برخورد نزدیک با حیواناتی همیشه دور

معرفی بهترین سفرهای ماجراجویانه در حضور حیوانات

خود را برای بالا رفتن ضربان قلب تان در این برنامه های پیشنهادی طبیعت گردی و تماشای حیوانات وحشی آماده کنید. این یادداشت با اقتباس از مقاله هزار ماجراجویی بی پایان (۱۰۰۰ Ultimate Adventures) به تهیه شده است. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
در سفر به تایلند مراقب حیوانات باشیم
حمایت از حیوانات، گردشگران مسئول
panda in Lou Guan Tai

تماشای پانداهای غول پیکر از فاصله نزدیک، ژی آن ، چین (Xi’an, China)

این خرس های زیبا و سیاه و سفید، در حال مبارزه با انقراض هستند اما شما می توانید به آن ها کمک کرده و از نزدیک با پانداها در تماس باشید. در منطقه روستائی لو گوان تای (Lou Guan Tai) در فاصله ۱ ساعت و نیم رانندگی از شهر ژی آن که ارتش مشهور سفالین چین در آن قرار دارد، شما می توانید به مرکز نگهداری پانداها رفته و در نگهداری از آن ها مشارکت کرده، به آن ها غذا بدهید و محل نگهداریشان را تمیز کنید. دیدن توله پانداهای بامزه و آرام و تپل روی چوب های بامبو و تمیز کردن محل زندگی آن ها بسیار دیدنی است و ایجاد آرامش و شرایط خوب زندگی برای این جانوران دارای اهمیتی حیاتی است. زیرا در این شرایط احتمال تولید مثل آن ها بیشتر می شود. شما در طول مسیر می توانید با فرهنگ محلی چین آشنا شده و از غذاهای خوشمزه ای مثل دامپلینگ (dumplings- نوعی غذای چینی که با نام مومو نیز شهرت داشته و عبارت از گوشت، سبزیجات و ادویه پیچیده شده در خمیر برنج است که به صورت سرخ شده یا بخارپز خورده می شود) بهره مند شوید.

چگونگی بازدید : مرکز حفاظت از حیوانات Lou Guan Tai اجازه بازدید از این محل را به گردشگران نمی دهد و تنها راه ورود به این مجموعه، ثبت نام در برنامه های کمک داوطلبانه در نگهداری از حیوانات، تغذیه آن ها و تمیز کردن محوطه است. برای ثبت نام در تورهای مجری این برنامه به آدرس وب سایت www.realgap.com/china-giant-panda-conservation مراجعه کنید.

Falconry in Dartmoor National Park, Devon

شکار با شاهین های شکاری در پارک ملی دارتمور(Dartmoor National Park)، دوون(Devonانگلستان

شاهین ها سریع ترین حیوانات کره زمین محسوب می شوند. این پرنده می تواند با سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت به سمت شکارش شیرجه بزند. این پرنده به صورت فروتنانه و در عین حال با شکوه و وقار خاصی روی بازوی شما نشسته و سنگینی آن را حس خواهید کرد. این سنت قدرتمند و قدیمی دارای ۴ هزار سال پیشینه بوده و زمانی که این پرندگان روی دست شما نشسته و به چشم هایتان می نگرند، احساسی غیر قابل توصیف و قدرتمندانه خواهید داشت. گفته می شود شکسپیر در شکار با شاهین دارای مهارت زیادی بوده و شما می توانید این سنت قدیمی انگلیسی را در تپه های سرسبز دارتمور و در فضای که با وجود یک قلعه اربابی قدیمی، یادآور دوران گذشته است، تمرین و تجربه کنید. برای این کار به شما آموزش داده می شود. اما برای ترغیب شاهین خود به پرواز باید تنها دست تان را به سمت جلو هل داده و به عقب بازگردانید.

چگونگی بازدید: در فصل شکار که از اکتبر تا ژانویه است دیدن این منظره بسیار دراماتیک است که شاهین ها در برابر دیدگان شما به پرواز در آمده و به شکار طبیعی خود یعنی خرگوش ها می پردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به وب سایت www.dartmoorhawking.co.uk مراجعه کنید.

آشنایی با انواع عقرب؛ کدام نوع خطرناک تر است؟
تصاویری از ۲۰ مقصد بهاری برتر برای تماشای حیات وحش
برای حمایت از سمندر لرستانی این گونه در حال انقراض را نخرید!
گشت و گذار در حیات وحش کنیا + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code