alexaa

بناهایی پرجاذبه که هر کسی آرزوی دیدنشان را دارد

امپایر استیت

شما اگر تنها یک جاذبه را بخواهید ببینید، آن کجاست؟

آیا تا به حال از خود سوال کرده‌اید که تماشای کدام یک از جاذبه های گردشگری ارزش پول خرج کردن را دارد و لازم است که حتما در عمر یک انسان تماشای این بناها به عنوان یک هدف گنجانیده شود.

از پل گلدن گیت که یک شاهکار مهندسی بی نظیر است گرفته تا زیبایی جادویی تاج محل و …  در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۸ منطقه دیدنی و پرآدرنالین گردشگری
۱۳ منظره رنگارنگ و دیدنی دنیا که نباید از دست داد

امپایر استیت، نیویورک سمیل نیویورک قدیم

وقتی از نیویورک قدیم صحبت می کنیم منظور آن مقدار از قدمت نیست که در کشورهای شرقی مثل ایران برای تمدن و تاریخ قائل هستیم.

اما ساختمان امپایر استیت به عنوان یکی از مشهورترین بناهای جهان زمانی ساخته شد که نیویورک هنوز به این عظمت و قدرت  خود نرسیده بود.

این بنا، در هنگام سخت خود رکورد مرتفع ترین ساختمان دنیا را از آن خود کرد و همین مساله برای مدتی طولانی موجب فخر و مباهات مردم آمریکا بخصوص اهالی نیویورک و جامعه مهندسی این کشور بود.

ساخت وساز این بنا در ماه مارس سال ۱۹۳۰ آغاز شد؛ اندکی بعد از بحران اقتصادی وال استریت، هنگامی که در سال ۱۹۳۱ ساخت این برج به پایان رسید، از آن جهت که پر کردن آن اصلاً کار آسانی نبود، به ساختمان امپتی (به معنای خالی) استیت معروف شد.

اگر چه در مدت زمان کوتاهی ساختمان امپایر استیت در چشم جهانیان به عنوان نماد نیویورک شناخته شد، اما تنها محبوبیت رصدخانه های آن باعث شد که از مصیبت ورشکستگی نجات پیدا کند.

 

روکامادور نمادی برای قداست مسیحی

در سال ۱۱۶۶ مومنان مسیحی دریافتند که در قبری باستانی جسدی تجزیه نشده وجود دارد، که متعلق به زاهدی مسیحی است. با این خبر آن ها به طرف روکامادور سرازیر شدند. آمادور قدیس، لویی نهم، برنارد قدیس و دومنیک قدیس از جمله کسانی بودند که به زیارت این مقبره آمدند و رونق و شکوفایی برای مدتی طولانی به این مکان آمد.

البته بعدها به خاطر کاهش بازدیدکنندگان در قرون ۱۷ و ۱۸ میلادی شهر از رونق افتاد، اما در قرن نوزدهم دوباره مورد توجه قرار گرفت. هنوز این زیارتگاه مقدس همانند یک مقصد توریستی پر طرفدار در بالای دره آلزو دارای اهمیت است. هنوز می توانید بهترین منظره پاریس را از دهکده لهوسپیتالت مشاهده کنید.

 

عبادتگاه یورک در انگستان

عبادتگاه یورک بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در اروپای شمالی است که در کنار کلیسایی به طول ۱۵۸ متر وعرض ۱۶ متر گسترده شده است.

این کلیسا مهد بزرگترین مجموعه از شیشه های رنگی است که در قرون وسطا به فراوانی استفاده می شد. واژه مینیستر معمولاً به کلیسای جامعی اطلاق می شود که راهبان به آن خدمت می کنند، اما کشیش ها همواره در خدمت عبادتگاه یورک بوده اند. اولین عبادتگاه به شکل یک کلیسای کوچک چوبی آغاز به کار کرد و برای غسل تعمید شاه ادوین در نورثومبریا در سال ۶۲۷ به کار گرفته شد. کلیساهای جامع در این محل و یا نزدیک به آن وجود داشتند؛ یکی از نمونه های این ساختمان ها که به قرن یازدهم تعلق دارد ساختمان نورمان است. ساخت مینیستر کنونی در سال ۱۲۲۹ آغاز شد و ۲۵۰ سال بعد به اتمام رسید. در جولای ۱۹۸۴، سقف قسمت جنوبی آن در آتش سوزی از بین رفت و بازسازی اش چهار میلیون دلار خرج برداشت.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد