بلیط هواپیما

بهترین مکان های یادگیری یوگا در هند

در هند کجا یوگا یاد بگیریم؟

هند، مقصد فوق العاده ای برای سفر است. کشور رنگ ها، با دیدنی های فراوان، یکی از اصلی ترین جاهای دنیا برای یوگا هم هست. ورزش یوگا هم روی ذهن و هم بدن تاثیر عجیبی می گذارد و باعث می شود هر دو به آرامش برسند و علاوه بر این، توانایی انسان را در حل مسائل بیشتر می کند. جدیدا خیلی از افرادی که به هند سفر می کنند، به دلیل شرکت در کلاس های یوگا به آن کشور می روند چون هند محل اصلی این ورزش است و یوگا را از مدیتیشن سنتی هند گرفته اند. به همین دلیل در این مطلب از الی گشت می خواهیم چند مکان مناسب برای آموزش یوگا در هند را به شما معرفی کنیم:

مطالب مرتبط:
۶ چیزی در هند که خواب را از چشمانتان می گیرد!
چطور از سوار شدن در قطارهای هند جان سالم به در ببریم؟

۱- آناندا در هیمالیا، نرندرنگار
آنداندا مکانی خاص با چشمه ی طبیعی آب معدنی است که یکی از معروف ترین ها در دنیا محسوب می شود. آناندا مکانی بی نقص برای یادگیری چگونگی سم زدایی از بدن، مدیریت استرس و… است و به خاطر تکنیک و مهارت هایش شهرت دارد. اگر دنبال جایی برای این کار نه تنها در هند بلکه در تمام دنیا هستید، آناندا می تواند نیازتان را برطرف کند.

آناندا | آموزش یوگا در هند
۲- مرکز مدیتیشن توشیتا، تارامشالا
اصلی ترین المان مورد استفاده در این مرکز، سکوت است چون سکوت را ابزار بسیار مهمی برای رسیدن به آرامش می داند. انرژی مثبت فوق العاده زیاد در این مرکز باعث می شود تا فرد خودش را پیدا کند و ذهن خود را از ناخالصی ها جدا کند که این خود باعث تمرکز بیشتر می شود.

مرکز مدیتیشن توشیتا
۳- پارمارث دیتان، رشیکش
مارث ریکتان در رشیکش یکی از حرفه ای ترین مراکز آموزش یوگا در هند است و هر ساله در آن، به مدت ۱ هفته، فستیوال یوگا برگزار می شود و علاقه مندان زیادی از سراس جهان را به خود جذب می کند. استادان این مرکز، یوگا را نه فقط یک ورزش بلکه یک حرفه و سبک زندگی می دانند.

پارمارث دیتان
۴- انستیتو یوگا، بمبئی
شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که انستیتو یوگا، اولین و قدیمی ترین مرکز یوگای جهان است. نحوه ی اتصال به درون، یکی از آموزش هایی است که در این انستیتو داده می شود و کمپ های مدیتیشن متفاوتی در آن برگزار می شود.

انستیتو یوگا
۵- مرکز مدیتیشن اوشو، پون
زیبایی و سرسبزی این منطقه می تواند به تنهایی باعث آرامش ذهن شما شود. شاید اوشو به اندازه ی بقیه ی موارد این لیست نامی نباشد اما با باغ های آرام و سرسبز و مسیرهای عبور زیبا جای مناسبی برای یوگا است.

مرکز مدیتیشن اوشو
۶- مرکز مدیتیشن ایورودا، کونور
ایورودا در کوه های نیگریل و با مزرعه های زیبایی احاطه شده ایت. در این مرکز علاوه بر یادگیری یوگا، سبک غذایی متفاوتی هم سرو و رعایت می شود و فقط غذاهای گیاهی مجاز هستند. بنابراین اگر به خوردن غذاهای گیاهی و بدون گوشت عادت ندارید، به نظر نمی رسد بتوانید در این مرکز خیلی دوام بیاورید.

مرکز مدیتیشن ایورودا
۷- مرکز یوگا ویدیا، کرالا
یکی از خوبی های این مرکز این است که افراد صاحب سبک و قدیمی در این رشته، آن را اداره می کنند. هر کسی از آماتور تا حرفه ای می تواند در کلاس های این مرکز شرکت کند.

منبع: thrillophilia.com

توریسم سیاه چیست؟
توریسم سیاه چیست؟
سواحل جذاب آسیا برای گردشگری در سال ۲۰۱۶ (قسمت اول)
سواحل جذاب آسیا برای گردشگری در سال ۲۰۱۶ (قسمت اول)
۴ مقصد گردشگری بسیار ارزان برای گردشگران صرفه جو
۴ مقصد گردشگری بسیار ارزان برای گردشگران صرفه جو
تجربه های سفر یک فرد ناتوان اما حرفه ای
تجربه های سفر یک فرد ناتوان اما حرفه ای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code