چگونه در هواپیما دچار بیماری سفر نشویم

روش هایی برای جلوگیری از بیماری سفر در هواپیما

بیماری سفر، به دلیل دریافت سیگنال های متناقضی است که مغز هنگام سفر با هر وسیله نقلیه ای دریافت می کند، گوش داخلی شما حرکت را احساس می کند اما چشم ها به بدن می گوید که همچنان نشسته اید، این احساس را معمولا در هنگامی که سوار هواپیما هستید تجربه می کنید و این مشکل می تواند خیلی آزار دهنده باشد چون نمی توانید مثل وقتی که سفر جاده ای انجام می دهیم توقف کنید و هوای تازه بخورید، نشانه های بیماری سفر شامل حالت تهوع، سرگیجه، سر درد و عرق سرد است، اگر معمولا در هنگام نشستن در وسایل نقلیه دچار این حالت می شوید ممکن است نگران سفر هوایی خود باشید اما خبر خوب این است که می توانید با انجام نکات ساده ای این علایم را در خود کمتر یا از بین ببرید، با الی گشت همراه باشید، می خواهیم درباره راه های پیشگیری از بیماری سفر صحبت کنیم.

مطالب مرتبط:
خوابی عمیق در هواپیما
برای آنهایی که از هواپیما می ترسند!

قدم اول: بر روی صندلی جلو یا کنار بال هوا بنشینید چون در این محل ها کمتر احساس حرکت می کنید، پنجره هواپیما هم می تواند بسیار کمک کند چون می توانید به افق خیره شوید، هنگامی که احساس بیماری پیدا کردید می توانید با تمرکز بر روی افق خود را آرام کنید، در هنگام رزرو پرواز یا گرفتن بلیط هواپیما معمولا می توانید صندلی خود را انتخاب کنید، اما اگر قبل از سوار شدن به هواپیما به هر دلیلی نتوانستید صندلی خود را انتخاب کنید با خدمه پرواز صحبت کنید تا اگر امکانش بود شما را بر روی صندلی ای با معیارهای که گفته شد بنشانند.

صندلی هواپیما

قدم دوم: به مواد غذایی و نوشیدنی هایی که تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز می خورید دقت کنید، گوشت های پر چرب، نمک دار و ادویه دار نخورید غذاهای کم حجم میل کند و زیاد آب بنوشید، الان زمانی نیست که بخواهید غذاهای جدید و عجیب غریب را امتحان کنید و حتما باید قبل از سوار شدن به هواپیما از خوردن غذاهای زیاد و پر حجم جلوگیری کنید.

قدم سوم: صورت خود را جلوی فن کوچکی که در بالای صندلی شما وجود دارد قرار دهید تا مستقیم هوا به صورت شما بخورد، این فن می تواند جریان هوای اطراف شما را افزایش دهد و در مواقعی که هوای هواپیما خفه می شود شنا را خنک کند.

قدم چهارم: در هنگام پرواز چیزی نخوانید، ممکن است فکر کنید که کتاب یا روزنامه خواندن می تواند حواس شما را از احساس بیماری پرت کند اما نگاه کردن به صفحه کاغذ در حالی که در واقعیت بدن شما در حال حرکت است می تواند حالتان را بدتر کند.

کتاب خواندن در هواپیما

قدم پنجم: با دو انگشت، داخل مچ دست خود را فشار دهید، حتی می توانید از مچ بندهایی که مخصوص بیماری های سفر هستند استفاده کنید، این مچ بندها در داخل مچ گره هایی دارید که به مچ فشارهای مداومی وارد می کند خیلی از افراد می گویند که این مچ بندها احساس حالت تهوع آن را کمتر می کند.

مچ بند

قدم ششم : قرص زنجبیل بخورید. طبق نظر دکتر استون، زنجبیل می تواند در کاهش احساس بیماری سفر به بعضی از افراد کمک کند، اما این روش معمولا برای همه جواب نمی دهد، یک کپسول ۲۵۰ میلی گرمی از آن را سه دفعه در روز، قبل و در حین پرواز بخورید، شکلات ها و نوشیدنی هایی که مزه و طعم زنجبیل دارند هم می تواند همین اثر را داشته باشد.

منبع: traveltips.usatoday.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code