معرفی بهترین دانشگاه های لیتوانی

بهترین دانشگاه های لیتوانی

لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی است که هم اکنون اقتصاد رو به پیشرفت و سریعی را تجربه می کند. به همان نسبت بهترین دانشگاه های لیوانی حتی در میان برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند و در حال قرار گرفتن هستند. اگر قصد تحصیل در لیتوانی را دارید و می خواهید از نام و رتبه بهترین دانشگاه های لیتوانی مطلع شوید، این مطلب را در مجله ی گردشگری الی گشت بخوانید. این کشور در سال های اخیر، سعی فراوان داشته که جایگاه خود را در میان دیگر کشورهای جهان بهتر نماید. صنعت گردشگری آن نیز، بر اساس چنین رویکردهایی رو به بهبودی است و گردشگران توریست های بیشتری با جاذبه های گردشگری لیتوانی آشنا شده اند.

دانشجویان-در بهترین دانشگاه-های-لیتوانی
مطالب مرتبط:
چطور از فرودگاه ویلنیوس لیتوانی به مرکز شهر برویم؟
۱۵ جاذبه معروف لیتوانی
آشنایی با ۱۰ غذای معروف لیتوانی

این کشور کوچک در کنار دریای بالتیک توانسته اسم و رسمی برای خود باز کند. نه تنها سواحل زیبای آن هر گردشگری را به خود جذب می کند بلکه جنگل ها و دریاچه های بی نظیر و ریایی آن، جزو بهترین مکان ها برای طبیعت گردی و بازدید از این کشور است. اگر می خواهید که بیشتر راجع به این کشور بدانید، به دیگر لینک های درون مطلب مراجعه کنید. خوانندگانی که می خواهند از بهترین دانشگاه های لیتوانی آشنا شوند، ادامه مطلب ما را همراهی کنند. پایتخت لیتوانی، شهر ویلنیوس (Vilnius) بوده که از شهرهای قدیمی و تاریخی اروپاست. طبعا بیشتر بهترین دانشگاه های لیتوانی هم در این شهر واقع شده اند.

ورودی شیشه ای دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی از بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه ویلنیوس | Vilnius University

بزرگترین دانشگاه در لیتوانی و قدیمی ترین در میان سه کشور بالتیک (لیتوانی، لتونی و استونی)، دانشگاه ویلنیوس است. بنابراین حتما در لیست بهترین دانشگاه لیتوانی در رتبه اول قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، این دانشگاه رتبه ای میان ۴۸۱ تا ۴۹۰ را در جهان و رتبه ۲۱ را در میان دانشگاه های این منطقه (EECA) دارد. دانشگاه ویلنیوس در سال ۱۵۷۹ تأسیس شد و در حال حاضر حدود ۲۰،۹۰۰ دانش آموز و دانشجو در آن، ثبت نام کرده اند. همچنین از جمله حدود ۱۲۵۰ دانشجوی بین المللی هم اکنون در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بیش از ۱۵۰ موافقت نامه دو جانبه با موسسات تحقیقاتی دارد و در برنامه تبادل اراسموس + تبادل (the Erasmus + exchange program) می کند.

محوطه دانشگاه ویلنیوس با ساختمان های دور تا دورش-بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس | Vilnius Gediminas Technical University

این دانشگاه هم جزو بهترین دانشگاه های لیتوانی است که در پایتخت این کشور یعنی ویلنیوس قرار دارد. دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس در جهان رتبه ۷۰۱ + را داشته و در منطقه EECA رتبه آن ۴۳ است. دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده و یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی در لیتوانی است. این دانشگاه دولتی با تخصص خود در آموزش های فنی و مهندسی و با دیدگاهی نوآورانه و بین المللی هم اکنون شناخته می شود. همچنین دارای رتبه سه ستاره در سیستم رتبه بندی QS Stars (یک سرویس انتخاب برای دانشگاه ها با ۷ ستاره) است. در ضمن حداکثر پنج ستاره را برای تدریس، امکانات و نوآوری به دست آورده است.

ورودی دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس از بهترین دانشگاه های لیتوانی

سوال: EECA به چه معنی است؟

رتبه بندی دانشگاه ها یا EECA که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد در واقع دارای ۳۰۰ دانشگاه برتر در منطقه ای مشخص است. این منطقه شامل کشورهای اروپایی ادغام شده و آسیای مرکزی (EECA) است و براساس روشی مشخص هر دانشگاه را بر اساس ۱۰ شاخص بررسی نموده و به آن ها رتبه ای معین را اعمال می کند. از فاکتورها و عواملی که در این بررسی ها مهم بوده و سنجیده می شود می توان به اعتبار آکادمی و کارفرماها، تاثیر تحقیقات دانشگاهی و درصد بین المللی آن اشاره کرد.

دانشگاه تکنولوژی کاوناس | Kaunas University of Technology

در دیگر شهرهای لیتوانی به جز پایتخت (ویلنیوس) هم بهترین دانشگاه های لیتوانی پیدا می شوند. لازم نیست که تنها به پایتخت اکتفا کنید. شهر کاوناس دومین شهر پرجمعیت و بزرگ لیتوانی است که دانشگاه های مناسبی حتی برای دانشجویان بین المللی دارد. دانشگاه تکنولوژی کاوناس در جهان رتبه ۷۰۱+ و در EECA (کشورهای اروپایی ادغام شده و آسیای مرکزی) رتبه ۵۱ ام را دارد. همچنین این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های تکنیکال در میان ایلت های بالتیک (سه کشور معروف این منطقه) است. تعداد دانشجویان آن ۱۰۹۰۰ دانشجو بوده که در ۱۵۶ برنامه مختلف مشغول به تحصیل و پژوهش هستند. در این میان تعداد ۶۲ رشته، واحد و برنامه درسی آن ها به انگلیسی ارائه می شود.

نمای شیشه ای دانشگاه تکنولوژی کاوناس از بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه ویتاوتاس مگنوس | Vytautas Magnus University

این دانشگاه هم در شهر کاوناس قرار گرفته است. رتبه جهانی آن، در میان دیگر دانشگاه های جهان ۷۰۱+ بوده و در EECA در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ رتبه ۷۷ ام را به خود اختصاص داده بود. سال تاسیس دانشگاه ویتاوتاس مگنوس به سال ۱۹۲۲ میلادی بر می گردد. منتها در سال ۱۹۸۹ دوباره بازسازی و ارتقا یافت. دانشگاه ویتاوتاس مگنوس در سال ۱۹۸۹ مجددا رشته ها و برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را توسعه داد و تنها دانشگاهی در لیتوانی  است که تمرکز خود را بر روی هنرهای آزاد گذاشته است. بنابراین کسانی که می خواهند در رشته های هنری به ادامه تحصیل در لیتوانی بپردازند می بایست برای این دانشگاه اقدام کنند.

کتابخانه دانشگاه ویتاوتاس مگنوس از بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه کلایپدا از بهترین دانشگاه های لیتوانی | Klaipeda University

رتبه این دانشگاه در EECA 121 تا ۱۳۰ متغیر بوده و در شهر بندری کلایپدا واقع شده است. هم اکنون حدود ۳۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و ۵۵۰ مدرس و استاد دارد. دانشگاه کلایپدا را می توان از بهترین دانشگاه های لیتوانی دانست. چرا که در ۱۱ رشته دانشگاهی مقطع دکتری را ارائه می دهد و تاکنون توانسته ۶۰ پروژه و برنامه را در طول سال به اجرا در آورد. از جمله همایش ها و جشنواره های علمی که در این دانشگاه برگزار می شود، می توان به هفته بین المللی تدریس و کارکنان اداری اشاره کرد. ششمین دوره این هفته که به زبان انگلیسی نیز برگزار می شود، از تاریخ ۶ ام ماه می در سال ۲۰۱۹ تا تاریخ ۱۰ ام است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۱ به عنوان دانشگاهی خصوصی تاسیس شد. دانشگاه کلایپدا دوره های آموزشی و برنامه هایی را به منظور رسمیت شناختن مدارک تحصیلی عالی مانند لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد و مدرک دکتری در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

این دانشگاه ۲۸ ساله، دارای سیاست پذیرش انتخابی بوده که براساس آزمون های ورودی و مدارج علمی و نمرات تحصیلی گذشته دانش آموزان، آن ها را پذیرش می نماید. این میزان پذیرش ۷۰ تا ۸۰ درصد است. بنابراین شانس بالایی در پذیرش این دانشگاه خواهید داشت. دانشجویان بین المللی هم می توانند برای این دانشگاه، درخواست ثبت نام و پذیرش دهند.

محوطه سرسبز و ساختمان های قرمز دانشگاه کلایپدا از بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه شیاولیای | Siauliai University

از بهترین دانشگاه های لیتوانی بوده که حدود ۷۱ سال پیش یعنی در سال ۱۹۴۸ تاسیس شده است. این دانشگاه دولتی در یکی دیگر از شهرهای بزرگ لیتوانی به نام شیاولیای (Siauliai) قرار دارد. این دانشگاه را می توان از دانشگاه هایی با اندازه ای کوچک و تعداد دانشجویی به اندازه ۹۰۰۰ تا ۹۹۹۹ نفر دانست. بیشتر رشته های تحصیلی و مدارک ارائه شده در اینجا همانند بهترین دانشگاه های لیتوانی است. مدارک و مدارج عالی تحصیلی مانند مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد و دکتری است. پذیرش این دانشگاه بر طبق آزمون هایی است که از دانشجویان می گیرد و البته توجه به مدارج علمی و نمره های مقاطع قبلی دانشجو است. دانشجویان بین المللی هم به راحتی می توانند برای این دانشگاه در شهر زیبای شیاولیای درخواست پذیرش دهند. رشته های هنری تا کارشناسی ارشد، اقتصاد تا دکتری، بان و فرهنگ تا کارشناسی ارشد، مهندسی و علوم و تکنولوژی تا مقطع ارشد در اینجا تدریس می شود.

نمای ساختمان دانشگاه شیاولیای از بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه میکولاس رومریس | Mykolas Romeris University

از بهترین دانشگاه های لیتوانی در پایتخت این کشور بوده که از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی آن محسوب می شود. از گزینه های خوبی که این دانشگاه برای دانشجویانش دارد، وجود دانشکده و شعبه ای در شهر کاوناس است. این دانشگاه از طرف وزارت آموزش و فنون لیتوانی شناخته می شود. تعداد دانشجویان این دانشگاه بین ۲۰ هزار تا ۲۴۹۹۹ نفر بوده و دانشجویان مختلف از سراسر دنیا را پذیرش می کند. در این دانشگاه می توانید مدارج بالای تحصیلی را مانند لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری را بخوانید. بیشتر ۶۰ تا ۷۰ درصد افرادی که برای این دانشگاه اقدام می کنند می توانند پذیرش آن را دریافت کنند. رشته های هنری تا دکتری، اقتصاد و علوم و تکنولوژی در اینجا تدریس می شود.

نمای ورودی دانشگاه میکولاس رومریس از بهترین دانشگاه های لیتوانی

دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی | Lithuanian University of Health Sciences

دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی در سال ۱۹۲۲ به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی عمومی اس تاسیس شده است که در محیط شهری شهر کوچک کاوناس واقع شده است. این دانشگاه رسمیت و اعتبار خود را از وزارت آموزش و پرورش و فنون لیتوانی دریافت نموده است. این دانشگاه دوره های آموزشی و برنامه های آموزشی را برای به رسمیت شناخته شدن در رشته های تحصیلات عالی مانند مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی و مدرک دکتری و در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد. این موسسه آموزش عالی ۹۷ ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است.

دامنه پذیرش این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های لیتوانی  ۶۰ تا ۷۰ درصد است که این دانشگاه و موسسه را را به عنوان یکی از بهترین موسسه ها و دانشگاه ها در این کشور انتخاب می کند. دانشجویان بین المللی هم می توانند برای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی درخواست دهند. رنگ مخصوص به این دانشگاه رنگ آبی و خاکستری است.

منبع: ۴ icu.org

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code