بلیط هواپیما

بهترین دانشگاهای هند برای تحصیل کدامند؟

بهترین دانشگاه های هند

سرزمینی که با همه ویژگی های فرهنگی اقتصادی و اجتماعی که دارد جذابیت های خاص خودش را هم دارد. بله هند! امروز قصد داریم به شما علاقمندان ادامه تحصیل در دانشگاه ۱۰ تا از بهترین دانشگاه های هند را در نقاط مختلف این شبه قاره به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید تا با برترین ها آشنا شوید.دانشگاه برتر این کشور را در نقاط مختلف این شبه قاره به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید تا با برترین ها آشنا شوید.

هند

رتبه سیستم آموزشی هند

مطالب مرتبط:
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان
بهترین دانشگاه های روسیه

هند از نظر سیستم آموزشی در رتبه دوم قرار دارد و از این نظر در دنیای علم دانش جایگاه قابل توجهی دارد این کشور با در بر داشتن شبکه گستره ای از تمام مقاطع تحصیلی از مقطع کارشناسی تا تحصیلات تکمیلی و بالاتر و همچنین در تمامی زمینه ها و حوزه های علوم گوناگون بستر بسیار مناسبی برای دوستداران ادامه تحصیل است. بویژه متقاضیان دانش روز یعنی فناوری اطلاعات و همچنین رشته های مهندسی و علوم پایه. در ادامه به ترتیب به بهترین دانشگاه های هند اشاره می شود. گفتیم که وجود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی متعدد با کیفیت آموزشی و تحصیلی عالی و خدمات برتر جهت اقامت هند را در هند را در رده دوم قرار داده و حدود ۴۴ دانشگاه با بهترین کیفیت برای ادامه تحصیل دانشجویان سراسر جهان در این سرزمین باستانی وجود دارد که جزء  ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا می باشد و بر پایه رتبه بندی BRICS قرار گرفته‌اند. می توان گفت بهترین دانشگاه های هند به ترتیب از این قرار است:

دانشگاه هند
  • موسسه فناوری بمبئی یا IIT از نخستین مراکز آموزشی بود که با حمایت های سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، یونسکو، شکل گرفت و در هند از نظر دانش فناوری در جایگاه دوم قرار دارد و از برترین و مهم ترین مراکز علمی آموزشی در زمینه مورد نظر می باشد. این مرکز علمی پایتخت هند به دلیل تحقیقات و پژوهش های معتبر انجام شده در زمینه مهندسی در سراسر دنیا از شهرت خوبی برخوردار می باشد.
  • مؤسسه فناوری چنای هند در زمینه علوم انسانی و طبیعی خدمات آموزشی و علمی به دانشجویان ارائه می دهد. یکی از مزیت های این دانشگاه این است که دوره‌های مشترک دکتری از طریق همکاری با هسایر دانشگاه های دیگر نقاط دنیا من جمله دانشگاه ملی سنگاپور برگزار می شود.
  • . موسسه فناوری کانپور هند که با هدف انجام تحقیقات پایه ای و ارائه آموزش عالی در حوزه فناوری اطلاعات بوسیله دولت پایه گذاری شد. این دانشگاه که به سبب فعالیت های علمی کارکنان آن تا کنون جوایز ملی و بین المللی متعددی را بویژه در سال های اخیر به دست آورده دارای اعتبار حاءز اهمیتی می باشد. جوایزی مانند گوئدل، جایزه فالکرسن و جوایز آکادمی ملی هندوستان.
  • دانشگاه دهلی در حوزه علوم اجتماعی، هنر و همچنین مباحث فنی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات علمی آموزشی ارائه می‌دهد. آن طور که از قرائن بر می آید این دانشگاه روابط تنگاتنگی با مقامات دولتی هند داشته و در حقیقت به نوعی دانشگاهی وابسته به دولت می باشد تا انجا که ریاست این دانشگاه با معاون ریاست جمهوری هند می باشد.
سیستم آموزش هند

انستیتو فناوری دهلی هند، این مرکز بصورت تخصصی دوره‌های آموزش عالی علمی و فناوری را ارائه می دهد و تنها به این زمینه فعالیت خود را محدود کرده است. هر سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن برگزار می شود. آن چه که این دانشگاه تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات را از سایر داشگاه های کشور متمایز کرده  رویکرد ویژه‌ به پژوهش‌های علمی وزین در سطح پیشرفته و ارائه کار هایی علمی می باشد و سیاست اصلی و کلی دانشگاه متمرکز شدن بر شناسایی و رفع مشکلات و نیازهای منطقه‌، هند و جهان می باشد.

  • دانشگاه آنا، که از مجموع وجود چندین کالج فنی مهم در کنار هم چنای هند بوجود آمده و در این مرکز دانشگاهی کلاس های دوره‌های گوناگون علوم کاربردی، رشته‌‌های مهندسی، فناوری اطلاعات برگزار می گردد.
  • مرکز علمی فناوری کاراگپور در هند با رویکرد آموزش علاقمندان و دانشجویان در حوزه کارآفرینی و نوآوری فعالیت گسترده علمی را ارائه می دهد. زمینه های آموزشی و تحصیلی این دانشگاه قانون، مدیریت، علوم و فناوری می‌ باشد.
  • دانشگاه مانیپال در بنگلور، منگالور و دبی از شهرهای هند با سه پردیس دانشگاهی که دایر کرده از نظر جذب تعداد دانشجو و کارمندان دانشگاهی آمار بسیار بالایی را دارد. در این دانشگاه به صورت تخصصی به علومی مانند مدیریت، معماری، پزشکی و دندانپزشکی و مهندسی پرداخته می شود.
بمبئی

در پایان باید گفت با وجود تعدد و تنوع بسیار زیاد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در هندوستان شکی نیست که برخی از آن ها از جایگاه و اعتبار برتر و بالاتری از نظر کیفیت آموزشی، هیات علمی و زیر ساخت برخوردارند که چنان که شاهد بودید بطور اخص به تعدادی از آنها در بالا اشاره شد تا جایی که در بین کشورهای قاره آسیا از هند ۸ دانشگاه آوازه و اعتبار جهانی دارد. در این بین جایگاه ۳۸ آسیا از آن موسسه فناوری هندوستان می باشد که از ۱۰۰ امتیاز موفق به کسب ۷۴٫۵ شده است و در هند از برترین دانشگاه ها به حساب می آید. انستیتو فناوری هندوستان در شهر بمئی دارای رتبه ۴۱ در آسیا و امتیاز ۷۱٫۸، در جایگاه دوم و انستیتو فناوری هندوستان در کانپور با رتبه ۵۲ در آسیا و با امتیاز ۶۶٫۱  در سومین جایگاه از نظر اعتبار علمی قرار دارند. به علاوه، این دانشگاه در رتبه بندی تایمز که در سال ۲۰۱۳ برای قاره آسیا انجام شد با کسب امتیاز ۴۰٫۶ رتبه ۳۳ آسیا را به دست آورده است. موسسه فناوری هندوستان در مَدرَس در جایگاه چهارم قرار دارد و رتبه آن ۵۳ در آسیا با امتیاز ۶۶ می باشد. موسسه فناوری در خاراگپور که در رتبه بندی تایمز در آسیا افتخار رتبه ۳۰ با امتیاز ۴۱٫۶ را دارد، رتبه پنجم دانشگاه های هندوستان را داراست جایگاه ۶۰ در آسیا قرار دارد و امتیاز آن ۶۳٫۶ است. این دانشگاه خود کند. موسسه فناوری رورکی دارای رتبه ۶  و جایگاه ۷۰ در آسیا و امتیاز ۵۸٫۹ می باشد. مرکز آموزشی فناوری هندوستان در گوواهاتی صاحب رتبه ۷ و جایگاه ۹۵ در آسیا و امتیاز ۵۱٫۴ می باشد. و انستیتو فناوری اطلاعات هندوستان در الله آباد رتبه ۸ را داراست. با الی گشت بهترین را انتخاب کنید.

تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون مدرک زبان، کنکور و ارزان!
تحصیل در دانشگاه های مالزی بدون مدرک زبان، کنکور و ارزان!
بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
بهترین دانشگاه های فیلیپین برای تحصیل
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
از دانشگاه های برتر اتریش چه می دانید؟
صفر تا صد آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا
صفر تا صد آزمون بین‌المللی آیمت ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code