بلیط هواپیما

بهترین زمان برای سفر به سئول کی است؟

بهترین زمان سفر به سئول

شهر سئول در کشور کره جنوبی یک شهر چهار فصل است که تفاوت فصل ها در آن کاملا احساس می شود. هر یک از این فصل ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و می توانند برای دسته خاصی از گردشگران جذاب باشند. بسته به این که شما به دنبال کسب چه تجربه ای هستید و می خواهید در حین اقامتتان چه تجربیات جدیدی را به دست آورید باید زمان متفاوتی را انتخاب کنید. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید ادامه با الی گشت همراه شوید تا بهترین زمان سفر به سئول را برای خودتان مشخص کنید.

بهار

فصل بهار

مطالب مرتبط:
جذاب ترین فستیوال های سئول را اینجا ببینید
چرا محله ایتاون سئول سمبل تنوع است؟!
تماشایی ترین کاخ کره، چانگ دیوک گونگ سئول

فصل بهار در شهر سئول از اواسط ماه مارس (نزدیک به همان فروردین خودمان) آغاز می شود و تا ماه جولای ادامه دارد. در این فصل هوا نسبتا معتدل است و نزدیک به ۷ روز در ماه باران می آید. در ابتدای بهار هوا سردتر است و حدود ۵ درجه سانتیگراد است اما هرچه به فصل تابستان نزدیک می شود هوا گرم تر می شود و کم کم تا میانگین دمای ۲۲ درجه افزایش می یابد. در ماه مارس گل های وحشی در سراسر شهر سئول شروع به رویش می کنند و دسترسی به مسیرهای کوهستانی کم کم قابل دسترسی می باشد. در این ماه فستیوال ماراتن بین المللی سئول نیز برگزار می شود.

اما یکی از زیباترین دیدنی های شهر و بهترین زمان سفر به سئول برای علاقه مندان به طبیعت اواسط ماه آوریل است در این ماه شکوفه های گیلاس گل می کنند و سراسر خیابان ها را در می پوشانند البته فستیوال گل های بهاری Yeouido Spring Flower بهترین مکان برای تماشای شکوفه ها است و سراسر مسیر با شکوفه های سفید و صورتی پوشانده شده است.

ماه مه هوا بسیار دلپذیر می شود و بهترین زمان سفر به شهر سئول است. در این ماه افتاب در آسمان شهر پدیدار می شود و بهترین زمان سفر به سئول برای علاقه مندان به برگذاری پیکنیک در طبیعت و کنار رودخانه هان (Han) و جنگل است. در ماه ژوئن گردشگران کمتری به شهر می آیند و هوای آن هنوز بسیار معتدل است این ماه معمولا بلیط پروازهای سئول ارزان تر است.

تابستان

فصل تابستان

در فصل تابستان هوای شهر سئول بسیار گرم و شرجی می شود و دوست دارید از کنار یک دستگاه تهویه مطبوع کنار دستگاه تهویه مطبوع دیگر بروید. در تابستان فصل باران های موسمی کره نیز از راه می رسد و طوفان هایی روی می دهد که ممکن است تمام طول روز را شاهد بارندگی باشید. فصل تابستان اگر چه گرم و بارانی است اما برای علاقه مندان به موسیقی بهترین زمان سفر به سئول است. در ماه جولای فستیوال های موسیقی در آخر هر هفته برگزار می گردد.در فصل تابستان میانگین دما  حدود ۲۵ درجه است و حدود ۱۰ روز در ماه باران می آید. فصل تابستان تا اواخر ماه سپتامبر ادامه دارد. اگر قصد دارید اقتصادی سفر کنید ماه فوریه می توانید بهترین زمان سفر به سئول برای شما باشد. در این فصل حراج های زیادی در مراکز خرید سئول برگزار می شود.

ماه آگوست هوا همچنان گرم است و زمان مناسبی برای گردش در سواحل و پارک های آبی خارج شهر است. در این ماه مدارس شهر سئول نیز وارد تعطیلات تابستانی می شوند بنابر این رستوران ها، مراکز خرید و مجتمع های فرهنگی حسابی شلوغ می شوند. هتل های شهر معمولا پر هستند و استفاده از استخرها تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. در این ماه نیز باران های ناگهانی و سیل آسا می آید پس همیشه چتر همراه داشته باشید.

ماه سپتامبر از راه می رسد، ماهی کاملا غیرقابل پیش بینی در برخی از روزهای آن هوا گرمای تابستان را دارد  و برخی دیگر خنکای پاییز را.  در این ماه فستیوال های زیادی برای استقبال از پاییز برگزار می شوند.

پاییز

فصل پاییز

فصل پاییز در ماه اکتبر آغاز شده و تا ماه دسامبر ادامه دارد. در این فصل میانگین دمای هوا از ۱۴ درجه آغاز شده و تا ۰ درجه کاهش می یابد. در پاییز به طور میانگین ۵ روز در ماه باران می آید. اما ماه اکتبر از نظر بسیاری از گردشگران بهترین زمان سفر به سئول است. در این ماه هفته مد سئول برگزار می شود و مطبوع ترین هوا را در سال دارد. کوه های کره کم کم رنگ های قرمز، زرد و نارنجی به خود می گیرند  و پارک ها بسیار دیدنی می شوند. بزرگترین جشن هالوین در قاره آسیا آخر همین ماه در سئول برپا می شود.

ماه نوامبر نیز مانند اکتبر دمای معتدل و بارش کمی دارد، در این ماه فستیوال های باشکوهی برگزار می شود. ماه دسامبر برای دوست داران فصل سرد می تواند بهترین زمان سفر به سئول باشد. اواخر ماه بارش برف آغاز می شود و کم کم شهر را تعطیل می کنند و خود را برای جشن کریسمس آماده می سازند.

زمستان

فصل زمستان

در حالی که بسیاری که مسافران ترجیح می دهند که از سرما دوری کنند اما برای علاقه مندان به سرما و این شرایط آب و هوایی تماشای قلعه های باستانی و دهکده هانوک که زیر حجم عظیمی از برف مدفون شده اند می تواند تجربه ای جالب و هیجان انگیز باشد. در این فصل جاذبه های دیدنی سئول حسابی خلوت هستند و می توانید بدون اتلاف وقت در شهر گردش کنید. البته برای علاقه مندی به اسکی روی یخ زمستان می تواند بهترین زمان سفر به سئول باشد.  فصل زمستان از ماه ژانویه آغاز شده و تا اوایل ماه مارس ادامه می یابد. در این فصل میانگین دما ۲ درجه پایین تر از صفر است و سه روز در سال شاهد بارندگی هستیم.

البته دقت داشته باشید که اگرچه دیدنی های شهر خلوت است اما وسایل حمل و نقل عمومی حسابی شلوغ هستند. در ماه فوریه همچنان زمستان با سرمای خود می تازد اما این مسئله مانع از گذشت و گذار در جاذبه های بیشمار داخل فضای بسته شهر سئول نمی شود. از جمله این جاذبه های می توان به تم پارک، موزه ها و رستوران های شهر اشاره کرد.

منبع: theculturetrip.com

کدام جاذبه های تاریخی در رم باید دیده شوند؟
کدام جاذبه های تاریخی در رم باید دیده شوند؟
چگونه در پکن، سفری وصف ناپذیر را تجربه کنید؟
چگونه در پکن، سفری وصف ناپذیر را تجربه کنید؟
از ژن سفر دوستی خود خبر دارید؟
از ژن سفر دوستی خود خبر دارید؟
در سنت پترزبورگ زیر کدام سقف برویم!؟
در سنت پترزبورگ زیر کدام سقف برویم!؟