بهترین دانشگاه های مکزیک برای تحصیل

بهترین دانشگاه های مکزیک

کشور مکزیک را به خاطر تنوع و تقابل فرهنگی که دارد می شناسند. جاذبه های گردشگری مکزیک در کنار، تفریحات فراوانی که برای گردشگران و مردم بومی اش وجود دارد، سفر به مکزیک را در اولویت برنامه سفر بسیاری از گردشگران قرار داده است. در این میان بسیاری از جوانان با هدف تحصیل در این کشور می خواهند راجع به بهترین دانشگاه های مکزیک تحقیق کنند و بیشتر با دانشگاه های این کشور آشنا شوند. شمار دانشجویان این کشور در شهرهای مختلف و بزرگ آن همانند مکزیکو سیتی بالا بوده و توانسته از سرتاسر جهان دانشجویان بین المللی فراوانی را به خود جذب نماید. مجله ی گردشگری الی گشت شما را با بهترین دانشگاه های مکزیک که بیشتر آن ها در شهر مکزیکو سیتی قرار دارد آشنا می نماید.

با بهترین دانشگاه های مکزیک آشنا شوید

دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو | Universidad Nacional Autónoma de México

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری «پاچوکا»، شهر رنگین کمانی مکزیک!
همه چیز در مورد «تاکو»، مشهورترین غذای مکزیکی!
راهنمای سفارت مکزیک و اخذ ویزای این کشور

رتبه اول را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک داده اند. دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو یا به طور مخفف (UNAM) در ۴ گزینه توانسته اولین در مکزیک باشد. این دانشگاه در زمینه های مختلف مانند آکادمی و رتبه استاتیدش بسیار مطرح بوده و حتی در جهان رتبه و جایگاه ۱۱۳ را از آن خود نموده است. این دانشگاه در سال ۱۹۱۰ تاسیس شده و هم اکنون بیش ا ۳۴۶۷۳۰ تعداد دانشجو دارد. بیشتر این دانشجویان در سطوح و مدارج بالای مشغول به تحصیل هستند. محوطه و سایت این دانشگاه جزو میراث فرهنگی یونسکو بوده و بسیار زیباست. این منطقه تاریخی به خاطر قدمت و سنت های مکزیک و ادغام آن ها با معماری و هنر مدرن بسیار مشهور و شناخته شده است. همچنین این دانشگاه و محوطه تاریخی اش یکی از جاذبه های گردشگری مکزیک نیز محسوب می شود.

بسیاری از رشته های تدریس شده در دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو آن را در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار داده است. رشته هایی مانند هنر و طراحی، مطالعات توسعه یافته، کلاسیک، مهندسی معدن، قانون، زبان های مدرن و غیره در این جایگاه قرار دارند.

دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو-بهترین دانشگاه های مکزیک

دانشگاه تکنولوژی دو مونتری | Tecnológico de Monterrey

اگر به شمال شهر مکزیکو سیتی بروید، به دومین دانشگاه در میان دانشگاه های مکزیک می رسید. دانشگاه تکنولوژی دو مونتری یا به طور مخفف (ITESM) توانسته جایگاه دوم را در این کشور به خود اختصاص بدهد. همچنین در میان برترین دانشگاه های جهان به طور مداوم در حال پیشرفت و بهبود جایگاه بوده است. به گونه ای که هم اکنون در جایگاه ۱۷۸ جهانی قرار دارد. دانشگاه تکنولوژی دو مونتری در سال ۱۹۴۳ تاسیس شده است و به سرعت در طی سال های ۱۹۶۰ توسعه یافت. هم اکنون حدود ۳۱ دانشکده و محوطه در ۲۵ شهر مکزیک دارد. براساس تقسیم بندی و رتبه بندی سال ۲۰۱۹ برای تحصیلات تکمیلی در مکزیک این دانشگاه توانسته در رتبه دوم بهترین دانشگاه های مکزیک قرار بگیرد.

دانشگاه تکنولوژی دو مونتری-بهترین دانشگاه های مکزیک

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک | Instituto Politécnico Nacional

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک با نام مستعار و مخفف (IPN)، سومین جایگاه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک از آن خود نموده است. این دانشگاه همچنین یکی از بهترین ها در جهان بوده و توانسته رتبه ای متغیر میان ۶۵۱ تا ۷۰۰ را در میان برترین دانشگاه های جهان به دست آورده است. این دانشگاه ای بزرگ ترین دانشگاه های مکزیک بوده که حدود ۱۷۱۰۰۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و در شهر مکزیکو سیتی قرار دارد. با این حال اگر چه ساختمان اصلی این دانشگاه در این شهر قرار دارد اما هم اکنون در ۲۲ شهر از کشور مکزیک موسسات تحقیقاتی و امکانات فراوان دارد. دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک جایگاه دوم در مکزیک را برای شاخص های اندازه گیری مقالات در هیات علمی و مشارکت های پژوهشی بین المللی دریافت می کند و همچنین در آخرین رتبه بندی موضوعی در بین بهترین رشته های جهان برای رشته های مهندسی و فنی و علوم زندگی قرار گرفته است.

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک-بهترین دانشگاه های مکزیک

دانشگاه اتونوما متروپولیتن | Universidad Autónoma Metropolitana

در ادامه معرفی بهترین دانشگاه های مکزیک در سال ۲۰۱۹ نام دانشگاه اتونوما متروپولیتن یا (UAM) قرار دارد. چهارمین دانشگاه برتر مکزیک بوده که در جهان توانسته رتبه متغیری بین ۷۵۱ تا ۸۰۰ را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از پایدارترین و با ثبات ترین دانشگاه ها در این کشور بوده است. همچنین در سال ۱۹۷۴ با ارائه مدارک بالای تحصیلی همانند کارشناسی ارشد در رشته مهندسی محیط زیست توانست اولین موسسه در این زمینه باشد. رشته های هنری و طراحی در دانشگاه اتونوما متروپولیتن جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان هستند.

دانشگاه-اتونوما-متروپولیتن-بهترین دانشگاه های مکزیک

دانشگاه آیبروامریکانا | Universidad Iberoamericana

پنجمین جایگاه و رتبه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک دارد. در جهان نیز توانسته به طور متغیر جایگاهی میان رتبه ۷۰۱ تا ۷۵۰ را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از هشت دانشگاه مسیحیان مکزیک در شهر مکیزکو سیتی است و توانسته در رشته های دانشگاهی و تحقیقاتی مکان برجسته ای را از آن خود نماید. هم اکنون حدود ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه آیبروامریکانا مشغول به تحصیل هستند و در مجموع ۳۴ رشته در دوره کارشناسی و ۳۹ برنامه فارغ التحصیلی در سال دارد. همچنین بیش از ۲۰۰ مدرک دیپلم افتخار را ارائه می دهد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۳ تاسیس شده و هم اکنون در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی، تجارت و علوم اقتصادی، زبان و فرهنگ، پزشکی و علوم پزشکی و مهندسی مدرک دکتری را ارائه می دهد. رشته های علوم و تکنولوژی در این دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه پیدا می کنند.

دانشگاه آیبروامریکانا-

انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو | Instituto Tecnológico Autonomo de México

اگر به شهر مکزیکو سیتی بازگردید، شما را با یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مکزیک آشنا می نماییم که توانسته رتبه ششم را در این کشور از آن خود نماید. انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو یکی از برترین دانشگاه های این کشور است که در جهان نیز جایگاه متغیری مابین ۶۵۱ تا ۷۰۰ را در طی این سال ها به دست آورده است. این دانشگاه در سال ۱۹۴۶ تاسیس شده و در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی مدرک دکتری را هم ارائه می دهد. از دیگر رشته های این دانشگاه، رشته های علم و تکنولوزی و تجارت و علوم سیاسی تا مقطع کارشناسی ارشد هستند.

منبع: topuniversities.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code