بلیط هواپیما

بهترین موزه های استانبول

من به تاریخ علاقه زیادی دارم به همین دلیل لیستی از بهترین موزه های استانبول را جمع آوری کردم تا در سفر به این شهر از آن ها بازدید کنم. استانبول صدها موزه دارد که می توانید با توجه به علاقه مندی های خود تعدادی را از بین آن ها انتخاب کنید. برای مثال، موزه های هنری در طول ۱۰ سال گذشته بسیار محبوب شده است و موزه پرا چند نقاشی خیلی گران از دوره عثمانی دارد،  موزه دیگری مثل ۱۴۵۳، فقط بر روی واقعه ای تمرکز دارد که دوره ای تاریخی را عوض کرد و آن حمله عثمانی به قسطنطنیه بود.  می خواهیم بهترین موزه های استانبول را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

استانبول

موزه ایاصوفیه

مطالب مرتبط:گردش در تعدادی از محله های استانبولدرویش های چرخان را کجای استانبول ببینیم؟

بدون شک ایاصوفیه یکی از بهترین موزه های استانبول است. این کلیسا و مسجد سابق، به طور شگفت انگیزی معماری دوره بیزانس و عثمانی را به ما نشان می دهد. گنبد اصلی آن در سالن اصلی است و در آن تعدادی از نقاشی های دیواری مسیحی و خوشنویسی های اسلامی قرار دارد.

موزه ایاصوفیه

کاخ  توپکاپی

وقتی عثمانی به قسطنطنیه حمله کرد کاخ توپکاپی اولین خانه سلاطین عثمانی شد. این کاخ امروز مجموعه ای برجسته از سلسله عثمانی شامل لباس ها، جواهرات و اسلحه خانه را به نمایش گذاشته است. بازدید کنندگان در این کاخ از آشپزخانه، اتاق های لوکس و حرم سرای این کاخ دیدن می کنند.

کاخ توپکاپی

موزه معصومیت (Innocence)

موزه معصومیت در محله شوکور کوما در استانبو ل قرار دارد. «اورهان پاموک» که برنده جایزه نوبل ادبیات شده بود رمانی به نام موزه معصومیت را نوشته بود و این موزه را با توجه به همان رمان تاسیس کرد. این موزه بر روی رمان محبوب و پر فروش این نویسنده تمرکز دارد و اشیای مورد استفاده هر روز مردم مرفه استانبول در دهه ۱۹۷۰ رابه نمایش می گذارد. رمان، ۸۳ فصل داشته و برای هر فصل آن در این موزه بخشی در نظر گرفته شده است.

 موزه هنرهای مدرن استانبول

اگر یکی از هتل های ناحیه بیوغلو استانبول را برای اقامت انتخاب کنید می توانید به راحتی به موزه هنرهای مدرن استانبول که پر از آثار هنری معاصر است بروید. در چند سال گذشته این موزه دهمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. در این موزه آثار هنرمندان معروف و خوش آتیه استانبول به نمایش گذاشته شده است.

موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی در منطقه سلطان احمد قرار دارد و با سه مجموعه موزه خود یکی از بهترین موزه های جهان است. آثاری از سراسر جهان مثل مقبره سنگی اسکندر که مربوط به قرن چهارم است و در لبنان پیدا شده در این موزه نگهداری می شود.

موزه نظامی استانبول

در موزه نظامی،  تاریخ نظامی ۱۰۰۰ ساله عثمانی و ترکیه به نمایش گذاشته شده است. در این موزه بیش از ۵۰ هزار آثار هنری شامل اسلحه خانه باستانی و اشیای شخصی به نمایش درآمده است. عصر به دیدن این موزه بروید و از نمایش جذاب اسلحه های دوره عثمانی لذت ببرید.

موزه هنرهای اسلامی و ترکی

موزه هنرهای اسلامی و ترکی در خانه ای کوچک که متعلق به سلطان پاشا و سلطان سلیمان عثمانی بوده قرار دارد. در این موزه به غیر از آثار هنری فراون چیزی که بیشتر از همه جلب توجه می کند فرش های قدیمی بسیار زیبای استانبول است، فرش هایی که در زمان های قدیم در دنیا تجارت می شدند.

منبع: turkishtravelblog.com 

حقایقی شگفت انگیز و حیرت آور در مورد کشور ترکیه | بخش دوم
حقایقی شگفت انگیز و حیرت آور در مورد کشور ترکیه | بخش دوم
بهترین منطقه برای گرفتن هتل در استانبول کجاست؟
بهترین منطقه برای گرفتن هتل در استانبول کجاست؟
معرفی هتل پالازو دونیزتی استانبول | ۴ ستاره
معرفی هتل پالازو دونیزتی استانبول | ۴ ستاره
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند
خاص ترین جاذبه هایی که شما را به ترکیه می کشاند