بلیط هواپیما

بهترین مراکز خرید سوغاتی در بمبئی

۲ بازار خوب و ارزان برای خرید سوغاتی در بمبئی

بمبئی شهری است برای همه چیز و همه کس. این جمله شاید بهترین جمله برای توصیف این شهر شلوغ و مهم هند باشد. بمبئی همچنین یکی از توریستی ترین شهرهای این کشور و بهشت آمال و آرزوهای هندی های زیادیست که دوست دارند از شهرشان مهاجرت کنند و به این شهر بروند. اما در اینجا نمی خواهیم درباره ی آداب و رسوم مردم بمبئی و دیدنی های آن صحبت کنیم بلکه قصد داریم تا تعدادی از مهمترین مراکز خرید بمبئی را به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
زیباترین جاذبه های گردشگری هند
۱۳ حقیقت شوکه کننده از هند

بازار کولاباتا چند سال گذشته بمبئی و در کل کشور هند به ارزان بودن معروف بود که البته هنوز هم همینطور است اما اوضاع درباره ی شهر بمبئی تا حدی تغییر کرده است. شاید این شهر مثل قبل ها ارزان نباشد اما هنوز هم با کمی گشت و گذار می توان سوغاتی های خوب و ارزشمندی را با هر بودجه ای خریداری کرد.

۱-بازار کولابا:

بازار کولابا یکی از متنوع ترین بازارهای تمام هند و شهر بمبئی است و مطمئن باشید مثل آن را در هیچ جای دیگر پیدا نمیکنید. چرا متنوع است؟ چون همه چیز در این بازار وجود دارد. محصولات مختلفی که در این بازار به فروش می رسد باعث شده تا یکی از اولین انتخابهای توریست ها برای خرید سوغاتی با بودجه ی مناسب، کولابا باشد. البته شاید هنگام رفتن به این بازار، آن را یکم شلوغ ببینید و از دست فروشنده هایی که می خواهند با تلاش به شما بادکنک و چیزهای دیگر بفروشند کلافه شوید. اما قبول کنید که بخشی از فرهنگ بازارگردی، فروشنده های سنتی هستند. خوبی کولابا این است که اگر به آن بروید، امکان ندارد دست خالی بیرون بیایید و هرچیزی در اینجا می توانید بخرید از زیورآلات هندی و صنایع دستی منحصر بفرد هند گرفته تا ظرف و ظروف کریستالی و برنجی و کتاب و عودهای ناب هندی .پس به امتحانش می ارزد. بعد از سفر به بمبئی و یک خرید راضی کننده و سروکله زدن با فروشنده ها احتمالا حسابی خسته می شوید. در اینصورت می توانید سری به کافه های معروف Leopald یا Café Mondegar بزنید و با یک فنجان قهوه ی خوش طعم خستگی را از تن بدر کنید.

بازار عتیقه فروشی شور

۲- شور بازار:

بازار شور ( Chor Bazaar) را می توان تقریبا بزرگترین بازار محلی هند و از بهترین جاذبه های گردشگری در بمبئی دانست. اسم اصلی این بازار، “پرسروصدا” است و مانند دیگر جاهای هند واقعا هم پر سر و صدا است. بازار قدیمی شور ۱۵۰ سال قدمت دارد و یکی از قدیمی ترین مکان های بمبئی هم محسوب می شود که علاوه برجنبه ی بازار گردی می تواند جنبه ی تاریخ گردی هم داشته باشد. در این بازار خبری از کتاب و لباس نیست. اگر به دنبال وسایل آنتیک و عتیقه هستید تا برای سوغاتی بخرید، شور پر از اینجور کالاهاست.
جالب است بدانید بازار شور در همه ی ایام هفته به جز روزهای جمعه تعطیل است اما جمعه ها بازاری درست در همین منطقه با نام بازار جمعه فعالیت می کند که در این بازار هم اشیا آنتیک و عتیقه به فروش می رسد!

سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟
معروف ترین جاذبه های گردشگری بمبئی
معروف ترین جاذبه های گردشگری بمبئی
هرگز بدون رفتن به این شهربازی ها بمبئی را ترک نکنید
هرگز بدون رفتن به این شهربازی ها بمبئی را ترک نکنید
دوبی گات؛ رخت‌شوی‌خانه ۱۴۰ ساله بمبئی
دوبی گات؛ رخت‌شوی‌خانه ۱۴۰ ساله بمبئی