بهترین کتابفروشی های دنیا

کتابفروشی های معروف و متفاوت جهان

خود را در میان کتابفروشی مورد علاقه تان تصور کنید. آیا در آن تمام کتاب های محبوبتان وجود دارد؟ آیا می توانید قهوه ای در این کتابفروشی بنوشید؟ آیا دکوراسیون آن جا مورد علاقه تان هست؟ بهتر است بدانید که چیزی که یک کتابفروشی را معروف می کند، مخاطبان آن هستند. خوشبختانه، جهان با کتابفروشی های منحصر به فردی پر شده است؛ از فروشگاه هایی که به اندازه ای بزرگ هستند که چند روزی باید برای دیدن آن وقت بگذارید تا آن هایی که با دکوراسیون بسیار خاص شیشه ای تزیین شده اند. در لیست زیر بهترین کتابفروشی های دنیا آورده شده است که مطمئنا حداقل یکی از آن ها با سلیقه شما جور خواهد شد. با الی گشت همراه باشید.

بهترین کتابفروشی های جهان

بزرگترین کتابفروشی: باغ کتاب

مطالب مرتبط: 
۵ کتابفروشی شگفت انگیز دنیا که به تخیلاتتان بال می دهند!
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!

تهران، ایران

باغ کتاب تهران با مساحتی حدود ۷۰۰ هزار متر مربع، اخیرا افتتاح شده است. این کتابفروشی نه تنها با قفسه‌های بی نهایت از کتاب پر شده است بلکه دارای رستوران، سالن نمایش و اتاق مطالعه است. علاوه بر این، بازدیدکنندگان می‌توانند یکی از ۱۰۰۰ کتاب رایگان را برای مشاهده و لذت بردن از هوای تازه و آفتاب پشت بام این مجموعه انتخاب کنند. باغ کتاب تهران واقع در بزرگراه حقانی است که می توان از مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همت نیز به آن دسترسی پیدا کرد. این کتابفروشی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب، همه روزه برای بازدیدکنندگان، باز می‌باشد.

باغ کتاب تهران

رنگارنگ ترین کتابفروشی: سارایوا

ریو دو ژانیرو، برزیل

آن بعد از ظهر روز بارانی یکشنبه را یادتان می آید؟ زمانی که تصمیم گرفتید که کتابخوانه خود را به صورت رنگی دوباره مرتب کنید؟ خوب، حالا تصور کنید که این اتفاق در سطح یک کتابفروشی بیوفتد. کتابفروشی سارایوا با نور پردازی فوق العاده زیبایش، مکانی است که کتاب ها با ستون های متفاوت رنگی چیده شده اند. بخش کودکان نیز یک رنگین کمان زیبا دارد تا کودکان برای خرید و مطالعه کتاب بیشتر از مواقع عادی تشویق شوند. در سفر به برزیل می توانید از این کتاب فروشی بازدید کنید و تجربه بسیار رنگارنگی داشته باشید!

سارایوا ریو

فضای بازترین کتابفروشی: بارتز بوک

اوجای، کالیفرنیا

یکی از بهترین کتابفروشی های دنیا بارتز بوک در کالیفرنیا است. عاشقان کتاب می توانند به طور همزمان هم به قفسه های کتاب دست یابند و هم از آفتاب طلایی لذت ببرند. کتابفروشی بارتز به علاقمندان فضای باز این فرصت را می دهد که بتوانند در محیطی متفاوت از فضای بسته، کتاب خود را خریداری کنند. قفسه های بارتز بوک در بیرون و در کنار درختان نخل قرار دارند و به هر فردی حس خوب ارتباط طبیعت و مطالعه را می دهند. بسیاری از افرادی که از این کتابفروشی بازدید کرده اند، گفته اند که تجربه همزمان گشتن به دنبال کتاب مورد علاقه شان و اینکه در حصاری از دیوارهای بلند گرفتار نیستند، بسیار لذت بخش بوده و بهتر است کتابفروشی های بیشتر از این ایده استفاده کنند.

بارتز بوک کالیفرنیا

رومانتیک ترین کتابفروشی: ریپت بودیس

کالور سیتی، کالیفرنیا

ریپت بودیس تنها کتاب فروشی در دنیا است که منحصرا در سبک عاشقانه درست شده است. کتاب های عاشقانه و درام زیادی را در این کتاب فروشی خواهید یافت و همچنین فضای متفاوت و دل انگیز این کتاب فروشی آن را در دنیا منحصر به فرد کرده است. اشکال قلب در سراسر دکوراسیون این فروشگاه یافت می شوند و همه چیز با مضمونی عاشقانه درست شده است. این کتابفروشی مجموعه بسیار کاملی از کتاب های عاشقانه و همچنین کادوهایی است که می توانید از فروشگاه آن تهیه کنید. این کادوها به منظور کمک به زنان مستقلی که سرپرست خانواده هستند فروش می روند و به این خاطر مشتریان این کتابفروشی، ارزش زیادی برای کل مجموعه و همچنین کادوفروشی آن قائل هستند.

ریپت بودیس

عجیب غریب ترین کتابفروشی: لا کاورنه اوکس لیورس

اُوِر سور اواز، فرانسه

شاید اگر کسی این اسم را بشنود بگوید که همچنی جایی وجود ندارد. اما واقعیت این است که این کتابفروشی در ابتدا به نظر می رسد که به عنوان لوکیشن یک فیلم ساخته شده است. در میان قفسه های کتاب، شما حس خواهید کرد که در زمان سفر کرده اید و به چندین سال قبل رفته اید. دکور این کتاب فروشی حالت دایره دارد و تمام قفسه ها به رنگ سبز کدری هستند که نمایانگر قدیمی بودن آن است. این کتابفروشی که در حومه شهر پاریس قرار گرفته است، جایی است که ون گوگ آن را یک بار خانه خوانده و در کارت پستال های قدیمی عکس آن را خواهید دید. البته کتاب های درون این قفسه های کمی نا مرتب هستند که شاید این حس به شما دست دهد که انگار اهمیت چندانی به کتاب داده نمی شده است.

اُوِر سور اواز، فرانسه

کلاسیک‌ترین کتابفروشی: لیبراریا لِیو

پورتو، پرتغال

لیبراریا لِیو یکی از کتابخانه هایی است که برای بازدید کنندگان یادآور فیلم های کلاسیک و یا فیلم هایی شبیه هری پاتر است. ساختار و دکوراسیون خیره کننده این کتابخانه شما را حیرت زده خواهد کرد. غیر ممکن است که در این کتابخانه باشید، به اطراف نگاه کنید و این حس بهتان دست ندهد که انگار به دنیایی جادویی پرتاب شده اید. ترکیب سبک گوتیک و هنر نو در این کتابخانه با شیشه های رنگی اش آنقدر زیبا است که دلتان نمی خواهد لحظه ای از این جا دور شوید. حتی بازدیدکنندگان کتابفروشی های بزرگ جهان را در مقایسه با لیبراریا لِیو، بسیار کوچک و نامنظم می دانند.

لیبراریا لِیو

زیرزمینی ترین کتابفروشی: آندرگراوند بوک

کوبر پدی، استرالیا

رویای کلیدی هر عاشق کتابی این است که زمان به طور عجیبی متوقف شود تا هر چقدر که می خواهد زمان برای مطالعه داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید که زمان متوقف شود و در همه جا سکون غالب شود، چرا به یک کتابفروشی نروید که در زیرزمین و به دور از هر گونه دغدغه ای در اختیار شماست.

08

آندرگراوند که یکی از بهترین کتابفروشی های دنیا به حساب می آید، جایی است که اگر در کوبر پدی هستید، حتا باید از آن بازدید کنید. این کتابفروشی زیرزمینی، در میان دیوارهای سنگی محل خوبی برای دوری از شلوغی دنیا و سپری کردن هر چند ساعت که می خواهید در کنار کتاب های محبوبتان است. واقعا گویا در این کتابفروشی، زمان متوقف شده است!

منبع: fodors.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد