دنیایی متفاوت برای ماجراجویی | سافاری در جنگل های ماداگاسکار

سافاری در ماداگاسکار

تماشای حیوانات و سافاری در میان حیات وحش روی دیگری از ماجراجویی ست که البته شاید به اندازه رفتینگ یا بانجی جامپینگ فوران آدرنالین را به همراه نداشته باشد اما در نوع خودش جالب، متفاوت و متنوع است. البته هیجان سافاری بستگی به منطقه ای دارد که برای سافاری انتخاب کرده اید مثلا کمتر کسی است که از هیجان سافاری در آفریقای جنوبی خبر نداشته باشد یا نداند پارک های ملی هند چه مقاصد بکری برای سافاری هستند. یکی دیگر از نقاط عالی برای سافاری ماداگاسکار است، سرزمینی با گونه های کمیاب که البته بعضی از آن ها هم در خطر انقراض اند. می خواهیم به سافاری در ماداگاسکار برویم و روی دیگر ماجراجویی را به تماشا بنشینیم. به نظرتان در هنگام سافاری در ماداگاسکار چه موجوداتی را می بینید؟ در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

سافاری در ماداگاسکار

سافاری در ماداگاسکار

مطالب مرتبط:
دلیل تنوع گونه‌های جانوری در جزیره ماداگاسکار
ماداگاسکار کجاست؟
دانستنی های کشوری سراسر شگفتی بنام ماداگاسکار

با شنیدن نام ماداگاسکار جزیره ای بکر و دورافتاده در ذهنمان شکل می گیرد که به زیستگاه جانوران خاص و عجیب تبدیل شده، جانورانی که به دلیل بسته بودن فضای جزیره نمونه ی آن ها را در هیچ کجای دیگر دنیا نمی توان پیدا کرد. خودتان را در میان طبیعتی بکر و حیات وحش تصور کنید می توانید این جانوران را از نزدیک تماشا کنید و محو نحوه ی خاص زندگی آن ها شوید. ماداگاسکار شبیه هیچ جای دیگر دنیا نیست پس بی جهت نیست که به خاطر زیبایی فریبنده و تنوع خارق العاده گاهی به آن قاره هشتم می گویند. درختان نخل، سواحل جنگلی، بیابان های نیمه خشک، قله های سنگ آهکی، آتشفشان ها و علفزارها چشم اندازهای جادویی این جزیره قرمز رنگ را شکل می دهند. به همه ی این جذابیت ها تنوع حیات وحش را هم اضافه کنید تا بدانید که چرا به ماداگاسکار «گالاپاگوس آفریقا» می گویند و به این جزیره به چشم یک ماجراجویی منحصربفرد نگاه می کنند.

سافاری در ماداگاسکار

ماداگاسکار برای کسانی که عاشق طبیعت و حیات وحش هستند مثل بهشت می ماند همین عامل انگیزی ای شده برای ماجراجویان تا باروبندیل ببندند و راهی ماداگاسکار شوند. شاید از اینکه در باغ وحش ها همیشه حیوانات تکراری می بینید خسته شده اید، در این صورت سافاری در ماداگاسکار شما را به تماشای متفاوت ها و منحصربفردها دعوت می کند. همینطور که سوار بر جیپ به دل جنگل زده اید جانورانی را می بینید که شاید حتی عکس آن ها را هم تا به حال ندیده باشید همه ی این حیوانات کاملا بومی ماداگاسکار هستید و تنها ماجراجویانی شانس تماشای آن ها را دارند که راهی این جزیره دوست داشتنی شوند.

سافاری

لمور |  Lemur

همین که حرف جزیره ماداگاسکار می شود خیلی ها یاد لمورها می افتند جانورانی که به همراه درختان بائوباب تبدیل به نماد این جزیره شده اند. در هیچ جای دیگر دنیا شانس تماشای این حیوان منحصربفرد را ندارید پس تا در ماداگاسکار هستید فرصت را از دست ندهید. بیشتر لمورها دارای پوزه بلند و نوک تیزی هستند که باعث شده حس بویایی قدرتمندی داشته باشند. لمورها بیش از ۶۰ گونه دارند و ۱۷ گونه از آن ها در معرض انقراض قرار دارند. ماداگاسکار گونه های متنوعی از لمورها را در خود جای داده که هر کدام از آن ها کاملا بومی این جزیره هستند. یکی از معروف ترین انواع این لمورها ایندری است که صدای فریادهای هیجان انگیزش گردشگران خسته را سر شوق می آورد. اگر زمان سافاری در ماداگاسکار را به ماه اکتبر (مهر) بیندازید می توانید با گونه های خاص لمور چشم در چشم شوید.

لمور

آی آی | Aye-aye

سافاری در جنگل های ماداگاسکار اوج هیجان است هر لحظه نگاهتان به حیوانی قفل می شود که قیافه اش شبیه هیچ کدام از جانورانی که تا به حال دیده اید نیست! یکی دیگر از این جانوران «آی آی» است، جانوری درخت زی که در میان جنگل های گرمسیری ماداگاسکار زندگی می کند و معمولا از این که پایش به زمین برسد فراری ست! برای اینکه این حیوان را از نزدیک ببینید باید زمان سافاری را به شب موکول کنید چون آی آی روزها در حال استراحت است و فقط شب ها به دنبال غذاهایی مثل میوه و شهر گل ها و گیاهان است.

آی آی

فوسا | Fossa

برای دیدن بزرگ ترین جانور گوشتخوار ماداگاسکار به جنگل های انبوه جزیره بروید. هر چند که امروز به دلیل نابود شدن زیستگاه و همینطور شکار بی رویه تعداد این جانور کم شده ولی هنوز هم دیر نشده و با تا فرصت باقی ست می توان این حیوان را دید. شکل ظاهری فوسا شباهت زیادی به گربه و میمون پوزه دار دارد و یکی از ویژگی های منحصربفرد، دم دراز آن است که بیشتر از نیمی از طول آن را تشکیل داده است، دمی که کمک می کند جانور در هنگام راه رفتن بر روی شاخه های درخت تعادل داشته باشد. یکی از هیجان انگیز ترین بخش های سافاری تماشای نحوه ی شکار این جانور است چون یکی از ماهر ترین شکارچیان حیات وحش به است و با داشتن چنگال ها و دندان های خاص می تواند در چشم بر هم زدنی شکار را به چنگ بیاورد. اما نکته غم انگیز این است که لمورها حیوانات دوست داشتنی ماداگاسکار هم  یکی از شکارهای این جانور هستند.

فوسا

مار پوزه برگی

تماشای خزندگان و حشرات هم بخشی از سافاری ست که علاقمندان به این گونه از جانوران، اشتیاق خاصی برای دیدن آن ها دارند. شاید بپرسید چرا به این مار «پوزه برگی» می گویند؟ چون بینی این مار کاملا از بدنش بیرون زده و در عین حال شکلی شبیه مار دارد. این مارها اغلب خود را از درخت آویزان می کنند و به کمک این بینی خاص به دنبال غذا می گردند.

مار پوزه برگی

مارمولک شیطان گل برگی | Satanic Leaf Tailed Gecko

در هنگام سافاری در ماداگاسکار باید به دقت تماشا کنید چون  گاهی در گوشه و کنار جانورانی هستند که شباهت زیادی به محیط اطراف دارند و به این سادگی ها به چشم نمی آیند!  یکی از این جانوران همرنگ طبیعت، «مارمولک شیطان گل برگی» است. اگر این مارمولک در جای خود بی حرکت بایستد کمتر کسی آن را تشخیص می دهد چون با برگ خشکیده مو نمی زند! حتی بر روی بدن این جانور خط هایی مثل رگبرگ های گیاه وجود دارد که شباهت آن را به گیاهان بیشتر کرده است. ظاهر خاص این مارمولک باعث می شود تا خود را از شکارچیانی مثل پرندگان و مارها در امان نگه دارد. برای تماشای این مارمولک هم باید شب را برای سافاری انتخاب کنید.

مارمولک شیطان گل برگی

شب پره کامت | comet moths

این جانور نوعی بید آفریقایی است که در جنگل های بارانی ماداگاسکار زندگی می کند. در نگاه اول طول بزرگ بال ها و البته جذابیت رنگش نظرتان را جلب می کند؛ بال ها و دم این حشره به ترتیب حدود ۲۰ و ۱۵ سانتی متر طول دارند اما برای تماشای آن فقط ۴ تا ۵ روز وقت دارد چون عمر کوتاهی دارد.

صحرای لیبی با دریاچه ای دیدنی در دل آن
صحرای لیبی با دریاچه ای دیدنی در دل آن
تصاویری دیدنی از حیات وحش در تانزانیا
تصاویری دیدنی از حیات وحش در تانزانیا
تصاویری شوکه کننده از قبایل دره اومو در اتیوپی
تصاویری شوکه کننده از قبایل دره اومو در اتیوپی
۱۲ ماجراجویی غافلگیر کننده در تونس
۱۲ ماجراجویی غافلگیر کننده در تونس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code