هایی که میزان آلودگی هوای شهر بیشتر می شود، می توانید شاهد جمعیتی از انسان ها باشید که با صورت های ماسک زده، بیشتر به گروهی از موجودات فرازمینی شباهت دارند!

ساکنین میاکجیما

در مطالعاتی در رابطه با رفتار و فعالیت های این آتشفشان، مشخص شد که هر ۲۰ سال یک بار فوران می کند. در بدترین شرایط، این آتشفشان روزانه ۴۲ هزار تن گاز دی اکسید گوگرد به هوا وارد کرده است.

سال ۲۰۰۰ میلادی، از نظر میزان آلودگی هوا، یکی از بدترین سال ها برای افراد این جزیره بود. تا حدی که ساکنین آن مجبور به تخلیه شهر شدند. عده ی بسیاری از این افراد در سال ۲۰۰۵ به این جزیره بازگشتند. در سال ۲۰۱۲ جمعیت این جزیره به حدود ۲ هزار و ۷۷۵ نفر رسید.

جزیره میاکجیما

در حالی که با وجود چنین هوای آلوده ای، بسیاری این جزیره را مقصد مناسبی برای گردشگری نمی دانند، عده ای معتقدند که سفر به این جزیره و حتی دیدن افرادی که با ماسک های مخصوص ضد گاز در آن تردد دارند، می تواند ماجراجویی جالبی باشد.

هرچند مسئولین شهر به گردشگران توصیه می کنند قبل از سفر به این شهر، اطلاعات کافی در رابطه با گاز مخرب دی اکسید گوگرد داشته باشند. چرا که این گاز بسیار سمی و خطرناک است و بی اطلاعی در مورد اثرات جانبی آن، می تواند صدمات جدی به سلامتی افراد وارد کند. آن ها همچنین به توریست ها توصیه می کنند قبل از سفرشان، با انجام یک تست پزشکی از سلامت دستگاه های تنفسی شان مطلع شوند و به محض ورود به این جزیره ماسک خود را بزنند.

میاکجیما ژاپن

دولت ژاپن، از طریق تصاویر هلیکوپتر ها، تصاویر ماهواره ای و ویدیو ها، فعالیت های این کوه آشتفشانی را زیر نظر داشته است. در حالی که مردم شهر با ماسک ضد گاز در آن رفت آمد می کنند و برای شرایط بحرانی تر اماده می شوند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد