مدرنترین و بهترین مهدکودک های جهان

مهد کودک های مدرن

مهد کودک جایی است که کودکان شما در آن آموزش می بینند، بازی می کنند، خلاقیت‌شان پرورش داده می شود و کارهایی از قبیل نقاشی کردن، کار گروهی کردن و بسیاری فعالیت‌های دیگر انجام می‌دهند. اولین مهدکودک هایی که در جهان شروع به کار کردند در باواریا و استراسبورگ بودند که به نگهداری کودکانی می پرداختند که هر دو والدینشان کار می کردند. در این مطلب مدرن ترین و بهترین مهدکودک های جهان آورده شده است. با الی گشت همراه باشید تا با مهدکودک های جالبی که کودکانتان عاشق آن خواهند شد آشنا شوید.

بهترین مهدکودک های جهان

مهد کودک Sjötorget

مطالب مرتبط:
بهترین موزه های جهان را بشناسید
عجیب ترین کافی شاپ های جهان

استکهلم، سوئد

این مهد کودک در زمین های شهرک جدیدی در استکهلم ساخته شده است. محیطی بسیار خوب برای بازی در این مهدکودک ساخته شده است تا بتواند خلاقیت کودکان را افزایش دهد. ورودی در وسط مهدکودک ساخته شده که با نور طبیعی روشن است و راه های برای دسترسی به قسمت های مختلف دارد.

مهد کودک Sjötorget

مهدکودک اوا ساموئل | Eva Samuel Architec

پاریس، فرانسه

در محله المپیاد، مهد کودک بازسازی شده مانند یک اسباب بازی درخشان در میان برج ها و بلوک های همسایه به نظر می رسد. این بنا بخشی از ارزیابی مجدد یک پروژه از لحاظ برنامه ریزی تراکم، کاربرد و ترکیب ساخته شده در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی است. در این منطقه بسیار پر جنب و جوش، مدیران شهر پاریس در حال اجرای پروژه ای هستند که شامل تقویت بناها و تجدید ساختار فضاهای بیرونی است.

مهدکودک اوا ساموئل

مهدکودک بارباپا | Barbapaà

وینگولا، ایتالیا

یکی از بهترین مهدکودک های جهان مهد کودک بارباپا می باشد. این مهد کودک طراحی شد تا در یک پروژه مالی در سال ۲۰۰۶ که توسط شهرداری وینگولا راه اندازی شده بود به رقابت بپردازد. برنامه شامل فضایی برای ۶۰ کودک بود که باید در ۴ کلاس تقسیم شوند. پروژه بارباپا در نظر داشت که یک بیان معماری برای آگاهی از موضوعات پایداری محیط زیست باشد. این مهدکودک طوری ساخته شد که این هدف را در تمام قسمت ها از نقطه ورودی گرفته تا موضوعات به کار رفته در آن نشان دهد تا این ارزش را به کودکان انتقال دهد.

مهدکودک بارباپا

مهد کودک کنسینگتون | Kensington International Kindergarten

بانکوک، تایلند

این پروژه با هدف این ساخته شد که فضاهای خاصی برای بازی بچه ها طراحی شود تا به آن ها فرصت بیشتر برای پرورش خلاقیت و تصویرسازی های ذهنی شان داده شود. دیوارهای شیشه ای ساختمان که فضای بین کلاس ها و فضای بازی را جدا کرده است برای این طراحی شده که کودکان به فضای طبیعی بیرون نزدیک تر باشند.

مهد کودک کنسینگتون

مهدکودک های طراحی شده توسط CEBRA

CEBRA ساختمان های متعددی را برای کودکان ساخته است که طراحی جدید آن به گونه ایست که این ایده که “مدرسه چگونه است” که در ذهن کودکان همیشه وجود داشته به عنوان راهی برای جلب کنجکاوی و خلاقیت کودکان ساخته شود. والدین در فرآیند طراحی به طور خیلی فعالی شرکت کردند، و ایده ها و انتقاداتی برای پیشبرد پروژه ها ارائه دادند.

مهدکودک مدرن فورفاترهاست | Forfatterhuset

کوپنهاگن، دانمارک

معماران دانمارکی COBE اخیرا مهدکودکی در مرکز کوپنهاگن طراحی کرده اند. این ساختمان شامل ۵ خانه کوچک یک تا سه طبقه می شوند که جزو بهترین مهدکودک های دنیا هستند و البته تمام آن ها فضای سبز و سقف باغچه کاری شده دارند. از بیرون این مهدکودک شبیه به یک دهکده می ماند اما از داخل بسیار مدرن و کارا است. فورفاترهاست که یکی از بهترین مهدکودک های جهان است در سال ۲۰۱۴ افتتاح شد.

مهدکودک مدرن فورفاترهاست

مهدکودک‌های مدرن جاکارتا |  Modern Kindergarten in Jakarta

جاکارتا، اندونزی

بینتارو جایا یکی از مناطق بیشمار جاکارتا محسوب می شود که به طور پیوسته در حال توسعه است. به عنوان یکی از محله هایی که املاک آن در حال پیشرفت می باشد، تقاضای زیادی برای امکانات آموزشی وجود دارد. بسیاری از مهد کودک ها و پیش دبستان‌ها در مناطق مسکونی ساخته شده اند و حتی در کوچکترین واحد های محله نیز این مهدکودک ها ظاهر می شوند.

مهدکودک دور درخت |Ring Around a Tree

توکیو، ژاپن

در تاچیواکا توکیو ژاپن مجموعه ای وجود دارد که توسط معماران Tezuka ساخته شده است. این مهدکودک دارای کلاس های بیشتر و یک اتاق انتظار برای اتوبوس می باشد. ساختمان جدید آن که ۱۴۵ متر مربع مساحت دارد به جای یک مدرسه قدیمی ساخته شد که هدفی دو وجهی دارد. از یک طرف کلاس های زبان انگلیس در آن برگذار می شوند و از طرف دیگر یک ایستگاه برای اتوبوس دارد.

مهدکودک دور درخت

مهدکودک ولز روبیو | Kindergarten 8Units Velez-Rubio / LosdelDesierto

آلمریا، اسپانیا

هدف این پروژه این است که به توسعه مهارت های روان شناختی، ذهنی و اجتماعی کمک کند. در سنین اولیه، کودکان به طور غریزی سازه های شیب دار و منحنی را تشخیص می دهند، به همین دلیل طراحی این مهد کودک ازسقف گاراژ گرفته تا درب ها و پنجره ها به صورت منحنی ساخته شده است. مهد کودک به عنوان “خانه بزرگ” شناخته می شود زیرا این جا مکانی است که کودکان بیشتر وقت خود را صرف می کنند.

مهد کودک کیتا گوتینگن |Kita Göttingen

گوتینگن، آلمان

این مهدکودک که در میان محله های اصلی گوتینگن قرار گرفته، سازه مدرنی است که به عنوان یکی از بهترین مهدکودک های جهان شناخته می‌شود. مهدکودک کیتا به عنوان یک مورد جهت مطالعه روی رویکرد فعالانه ای برای رسیدن به خودکفایی و پایداری محیط زیستی شروع شد که ساخت آن با توجه به استانداردهای بهره وری انرژی صورت گرفت.

مهد کودک کیتا گوتینگن

مهد کودک واقع در ترنتن

ترنتن، ایتالیا

ترنتن یک روستای کوهستادی است که در تایرول جنوبی در ایتالیا واقع می باشد. این روستا دارای یکی از بهترین مهدکودک های جهان می باشد که توسط feld72 ساخته شده است. تایرول جنوبی منطقه ایست که با همپوشانی سه فرهنگ که در معماری اش پیداست توصیف می شود. بنابراین این ساختمان جدید به عنوان میانگینی بین این سه قرار گرفته است که در محیط به خوبی جای گرفته است. موقعیت این مهد کودک تحت تأثیر توپوگرافی آن قرار دارد و معماران به طور ذهنی ساختمان هایی را طراحی می کنند که با محیط آن ادغام می شوند.

منبع: designrulz.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد