بهترین تعطیلات ماجراجویانه

تعطیلات ماجراجویانه

ماجراجویی یکی از مهیج ترین انواع سفر است وقتی که به شوق رسیدن به شور و هیجان باروبندیل سفر می بندید تا زندگی را از یکنواختی و روزمرگی درآورید و با تجربه ماجراجویی های جدید از زندگی لذت بیشتری ببرید. شاید به دنبال سفری هیجانی و گذراندن تعطیلات ماجراجویانه باشید، مقاصد متنوعی در دنیا هستند که به ماجراجویی های خاص معروفند؛ از کوهنوردی در آتشفشان های اندونزی تا کایاک سواری در ساوت ولز، دنیا مملوء از فعالیت های هیجان انگیز است که در انتظار گردشگران اند. می خواهیم درباره بهترین تعطیلات ماجراجویانه دنیا حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

تعطیلات ماجراجویانه

هیجان ماجراجویی

دوچرخه سواری در کوهستان، نیوزلند

مطالب مرتبط:
دنیایی متفاوت برای ماجراجویی | سافاری در جنگل های ماداگاسکار
ماجراجویی هیجان انگیز در جنگل های تایلند
ماجراجویی هایی که تا قبل از ۳۰ سالگی باید امتحان کنید!

می خواهید به تعطیلات ماجراجویانه بروید و در انتخاب مقصد سفر دچار تردید هستید؟ کافیست یک بار گذرتان به شهر ساحلی کویینزتاون در نیوزلند بیفتد تا از بین این همه چشم انداز در انتخاب بهترین ماجراجویی ها دچار دودلی شوید! تپه هایی که دریاچه واکاتیپو (Wakatipu) را احاطه کرده اند در زمستان جایی عالی برای اسکی اند اما مسیرهایی بی انتهایی که در اطراف تپه ها شکل گرفته در تابستان جان می دهند برای دوچرخه سواری! در شهر می توانید به راحتی دوچرخه کرایه کنید (۷۹ دلار برای نصف روز) و از بودن در این شهر لذت ببرید.

دوچرخه سواری در کوهستان

دوچرخه سواری در جاده مرگ، بولیوی

سفر به بولیوی و دیدن جاده مرگ هم می تواند گزینه ی خوبی برای تعطیلات ماجراجویانه باشد. کمتر کسی است که اسم جاده مرگ در بولیوی را نشنیده باشد نظرتان با دوچرخه سواری در این جاده چیست؟  این جاده پیچاپیچ به دلیل چشم اندازهای رویایی اش به جاذبه ای گردشگری تبدیل شده و بیشتر کسانی که در این جاده می بینید توریست ها هستند. دوچرخه سواری در ین جاده خطرناک فقط به آدم های شجاع توصیه می شود اما هم مبتدی ها و هم کسانی که سال هاست در کوهستان دوچرخه سواری می کنند می توانند آن را امتحان کنند.

جاده مرگ

صعود به آتش فشان ها، اندونزی

نظرتان با صعود به کوه های آتش فشانی چیست؟ اسم آتشفشان شاید اول از همه ما را یاد کشورهایی مثل اندونزی بیندازد. اصلا به فوران های وقت و بی وقت توجهی نکنید صعود به آتش فشان ها یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی ها در اندونزی است. دومین آتشفشان بلند این کشور یعنی گونونگ رینجانی (Gunung Rinjani) با ارتفاع ۳۷۲۶ متر در شهر لومبوک قرار دارد و آخرین فوران آن به سال ۲۰۱۶ برمی گردد. با وجود اینکه خیلی ها این کوه را ترسناک و وهم انگیز می دانند اما در ماه های خشک سال تورهای زیادی برای صعود به این قله برگزار می شود. رسیدن به قله این آتشفشان سه روز طول می کشد اما چشم اندازهایی دیدنی دارد.

صعود به آتش فشان ها

صخره نوردی در شهر دالات، ویتنام

کشور ویتنام یکی از بهترین مقاصد دنیا برای گذراندن تعطیلات ماجراجویانه است. صخره نوردی و پایین آمدن از آبشار مجموعه ای از مهارت ها را می طلبد، صعود، صخره نوردی و شیرجه؛ به نظر ترسناک می آید اما  تجربه ای باورنکردنی ست. دالات شهری  پرهیاهو در جنوب ویتنام است که به تفریحات ماجراجویانه اش معروف است. کمپانی های زیادی در این شهر امکانات صخره نوردی ارائه می دهند اما یکی از بهترین آن ها «هایلند هالیدی» است که به غیر از تجربه ای امن و هیجان انگیز، ناهار هم می دهند.

صخره نوردی

کوهنوردی در هیمالیا، هند

هند با وسعت زیاد و جاذبه های متنوع اش همه جور ماجراجویی ها را برایتان آماده کرده است پس برای گذراندن تعطیلات ماجراجویانه جای مناسبی ست. کافیست سفری به نواحی شمالی هند ترتیب دهید تا کوهنوردی گروهی در میان کوهستان هیمالیا را تجربه کنید. در این ماجراجویی حدودا ۱۰ روزه با مردم محلی سیکیم و تعدادی اسب همراه می شوید و هر جا لازم باشد کمپ می زنید. ممکن است این کونوردی سخت به نظر برسد اما شانس این را دارید تا حداقل خودتان را به ارتفاع های بالای ۴ هزار متر برسانید. در این مسیر چالش ها و تجربه های زیادی مثل تابش آفتاب، سرما، باران و گل و لای را پشت سر می گذارید، چشم اندازهای رویایی می بینید و غذاهایی محلی را امتحان می کنید، غذاهایی که همگی بر روی هیزم درست شده اند و طعمی خارق العاده دارند. محلی هایی که در این مسیر با شما همراه شده اند راه و روش زندگی در کوهستان و فرهنگ افراد بومی این نواحی را به شما یاد می دهند.

کوهنوردی در هیمالیا

صعود به صخره ترول تونگا، نروژ

کافیست ماجراجوی واقعی باشید و یکبار چشمتان به عکس های صخره با ابهت ترول تونگا در نروژ بیفتد تا فکر صعود به این صخره در ذهنتان جرقه بزند! برای رفت و آمد این مسیر کوهنوردی ۲۲ کیلومتری، باید ۱۱ ساعت وقت بگذارید. در این مسیر از پله های سنگی بزرگ و از میان دره های برف پوشیده بالا می روید اما با به جان خریدن سختی این مسیر در نهایت به صخره ای خیال انگیز می رسید که در ۷۰۰ متری بالای دریاچه قرار دارد و با چشم اندازهای نفس گیر از شما استقبال می کند.

صعود به صخره ترول تونگا

رفتینگ، بوسنی

زیبایی های طبیعی و گنجینه های معماری بوسنی سال هاست که در زیر سایه ی جنگ ناشناخته مانده اند اما این کشور مملوء از تفریحات ماجراجویانه است. شهر موستار در جنوب این کشور جاذبه ای نمادین دارد: پلی قرون وسطایی که بر وی رودخانه نرتوا کشیده شده و می توانید بر روی آن از ارتفاع ۲۰ متری به داخل رودخانه بپرید. اما راه دیگر لمس این رودخانه زیبا، رفتینگ در میان دره های سنگی و عمیقش است. تمام امکانات مثل لباس شنا، جلیقه نجات، کیف ضد آب برای ۶ ساعت فوران آدرنالین مهیاست. در این مسیر از کنار آبشارها، چشمه های طبیعی و صخره ها می گذرید و تفریحی به یاد ماندنی را تجربه می کنید.

منبع: theguardian.com

از کدام کشورها و با چه رسومات ازدواجی دیدن کنیم؟
از کدام کشورها و با چه رسومات ازدواجی دیدن کنیم؟
بهترین موزه های رایگان دنیا
بهترین موزه های رایگان دنیا
۱۷ ساختمان گران دنیا را بشناسید (بخش اول)
۱۷ ساختمان گران دنیا را بشناسید (بخش اول)
معرفی ۱۰ مورد از مهمترین غارهای جهان
معرفی ۱۰ مورد از مهمترین غارهای جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code