بهترین دیدنی های کامبوج که عاشقشان خواهید شد!

دیدنی های کامبوج | Cambodia Attractions

کشور بی نظیر کامبوج، پر از فعالیت های متنوع و هیجان انگیز، متناسب با هر شخصی است که از آن بازدید می کند. از بناهای تاریخی آن گرفته تا فرهنگ و میراث غنی، جاذبه های طبیعی و حیات وحش کمیاب، این کشور همه چیز را برای به یادمندنی شدن در خودش دارد. با  اینکه دیدنی های کامبوج بسیار زیاد هستند که در یک متن جا نخواهند شد، اما الی گشت در ادامه برای شما برخی از بهترین دیدنی های کامبوج را آورده است. با ما همراه باشید:

دیدنی های کامبوج

۱- پارک باستان شناسی انگکور وات | Angkor Wat Archaeological Park

مطالب مرتبط:
طلایی ترین بنای کامبوج، کاخ سلطنتی پنوم پن
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کامبوج

این سایت تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و با مساحت بیش از ۴۰۰ کیلومتر مربع، دارای صدها بنا و ساختمان تاریخی و مذهبی است که قدمتشان به دوره امپراطوری خمر می رسد. برخی از بناهای مشهور آن از جمله انگکور وات، بایون و تاپروم هستند که دیدن آن ها صد در صد پیشنهاد می شود.

پارک باستان شناسی انگکور وات

۲- کاخ سلطنتی | The Royal Palace

کاخ سلطنتی به لطف سقف طلایی پر زرق و برق خود، به عنوان محل اقامت رسمی پادشاه سیهامونی استفاده می شد و برای بازدید عموم بسته است. با این حال می توانید از سالن تخت سلطنتی و ساختمان های اطراف آن و همچنین سیلور پاگودا بازدید کنید و همچنین پیشنهاد می شود که باغ های استوایی اطراف آن قدم بزنید. مطمئن باشید که این مورد از دیدنی های کامبوج را فراموش نخواهید کرد.

کاخ سلطنتی کامبوج

۳- پنوم کولن | Phnom Kulen

پنوم کولن یا کوه کولن در استان سیم ریپ (Siep Reap) واقع شده و یک سفر یک روز فوق العاده خواهد بود. این جاذبه همچنین به عنوان یک پارک ملی شناخته شده است و مکان محبوبی در دوره خمر بوده که جشن و آیین های باستانی را در آن جشن می گرفتند. در این منطقه می توانید دو آبشار دوست داشتنی ببینید که در آبریز آن شنا کردن توصیه می شود. همچنین در اطراف بخش هایی برای پیک نیک موجود است که یک روز پر از آرامش را تجربه کنید.

پنوم کولن

۴- مرکز پروانه بانتئی سری | Banteay Srei Butterfly Centre

این مرکز که در سیم سیپ واقع شده، بیش از ۳۰ گونه پروانه کامبوجی دارد که آن را بزرگترین مرکز بسته پروانه در جنوب شرقی آسیا کرده است. زمانی که شما از این جاذبه بازدید می کنید، می توانید در مورد پرندگان اطلاعات خوبی کسب کنید، سپس کرم های ابریشمی را ببینید که هنوز پروانه نشده اند، پروانه های جوان و در نهایت پروانه های بالغ را مشاهده کنید.

مرکز پروانه بانتئی سری

۵- موزه لندماین کامبوج | Cambodia Landmine Museum

یکی دیگر از دیدنی های کامبوج موزه جنگ افزارها است که نتیجه کار خستگی ناپذیر یک قربانی به نام آکی را (Aki Ra) است که در زمینه عملیات عظیمی برای رهایی کشور از مواد منفجره جنگ کار کرده است. موزه، که نزدیک به مرکز پروانه ها است، مجموعه ای از مین، خمپاره و سلاح های دیگر را در اختیار دارد و همچنین داستان برخی از قربانیان بی شماری کشور را بازگو می کند.

موزه لندماین کامبوج

۶- مرکز نجات حیات وحش پنوم تامائو | Phnom Tamao Wildlife Rescue Center

عاشقان طبیعت خود را در یکی دیگر از دیدنی های کامبوج غرق خواهند کرد، جایی که حیوانات نجات یافته از چنگال شکارچیان و معامله گران غیرقانونی توسط اتحادیه حیات وحش به سلامتی پرورش داده می شوند. حیوانات این مجموعه شامل فیل، میمون، ببر و خرس خورشید هستند. تورهای پشت صحنه این مجموعه نیز موجود است.

مرکز نجات حیات وحش پنوم تامائو

۷- سایت باستان شناسی سامبور پری کوک | Sambor Prei Kuk

مجموعه ای از ۵۰ بنای مذهبی که بین پنوم پن و سیم ریپ در استان کامپونگ توم واقع شده، اخیرا به عنوان سومین جاذبه در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. پایتخت باستانی سامبور پری کوک به برخی از اولین معماری های کشور بر می گردد و در حال حاضر دور از مردم کامبوج واقع شده است.

سایت باستان شناسی سامبور پری کوک

۸- سیرک کامبوج | Phare, the Cambodian Circus

با شرکت در این سیرک می توانید اجراهای حیرت انگیزی که با تئاتر، موسیقی، حرکات آکروباتیک و سیرک مدرن مخلوط است را مشاهده نمایید. این سیرک هنر سیرک مدرن را با افسانه های قدیمی خمر ترکیب کرده و بسیار جالب توجه است. اجرای برنامه های این سیرک بسته به فصل به صورت روزانه در سیم ریپ و دو یا سه بار در هفته در بتاتبامگ انجام می شود.

سیرک کامبوج

۹- کوه بوکور، کامپوت | Bokor Mountain, Kampot

قله بوکور که حدودا ۷۲ کیلومتر از شهر کامپوت فاصله دارد، رویای هر دوچرخه سواری است، چرا که تنها توسط موتورسیکلت یا ماشین در دسترس است. آبشار پوپوکویل در این کوه واقع شده و همچنین یک مجسمه بزرگ، ایستگاه ترک شده بوکور هیل و کلیسای متروکه از دیگر دیدنی هایی است که در این کوه وجود دارد. شما با بازدید از این مورد از جاذبه های کامبوج مطمئن باشید که مناظر حیرت انگیز و هوای خنک آن را فراموش نخواهید کرد.

کوه بوکور، کامپوت

۱۰- بازار خرچنگ، کپ | Crab Market, Kep

غذای محبوب کامبوج که از فلفل کامپوت و خرچنگ ساخته شده، در شهرستانی کنار دریا متولد شد. پیشنهاد می شود که به این بازار بروید و یک تجربه متفاوت داشته باشید. می توانید در کنار دریا، مردمی را تماشا کنید که به داخل آب رفته و سبدی در دست دارند تا بتوانند یک غذای تازه برای شما آماده کنند.

بازار خرچنگ، کپ

۱۱- قطار بامبو، باتامبانگ | Bamboo Train

شایعاتی در چند سال گذشته در مورد قطع استفاده از قطار مشهور بامبو منتشر شده است. با این حال، اخیرا تأیید شده است که راه آهن مورد استفاده در این قطارها بازسازی خواهد شد. در این سفر منحصر به فرد می توانید یک مسیر هفت کیلومتری را در قطار بامبو یا نوری (Norry)، که یک قاب چوبی متصل به یک موتور است را طی کیند. قطار بامبو می توانید با سرعت ۱۵ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

قطار بامبو، باتامبانگ

۱۲- کوه داچ | Koh Dach

یکی دیگر از دیدنی های کامبوج، کوچ داچ است. این جزیره کوچک، یک مسیر دریایی کوتاه از پنوم پن اما در فاصله زیادی از پایتخت پر سر و صدای قرار دارد. کوه داچ، که به عنوان جزیره ابریشم شناخته می شود، به ابریشم بافی اش که با تکنیک های باستانی انجام می گیرد، مشهور است.

کوه داچ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد