بلیط هواپیما

برای سفرهای خارجی چه واکسن هایی باید بزنیم؟

واکسن های مورد نیاز برای سفرهای خارجی

بعضی از نقاط جهان میزبان  تعدادی از حشرات مضر دنیا هستند. تب زرد ، مالاریا و حتی فلج اطفال می توانند در بین مسافران بین المللی مسری باشند و سفر شما را با مشکلات بزرگی روبرو کنند. با یادگیری اینکه کدام  واکسیناسیون یا مراقبتها را انجام دهید می توانید از خود در جایی که قرار است به آنجا سفر کنید محافظت کنید و بیماری را از خودتان دور کنید. با الی گشت همراه باشید تا ببینیم از چه واکسن در سفرهای خارجی استفاده کنیم.

واکسیناسیون
مطالب مرتبط:
چگونه در طول سفر سالم بمانیم؟
چگونه در هواپیما دچار بیماری سفر نشویم؟

واکسن فلج اطفال

اگر برای گشت و گذار برای آفریقا برنامه ریزی کره اید نیاز به واکسن فلج اطفال دارید. این بیماری هنوز هم در بسیاری از قسمتهای افریقا و آسیا وجود دارد. میکروب آن می تواند از طریق غذا، آب و فرد بیمار منتقل شود.

واکسن تب زرد

بین مرز آرژانتین و برزیل ، آبشار Iguazu میزبان بازدیدکنندگان زیادی از  سراسر جهان است. متاسفانه این آبشار خود میزبان پشه ای است که ناقل ویروس تب زرد است. تب زرد در بخشهایی از آمریکای جنوبی و به همان اندازه آفریقا است.

واکسن

واکسن حصبه

حصبه یک بیماری عفونی معمول در کشورهای در حال توسعه است. این بیماری از طریق باکتری که در غذا و آب یافت می شود به وجود می آید. در حدود ۵۷۰۰ نفر از مردم آمریکا سالانه مبتلا به حصبه می شوند، بیشتر زمانی که به آسیا، آمریکای جنوبی یا آفریقا مسافرت می کنند. CDC توصیه می کند که واکسن این بیماری حداقل یک یا دو هفته قبل از مسافرت به این کشورها تزریق شود. اگر قبلا واکسیناسیون شده اید، سوال کنید که آیا نیاز به یاداوری و تزریق دوباره دارید یا نه.

واکسن هپاتیت

یکی از  لذتهای بزرگ مسافرت بین المللی استفاده از غذاهای غیربومی است. متاسفانه، استفاده از غذا یا آب ناسالم می تواند باعث انتشار عفونت هایی مانند هپاتیت A شود. این عفونت ویروسی که باعث التهاب کبد می شود در کشورهای در حال توسعه دیده می شود.

واکسن هاری

هاری در کل جهان به جز قطب جنوب دیده می شود و از گاز گرفتن حیوانات منتشر می شود. سگهای خیابانی آفریقا ، آسیا و آمریکای جنوبی بزرگترین مشکل برای گردشگران است و این مورد درباره میمونهایی که در آسیا زندگی می کنند نیز صادق است. واکسن سه دوزی برای این بیماری وجود دارد با این حال هنوز هم گازگرفتگی ممکن است شما را تهدید کند.

سگ

اقدامات احتیاطی برای مالاریا

مالاریا بیماری است که ناقل آن پشه ها هستند. این بیماری در آفریقای سیاه معمول است اما در قسمتهایی از آسیای جنوبی و آمریکای جنوبی نیز اتفاق می افتد. اگر می خواهید به این مکانها مسافرت کنید از دکترتان در مورد نقاط ضعف و قوت داروهایی که می توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند سوال کنید.

مالاریا

مراقبتهای تب دانگ

تن دانگ یکی از معمولترین تب هایی است که مسافران بعد از بازگشت از کارائیب، آسیای مرکزی جنوبی و آمریکای مرکزی به آن مبتلا می شوند. به تازگی وجود تعداد کمی از پشه های ناقل را در کی وست فلوریدا گزارش داده اند. با اینکه تب آن خفیف است ولی بعضی از مردم دچار تب هموراژیکی جدی می شوند.

احتیاط های در مورد سل

سل (TB) بیشتر در آسیا و آفریقای سیاه دیده می شود با این حال احتمال آن در تمام کشورها وجود دارد. این بیماری از طریق سرفه فرد ناقل سرایت می کند. مسافرانی که زمان خود را صرف کار یا کمک در بیمارستانها، زندانها یا در پناهگاهای بی خانمانها می کنند بیشترین احتمال ابتلا به این بیماری را دارند.

تشخیص ساس

معلوم نمی شود که ساس بیشتر در کجا می تواند زیست کند، آنها در مسافرخانه ها و اقامتگاه های محلی بیشتر دیده می شوند. ساس ها نیش های خارش آور قرمزی روی صورت، گردن، بازو ها، دستها و یا هر جای دیگر بدن بوجود می آورند. اما این علائم خود تا دو هفته طول می کشد تا بروز کنند. برای اینکه آنها را زودتر پیدا کنید بین تشکها یا ملافه ها را به خوبی بگردید.

ساس

احتیاط هایی برای کودکان

بهترین راه برای مراقبت از نوزادان و کودکان در برابر بیماریهای مربوط به غذا و آب این است که به آنها در طول سفر شیرمادر بدهید. اگر نمی توانید، مطمئن شوید آبی که می دهید جوشیده یا آب معدنی باشد. وقتی کودکان یا شیرخواران دچار اسهال می شوند زود آب بدن خود را از دست می دهند و ممکن است به فوریتهای پزشکی نیاز داشته باشند.

زمستانی متفاوت با سفر به این شهرها
زمستانی متفاوت با سفر به این شهرها
اصفهان، مهد صنایع دستی و آثار هنری(بخش ششم)
اصفهان، مهد صنایع دستی و آثار هنری(بخش ششم)
به دنبال عکاسی خلاقانه در سفر هستید؟ این ۵ نکته به کمک‌تان می آید
به دنبال عکاسی خلاقانه در سفر هستید؟ این ۵ نکته به کمک‌تان می آید
پنج دانستی جالب و خواندنی برای سفر اولی های هند
پنج دانستی جالب و خواندنی برای سفر اولی های هند