برترین مراسم و جشن های دنیا

به یاد ماندنی ترین فستیوال های جهان

وقتی صحبت از جشن و سرگرمی می شود، هیچ چیز بهتر از یک فستیوال باشکوه نمی شود و خبر خوب اینکه سرتاسر جهان پر است از این فستیوال ها که در اوقات مختلفی از سال برگزار می شوند. هر کدام از فستیوال ها از فرهنگ خاصی قدرت می گیرند و به همین دلیل است که شهرت بسیاری از آنها جهانی شده است و جای تعجب ندارد که میلیون ها نفر، چمدان خود را می بندند تا برای دیدن این فستیوال ها سفر کنند. ۵ فستیوال برتر در زیر معرفی شده است که ارزش بررسی کردن را دارد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سفری هیجان انگیز به جشنواره های برف و یخ
فستیوال سونکران تایلند جهانی شد

فستیوال ماردی گراس

۱-فستیوال ماردی گراس در نیو اورلئان

اگرچه این ماردی گراس دو هفته ای در کشورهایی مثل آلمان، برزیل و هلند هم برپا می شود هزاران نفر از سراسر دنیا که دوست دارند این فستیوال را از نزدیک ببینند، به نیو اورلئان سفر می کنند. این فستیوال، جوی کارناوال طور دارد که در آن افراد با ماسک هایی بر صورت و لباس های خاصی که در تن دارند، در خیابان رژه می روند. ماردی گراس، فرصت خوبی برای خوردن غذاهای مختلف و شاد بودن است.

۲- فستیوال سال جدید چینی در آمریکا

فستیوال و رژه ی سال نوی چینی ها در سانفرانسیسکو را شاید بتوان بزرگترین مراسم فرهنگ آسیایی تبارها در خارج از آسیا دانست. در پایان ماه ژانویه، چینی ها لباس های مخصوصشان را می پوشند و در لباس هایی به شکل اژدها وشیر و اشکال مختلف رژه می روند، فشفشه های رنگارنگ زیادی ، آسمان شهر را نورانی می کنند و بالاخره موجود مورد علاقه ی مردم یعنی همان اژدهای طلایی در خیابان ها با آداب و رسوم خاص خودشان راه میرود.

فستیوال هولی در هند

۳- فستیوال هولی در هند

هولی فستیوال معروف رنگ هاست که در هند و در اوایل فصل بهار برگزار می شود. جشن رنگ ها نمادی از پیروزی بر بدی هاست. در این فستیوال، مردم رنگ های مختلفی را به طرف هم می پاشند و رنگ های ترکیب شده با آب را در میان جمعیت و در هوا اسپری می کنند. این فستیوال به قدری مشهور است که هر ساله افراد زیادی از قسمت های مختلف دنیا به هند سفر می کنند تا شروع سال جدید را به سبک هندی ها و همراه آنان جشن بگیرند. هولی فرصت خوبی برای هیجان گم شدن در رنگهای زیباست.

۴- فستیوال پنیر کوپر هیل چرخان درانگلستان

در تعطیلات بهاری در شهر Gloucester ، انگلستان کمی دیوانه می شود! در این فستیوال، شرکت کننده ها، یک چرخ از پنیر گوسفند را که ۹ پوند وزن دارد، در یک تپه ی ۲۹۵ فوتی دنیال می کنند. گفته می شود سرعت این چرخ در جاهایی به ۷۰ مایل در ساعت هم می رسد. هنوز معمای برگزاری پشت این فستیوال مشخص نیست. جالب است بدانید هر ساله در این فستیوال، دست و پاهای زیادی برای رسیدن به چرخ شکسته می شود!

فستیوال فانوس تایوان

۵- جشنواره فانوس در شهر پینگسی در تایوان

جشنواره فانوس تایوان هر ساله در شهر پینگسی و در ماه فوریه یا اوایل ماه مارچ برگزار می شود. این فستیوال نمادی از پایان یافتن سال نوی چینی و بخشی از سنت این کشور است. در این فستیوال، آتش بازی هم انجام می شود که نمادی از دفع شر و بیماری از شهر است و بعد از آن فانوس ها به هوا فرستاده می شود که نشانه ی این است که شهر امن است و این فانوس ها، آرزوهایشان را به خدا می رسانند. تایوانی ها آرزوی خود را بر روی فانوس می نویسند و بعد آن را در هوا رها می کنند و منظره ی بسیار زیبایی بوجود می آید انگار که سیاهی آسمان با هزاران فانوس روشن شده است.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد