برنامه سفر ۳ روزه به سنت‌پترزبورگ روسیه

برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ

یکی از شهرهای توریستی و البته شناخته شده گردشگری در جهان و روسیه شهر سنت پترزبورگ است. در تور روسیه، گردشگران را به دیدن این شهر با کانال آب و خطوط ساحلی اش می برند. جاذبه های بی نظیر آن را به گردشگران نشان می دهند و خلاصه برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ را به بهترین نحو اجرا می کنند. افرادی که با تور روسیه وارد سنت پترزبورگ می شوند، بهتر است که اطلاعات عمومی خود را راجع به این شهر بالا ببرند. همچنین اگر بدون تور وارد این شهر می شوید، می توانید از برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ که برای ۳ روز در مجله ی گردشگری الی گشت آماده کرده ایم، استفاده کنید.

طبعا نمی توان دقیق با این برنامه پیش رفت و اتفاقات سفر به همراه بسیاری از عوامل دیگر هستند که برنامه سفر ۳ روزه به سنت پترزبورگ شما را تحت تاثیر قرار می دهند. آنچه که در این مطلب می خوانید، تنها راهنما و شروع برنامه ریزی برای سفر به روسیه و سنت‌پترزبورگ خواهد بود.

برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ روسیه

روز اول – رسیدن به شهر و شروع بازدیدهای شهری

مطالب مرتبط:
کلیسای کازان سنت پترزبورگ، بنایی شبیه میدان سنت پیتر واتیکان
کلیسای سنت اسحاق، دومین ساختمان بلند سنت پترزبورگ
با قلب شهر سنت پترزبورگ آشنا شوید: جزیره واسیلی!

بیشتر گردشگرانی که به سنت پترزبورگ می آیند، یا با پرواز وارد این شهر می شوند و یا قطار تندرو بین دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ را سوار می شوند. در هر صورت پس از رسیدن به این شهر و مستقر شدن در هتل خود را برای گشت و گذار از جاذبه های درون شهر آماده کنید. برای رزرو هتل هم که به راحتی می توانید به سراغ رزرو آنلاین از سایت های ایرانی مانند سایت الی گشت بروید. پس از رسیدن به هتل (درون شهر سسیستم حمل و نقل عمومی یا تاکسی را پیشنهاد می دهیم)، کفش های راحتی را برای پیاده روی و گشت و گذار بر روی سنگ چین های خیابان بپوشید و بیرون بزنید.

کانال های آبی جزیره واسیلی سنت پترزبورگ-برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ
  • نکته: در برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ اگر فکر می کنید که محدودیت زمانی دارید و به تنهایی نمی توانید در ۳ روز جاذبه های این شهر را ببینید، بلیط اتوبوس های گردشگری را خریداری کنید. عموما پذیرش هتل ها برای رزرو اتوبوس های هاپ آن هاپ آف روسیه به شما کمک خواهند کرد.

یادتان باشد که باید خود را به مرکز شهر سنت پترزبورگ برسانید. مکانی که از جاذبه های ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو بوده و البته هتل های بسیاری را هم در خود جای داده است. اگر هتل خود را در مرکز شهر گرفته باشید، با کمی پیاده روی، به راحتی خود را به جاذبه های سنت پترزبورگ خواهید رساند.

میدان اسحاق مقدس سنت پترزبورگ-برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ
 بازدید از موزه ملی هرمیتاژ در برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ

قبل از رسیدن به شهر، بلیط آنلاین ورودی به موزه را حتما خریداری کنید. در این صورت اولین جاذبه و موزه ای که بایستی از آن دیدن کنید، موزه هرمیتاژ است. این موزه از ساعت ۱۰ صبح برای بازدید گردشگران باز است و اگر بلیط آنلاین داشته باشید در صف طولانی آن معطل نخواهید شد. از آثار نقاشی پیکاسو، رامبراند و داوینچی در این موزه دیدن کنید. همچنین بازدید از باغ های زیبای موزه و البته کاخ زمستانی آن را از قلم نیندازید. برای بازدید از این موزه در برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ بین ۲ تا ۳ ساعت را در نظر بگیرید.

میدان کاخ و خیابان نوفسکی

پس از آن به میدان کاخ بروید. قبل از اینکه به دیدن کلیسای نجات دهنده خون ریخته شده بروید، پیشنهاد می دهیم که در خیابان نوسفکی قدم بزنید. می توانید ناهار فست فودی در یکی از معروف ترین فست فودهای روسیه در این خیابان سفارش دهید. پس از آن جاذبه های دیگر مسکو را برای باقی روز، انتخاب نموده و از آن ها دیدن کنید. جاذبه هایی همانند کلیسای سنت نیکولاس ناوال، کلیسای کازان، کلیسای پیتر و پل و کاخ یوسوپوف از جاذبه های پربازدید گردشگران روسیه هستند. بسته به انرژی خود در روز اول سفر می توانید به دیدن هر یک از این جاذبه ها هم بروید.

موزه هرمیتاژ-برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ

روز دوم – قصر پوشکین و پترهوف

یکی از مهم ترین قصرهای سلطنتی که در شهر سنت پترزبورگ ساخته شده اند، دو قصر پوشکین و پترهوف است. بازدید از هر دوی این کاخ ها، می تواند یک روز کامل از برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ را پوشش دهد. بنابراین پیشنهاد می دهیم که این روز را تنها برای دیدن این کاخ ها برنامه ریزی کنید. ابتدا به دیدن کاخ کاترین که بنایی مربوط به قرن هجدهم میلادی است بروید. این کاخ در قصر پوشکین قرار دارد و اگر با راهنمای انگلیسی زبان همراه باشید، داستان های جالبی را درباره کاترین اول خواهید شنید. این کاخ تابستانی با باغی زیبا و عناصر باغ سازی روسی همانند پاویلیون و فضاهای عبوری غار مانند یکی از بهترین مکان ها برای گشت و گذار در زیر آفتاب گرم تابستانی است.

در برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ و عصر روز دوم به قصر پترهوف بروید.

این کاخ به دستور پیتر کبیر روسیه و در قرن هجدهم ساخته شده و معروف به کاخ ورسای روسی شده است. توری که برای بازدید از درون کاخ برگزار می شود، گردشگران را به تماشای اتاق های زیبایی مانند اتاق سلطنتی، اتاق مراسم ها، اتاق تاجگذاری و در نهایت باغ و پارک زیبای قصر که روبروی دریا قرار گرفته اند، می برند. یکی از دیدنی ترین تصاویر و کارت پستال هایی که از این قصر دیده اید، حتما نمایی از فواره های نپتون و حوض های پله ای بیرون از قصر و با نمای طلایی آن است.

سالن نقاشی ها در موزه هرمیتاژ سنت پترزبورگ-برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ

روز سوم – تجربه فرهنگ روسی

موزه هرمیتاژ تنها موزه قرار گرفته در روسیه و این شهر نیست. در برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ اگر می خواهید بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم که به دیدن دیگر موزه های شهر بروید. موزه روسی (the Russian Museum) موزه ای برای آشنایی با هنر هنرمندان روسی است. در حالی که موزه فابرژه (the Fabergé Museum) می توانید انواع و اقسام تخم مرغ های فابرژه را ببینید.

این موزه در سال های قبل یعنی سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. مشهورترین تخم مرغ هایی که در این موزه خواهید دید، آن هایی هستند که برای هدیه به الکساندر سوم، نیکولاس دوم و در کل تزارهای روسیه ساخته شده اند. گردشگرانی که به این شهر می روند، می توانند اشیای بسیار جالبی را در این موزه ببینند. در مجموع صبح روز سوم سفر خود را به دیدن موزه ها بگذرانید.

تور سنت پترزبورگ و مسکو الی گشت-برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ

در هنگام بعد از ظهر هم به سمت واسیلی سنت پترزبورگ بروید. قبل از اینکه در کروز های اطراف این جزیره شرکت کنید، به دیدن جاذبه های دیدنی درون جزیره واسیلی بروید. در این جزیره موزه قوم نگاری پیتر شما را بیشتر با فرهنگ روسیه آشنا خواهد بود.

در نهایت پس از گشت و گذار و کروز اطراف کانال های آبی جزیره واسیلی پیشنهاد می دهیم که سفر روسیه خود را با گشت شبانه در بندر استرلکا به پایان برسانید. برنامه سفر به سنت‌پترزبورگ آن هم تنها برای ۳ روز می تواند برنامه بسیار فشرده و خسته کننده ای باشد. چرا که دیدن این شهر تنها در ۳ روز، به معنی گذشتن از بسیاری از جاذبه های سنت پترزبورگ است. برای بازدید از جاذبه های این شهر باید سریع باشید.

در نتیجه اگر می خواهید که بهتر در این شهر بگردید، پیشنهاد می دهیم که برنامه سفر ۵ روزه به سنت پترزبورگ را بچینید. در این صورت زمان بیشتری برای بازدید از جاذبه ها خواهید داشت. حتی می توانید در کلاس های آشپزی غذاهای روسی که برای گردشگران برگزار می شود، شرکت کنید.

منبع: viator.com

۸ مورد از پر بازدیدترین بناهای تاریخی دنیا
۸ مورد از پر بازدیدترین بناهای تاریخی دنیا
چطور برای سفر به سوانتی و مستیا در گرجستان برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای سفر به سوانتی و مستیا در گرجستان برنامه ریزی کنیم؟
دستگاه‌ های خودپرداز در خارج از کشور
دستگاه‌ های خودپرداز در خارج از کشور
راهنمای سفر به فرانکفورت
راهنمای سفر به فرانکفورت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code