معرفی بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل

بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل

علاقه دارید تا در بزرگترین و پر جمعیت قاره ی روی زمین یعنی آسیا تحصیل کنید؟ فرقی ندارد که از چه شهری باشید، در هر صورت اگر که هدفتان تحصیل در بهترین شهرهای آسیا باشد، خیلی خوش شانسید چرا که در این قاره ی  پهناور شهرهای خوب زیادی برای تحصیل هست. در این مطلب الی گشت می خواهیم این بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل را به شما معرفی کنیم:

در معرفی بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل اول از همه به سراغ مالزی می رویم که یک گزینه ی عالی هم برای سیاحت و هم درس است! و در واقع گزینه ای عالی برای افرادی اس تکه دوست دارند تا در کنار درس، در فرهنگ و آداب و رسومی متفاوت را هم تجربه کنند. در این سال ها، مالزی رفته رفته به یکی از اصلی ترین قطب های تحصیلی آسیا تبدیل شده است به طوری که سیستم آن توانسته رتبه ی ۲۷ را در آسیا را به خود اختصاص دهد. این کشور در حال حاضر دارد سیستم تحصیلی و به خصوص دانشگاهی اش را تغییر اساسی می دهد. در بین شهرهای مالزی، کوالالامپور رتبه ی بالایی داشته است.

مالزی برای تحصیل
مطالب مرتبط:
معرفی بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل

ببر آسیا یعنی تایوان، برای دانش آموزان و دانشجویانی که به تکنولوژی و خلاقیت علاقه دارند، جایی عالی است چرا که این کشور به خاطر صنعت تکنولوژی اش مشهور است. بیشتر دانشگاه های خوب این کشور در نزدیکی پارک علم Hsinchu قرار گرفته است و به طور کلی کشور تایوان سیستم آموزشی رده بالایی دارد. این کشور محیط زنده و پویایی دارد و فرهنگ آن که سنتی و مدرن را در کنار هم نگه داشته در کنار تاثیراتی که از چین گرفته و غذاهای خاصش، باعث شده تا در فهرست بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل قرار بگیرد. گفته می شود که تایوان رتبه ی ۱۷ ام را در سیستم QS Higher Education دارد.

تایوان برای تحصیل

مورد بعدی از بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل کشور اندونزی است که تقریبا می توان گفت بزرگ ترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا را دارد. کشور اندوزی به طرز عجیبی متنوع است و صدها گروه و قومیت مختلف در آن زندگی می کنند. در این کشور میکس جالبی از فرهنگ و زبان به چشم می خورد و به طور کلی اندونزی جایی عالی برای دانشجویانی است که دوست دارند افق های دیدنشان را گسترده تر کنند. از آن جایی که این کشور در سال ۱۹۴۵ مستقل شد، این کشور در حال حاضر ۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی از کشورهای یگر جهان را پذیراست. تحصیل در اندونزی ارزان است. ۱۱ تا از دانشگاه های اندونزی در فهرست ۳۵۰ دانشگاه برتر آسیا قرار دارد.

اندونزی برای تحصیل

چین یکی از معروف ترین مقاصد تحصیلی آسیاست چرا که رقم بالای ۳۷۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی آن که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه های این کشور ثبت نام کرده اند؛ گویای این موضوع است. علاوه بر این، چین یکی از بزرگ ترین و قوی ترین سیستم های آموزشی جهان را دارد که از این حیث توانسته رتبه ی هشتم را از آن خود کند. از آن جا که چین یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان است و تاریخی ۵۰۰۰ ساله دارد، جاذبه های توریستی بسیاری دارد و هم پایتخت این کشور یعنی پکن و هم شانگهای، از بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل هستند و تعدادی از تاپ ترین دانشگاه ها را در خود جای داده اند.

چین برای تحصیل

شاید سنگاپور کشور کوچکی باشد اما دانشگاه بین المللی این کشور توانسته رتبه ی  اول را از بین دانشگاه های آسیا آن خود کند و علاوه بر آن، دانشگاه تکنولوژی نانیانگ آن هم توانسته تا رتبه ی سوم را بگیرد. خود کشور سنگاپور هم در بین کشورهای آسیایی و حتی دنیا، یکی از پیشروان اصلی خلاقیت است و  اقتصاد خیلی خوب، در کنار آمار جرم و بیکاری پایین دارد. همه ی این ها می  توانند دلایل خوبی برای تحصیل در سنگاپور باشند. علاوه بر این یکی دیگر از عوامل زبانزد شدن این کشور فرهنگ متنوع، زبان ها و مذاهب گوناگون آن است چرا که در این کشور قشر متنوعی از مالایی ها، چینی ها و هندی ها زندگی می کنند و در نتیجه هر کدام از این های تاثیرات خود را روی سنگاپور گذاشته اند.

سنگاپور برای تحصیل

مورد بعدی از فهرست بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل به ژاپن تعلق دارد که توانسته رتبه ی ۱۰ ام را از بین ۳۵۰ دانشگاه برتر آسیا به دست بیاورد. در سال های اخیر، دانشگاه های این کشور دانشجویان بین المللی بیشتری را به خود جذب کرده اند و از طرف دیگر دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور هم بیشتر شده اند و همین موضوع باعث شده تا تحصیل در این کشور راحت تر از گذشته شود. درست مثل سنگاپور، ژاپنی ها هم فرهنگ و آداب و رسوم بسیار جالبی دارند و در این کشور سنت در کنار مدرنیته قرار گرفته است و این دو به خوبی توانسته اند در کنار هم دوام بیاورند و در نتیجه از این حیث هم تحصیل در این کشور می تواند جالب باشد.

ژاپن برای تحصیل
  • کره جنوبی

کره جنوبی را خیلی از افراد مرکز قدرتمند تحصیلی در آسیا می دانند البته نه فقط تحصیل بلکه تکنولوژی و توریسم. این کشور آسیایی هم فرهنگ جالبی دارد و توانسته از نظر صنعت و تکنولوژی خود را به اندازه ی کافی بالا بکشاند. کره ی جنوبی یکی از بزرگ ترین و قدرتمندترین اقتصادهای آسیا را دارد و سیستم تحصیلات عالیه در آن توانسته است رتبه ی ۹ ام را از آن خود کند و البته که دانشگاه های کره جنوبی از پر پرستیژترین دانشگاه های آسیا هم محسوب می شوند. شهر سئول پایتخت این کشور از بهترین شهرهای آسیا برای تحصیل است و رتبه ی دهمین شهر برتر را دارد.

سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا
نکات ضروری سفر به تایلند
۶ جاذبه ی شهر افسانه ای پنوم پن، کامبوج
سفری تصویری به شگفتی های طبیعی آسیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code