بلیط هواپیما

برای سفر یک روزه به چه چیزهایی نیاز داریم؟

سفرهای یک روزه، تجربه ای جالب و هیجان انگیز برای گشتن یک منطقه هستند و علاوه بر اینکه کوتاه مدت اند، انرژی زیادی را هم به شما منتقل می کنند. اما یک روزه بودن آن، دلیلی برای همراه نبردن وسیله ای نیست و از طرف دیگر هم باید هنر سبک سفر کردن را بلد باشید و کوله و چمدان خود را با وسایل غیر ضروری بی جهت سنگین نکنید. در اینجا الی گشت به شما وسایلی که برای یک سفر یک روزه مورد نیاز است را معرفی می کند. همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:
بهترین زمان سفر به مالزی
راهنمای سفر به بلژیک

ساک مناسب برای سفر یک روزه

بهترین ساک، ساکی است که هم بتواند وسایل مورد نیاز را در خود جای دهد و هم حمل آن راحت باشد. به جز این، کوله ای که راحت تا شود و در مواقع لازم هیچ فضایی را اشغال نکند، بهترین انتخاب است. اگر وسایل شما نه آنقدر بزرگ و زیادند که نیاز به یک ساک بزرگ باشد و نه آنقدر کوچک که در جیبتان جا شود، بهترین کار داشتن کوله ای با ویژگی ها گفته شده است.

سرگرم کننده ترین لوازم سفر یک روزه

دوربین: مطمئنا یکی از لذت بخش ترین قسمت هر سفری، گرفتن چند عکس یادگاری است. درست است که می توانید این کار را با گوشیتان هم انجام دهید اما مطمئنا گرفتن عکس با یک دوربین عکاسی که فقط مخصوص این کار است، خیلی حرفه ای تر است. حتما لازم نیست یک دوربین بزرگ و گران قیمت داشته باشید، دوربین های جیبی و کوچک مثل «پوینت اند شوت سونی» هم کارتان را راه می اندازد.

کتاب خوان کیندل: درست است که باید حین سفر نه فقط از مقصد بلکه از مسیر هم لذت برد، اما خیلی وقت ها ممکن است مسیر زیبایی خاصی نداشته باشد و خسته کننده باشد بنابراین همراه داشتن یک کتاب سبک مثل کتاب خوان الکترونیکی کیندل که بتوانید در آن حجم عظیمی کتاب را بدون هیچ وزن و حجمی داشته باشید، گزینه ی خوبی است.

کیندل در سفرغذاهای مورد نیاز برای سفر یک روزه

آب: یک نوشیدنی سالم مثل آب یا آب میوه را همیشه همراهتان داشته باشید تا مجبور نشوید در مسیر بخرید. جدای از این، شاید نیاز باشد در جاهایی پیاده روی کنید بنابراین همراه داشتن یک بطری آب به دردتان می خورد.

اسنک: اسنک ها و غذاهای سبک یکی از وسایل ضروری برای سفرهای یک روزه هستند چون ممکن است وقتی نیاز به غذا داشته باشید، چیزی در دسترس نباشد.

تجهیزات مورد نیاز برای سفر یک روزه

چتر: البته برداشتن این مورد، کاملا بستگی به مقصد سفرتان و هوای آن منطقه دارد. اما فراموش نکنید چترها همانقدر که برای محافظت در برابر باران مناسبند، برای محافظت در برابر اشعه ی داغ خورشید هم می توانند کاربردی باشند.

نقشه سفر: انتخابی خوب برای جلوگیری از گم شدن در مسیر.

کرم ضد آفتاب: شاید قرار باشد مدت زیادی پیاده روی کنید بنابراین فکر خوبی است که یک کرم ضد آفتاب هم همراهتان داشته باشید. علاوه بر این، عینک آفتابی را هم برای روزهای آفتابی از یاد نبرید.

جدای از این ها، ممکن است وسایل خاصی مثل یک داروی مخصوص داشته باشید که باید مصرف کنید. بهتر است اول از همه این وسایل را در ساک تان بگذارید.

منبع: travel-made-simple.com

نکات ضروری سفر به فرانسه
نکات ضروری سفر به فرانسه
بهترین زمان سفر به دبی
بهترین زمان سفر به دبی
نکات مهمی که باید برای عکس گذرنامه بدانید
نکات مهمی که باید برای عکس گذرنامه بدانید
آشنایی با زبان بدن در کشورهای مختلف دنیا
آشنایی با زبان بدن در کشورهای مختلف دنیا