به بانکوک سفر می کنید؟ این اشتباهات را نکنید

بانکوک شهری است مثل هیچ جای دیگر. این شهر آنقدر حیرت انگیز است که هر کسی در اولین سفرش با تور بانکوک به آن ممکن است دچار اشتباهاتی بشود. اگر می خواهید برای اولین بار به بانکوک سفر کنید، مراقب باشید که ۲ اشتباه زیر را مرتکب نشوید. در ادامه با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
با دنیای پروانه های کمیاب در بانکوک آشنا شوید
۴ روز رویایی در بانکوک

خیابان های بانکوک

چه چیزی بانکوک را خاص می کند؟

بانکوک از آن دسته شهرهایی است که در نگاه اول یا عاشقش می شوید یا از آن متنفر می شوید. افراد زیادی در اولین سفرشان به این شهر پرهیاهو گفته اند که در همان نگاه اول عاشق رنگارنگ بودن شعر، رنج وسیع دیدنی ها و بوی خوش رستوران های شهر و دیدنی های کهن آن، آن هم در یک شهر مدرن شده اند. اما در مقابل، افرادی هم هستند که اصلا نتوانسته اند با شهر ارتباط برقرار کنند. در واقع بانکوک جایی است که هر کسی خودش باید آن را کشف کند.

کارهایی که در این شهر نباید انجام داد

۱- سپری کردن همه ی زمان سفر در جاده Khao San
به سختی می توان مسافری را پیدا کرد که به بانکوک سفر کرده باشد اما جاده ی خائو سان را نگشته باشد. این جاده در واقع قلب فرهنگ کوله گردی آسیا است و با رستوران های ارزان، هتل های ارزان و مغازه های توریستی ارزان؛ گره خورده است. اما خائو سان جایی است که باید آن را ببینید. در واقع این جاده، بانکوک را بانکوک می کند. در اینکه هر گردشگری در دنیا باید این مکان جادویی را ببیند، شکی نیست اما خائو سان فقط قسمت کوچکی از بانکوک است و برای اقامت دهی راحت به توریست ها ساخته شده است. اینجا بانکوک نیست، در آن به ندرت فرد محلی ای دیده می شود حتی غذاهای خیابانی هم مثل غذاهای خیابانی چند خیابان بالاتر مزه ی خوبی ندارد. اگر همه ی وقتتان را در این منطقه بگذرانید، احتمال اینکه یکی از آشنایتان را ببینید خیلی زیاد است. اما اگر قصدتان این بوده، پس چرا این همه راه تا این نقطه از دنیا سفر کرده اید؟

۲- کلاهبرداری به شیوه ی تاک- تاک!
گشتن شهر آن هم وقتی سوار یک تاک- تاک باشید، واقعا جادویی است مخصوصا برای ما ایرانی ها که همچینین وسیله ی نقلیه ای در کشورمان نداریم. اما باید مراقب باشید چون وقتی می خواهید از یکی از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن کنید، توسط یکی از شهروندان بانکوکی متوقف می شوید. او به شما می گوید که آن مکان در حال حاضر بسته است یا خیلی شلوغ است و بهتر است بعدا از آن دیدن کنید و یا اینکه خیلی توریستی و گران است اما جای نگرانی نیست چون او قرار است به شما، جاذبه های پنهان شهر را نشان دهد! بعد از اینکه سوار تاک- تاکش می شوید، او شما را به مکان های دیدنی رایگان می برد جاهایی که خالی از جمعیت گردشگرهاست و شما هم لذت می برید و با خودتان فکر می کنید که بهتر از این نمی شود. بعد از گشت و گذار، شما را به مغازه ی طلا یا لباس فروشی می برد و به شما می گوید: آنها در برابر پیدا کردن توریست، به من بنزین می دهند. شما هم که احتمالا حوصله ی بحث ندارید و شاید هم کمی دلتان می سوزد، قبول می کنید تا از آن مغازه خریدی هر چند کوچک کنید. همینکه این گشت به پایان می رسد می بینید که نه تنها نصف روزتان را از دست داده اید، بلکه پول اضافی هم خرج کرده اید و مکانی که قصد دیدن آن را داشته اید نه تنها باز بوده، بلکه در چند قدمی تان قرار داشته است! این اشتباهی است که خیلی از توریست ها در سفر به این شهر می کنند و حالا که دانستید بهتر است شما یکی از آنها نباشید.

تاک تاک | تور بانکوک

منبع: travelfreak.net

با بانکوک باستانی و مدرن بیشتر از همیشه آشنا شوید
با بانکوک باستانی و مدرن بیشتر از همیشه آشنا شوید
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
معرفی بهترین هتل های بانکوک
معرفی بهترین هتل های بانکوک
معرفی هتل ۵ ستاره پاتوموان پرینسس در بانکوک
معرفی هتل ۵ ستاره پاتوموان پرینسس در بانکوک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code