بهترین موزه های رایگان دنیا

موزه های رایگان دنیا

بیشتر موزه ها در شهرهای مهم دنیا حداقل یک روز رایگان برای ورود مردم دارند اما صف های طولانی و جمعیت زیاد در این روزها باعث می شود که نتوانید آن طوری که دوست دارید از بازدید خود لذت ببرید و یا شاید آن روزهای رایگان به روز سفر شما نخورد اما جای ناراحتی نیست چون موزه های مهمی دیگری هم در جهان وجود دارد که همیشه رایگان هستند، با الی گشت همراه باشید می خواهیم شما را با این موزه ها آشنا کنیم.

مطالب مرتبط:
موزه هایی که در باکو باید دید
۳ موزه مسکو که حتما باید از آن ها بازدید کنید

گالری سمت شرق، برلین

در گالری سمت شرق می توانید در حالی که غرق در طبیعت هنری خیابان برلین هستید درباره گذشته پر سرو صدای آلمان تامل کنید. این موزه رایگان بر روی یکی از بزرگ ترین قسمت های دیوار برلین بنا شده و در وسعتی به اندازه ۱۳۱۶ متر ۱۰۰ تصویر مختلف بر روی آن نقاشی شده است تصاویری که بر موضوعاتی مثل آزادی تاکید دارند.

گالری سمت شرق برلین

موزه براردو، لیسبون

موزه براردو لیسبون از زیبایی چیزی کم ندارد. این موزه که در منطقه بلم لیسبون پرتغال قرار دارد محل نمایش هنرهای معاصر و مدرن است و در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده است، در مرکز نمایشگاهی بلم قرار دارد و در آن بیش از ۱۰۰۰ کار هنری مختلف وجود دارد، موزه براردو  یکی از جاذبه های ۱۰۰ درصد رایگان لیسبون است که در آن هر آنچه که از جاذبه های هنری بخواهید از مجسمه های انتزاعی گرفته تا میراث استعماری پرتغالی را می توانید ببینید.

موزه تیت مدرن، لندن

موزه تیت مدرن با اینکه فقط ۲۰ سال از زمان افتتاح آن گذشته است اما یکی از حیرت آور ترین موزه های رایگان لندن است، این موسسه در داخل کارخانه ای قدیمی در قسمت جنوبی رود تیمز قرار دارد و نزدیک جاذبه هایی مثل تئاتر جهانی و چشم لندن است. مجموعه آثار این موزه از هنرمندانی مثل فرانسیس بیکن و دیمین هرست است و با بیش از ۴٫۷ میلیون بازدید در سال از پر بازدید ترین موزه هنرهای مدرن است.

موزه تیت مدرن

موزه بریتانیا، لندن

در موزه بریتانیا مجموعه آثار باستانی و هنرهای مدرن قرار دارد در این موزه از سنگ روزتا گرفته تا هنر پاپ و کارهای قبیله های آفریقایی همه را می توانید یکجا ببینید و مثل اکثر موزه های دیگر لندن کاملا رایگان است. این موزه که در سال ۱۷۵۳ تاسیس شد به هنر، فرهنگ و تاریخ انسان اختصاص دارد و بیش از ۸ میلیون مجموعه ثابت دارد که از بزرگ ترین و جامع ترین مجموعه ها هستند.

مرکز هنرهای ملی، توکیو

این موزه در درون ساختمانی قرار دارد که بسیاری از تورهای معماری توکیو در آن انجام می شود، محلی برای نمایشگاه های بین المللی و ژاپنی است و تقریبا بیشتر این آثار معاصر و مدرن هستند، این موزه از منابع مهم برای پیدا کردن دیگر نمایشگاه های هنر ژاپنی در توکیو است.

مرکز هنرهای ملی

مرکز گتی، لس آنجلس

مرکز گتی از مراکز هنری و فرهنگی مهم جهان است و بزرگ ترین مجموعه های هنری قبل قرن ۲۰ را نمایش می دهد، این موزه رایگان شامل کارهای مهمی از ونگوگ و پل گوگن است و ساختمان آن یکی از بهترین نمونه های معماری مدرن می باشد.

منبع: oyster.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد